دبیرخانه دائمی نمایشگاه قرآن راه اندازی می‌شودبه گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)؛ به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، محمدمهدی اسماعیلی عصر سه‌شنبه (دهم خرداد) در  مراسم تجلیل از مدیران بیست و نهمین دوره نمایشگاه بین‌المللی قرآن گفت: نمایشگاه قرآن کریم که در ماه مبارک رمضان برگزار شد، نشاط معنوی و دینی را در جامعه فراهم کرد.

وی  عنوان کرد: استقبال مردمی از نمایشگاه قرآن کریم بیش از حد انتظار بود و بر اساس آمار اعلام شده، بیش از یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر در این نمایشگاه حضور پیدا کردند که این امر نشان دهنده علاقه عموم مردم به فعالیت های دینی و اعتقادی است.

وی ادامه داد: دشمنان نظام جمهوری اسلامی که همواره تاکید بر تضعیف باورهای دینی مردم دارند، می توانند نظاره‌گر استقبال مردمی و پرشور از رویدادهایی مانند «نمایشگاه قرآن»، «جشنواره کتابخوانی رضوی» و «سرود سلام فرمانده» باشند.

وزیر فرهنگ در ادامه به حضور پررنگ هنرمندان در نمایشگاه قرآن کریم نیز اشاره کرد و افزود: در نمایشگاه امسال، شاهد برپایی پرشور غرفه هنرمندان بودیم و به لطف خدای متعال در دوره اخیر همراهی اکثریت جامعه هنری را با سیاست‌های جدید دولت انقلابی و مردمی شاهد هستیم‌.

وی اظطهار کرد: درباره برپایی نمایشگاه قرآن قائل به بی نقص بودن نیستیم اما نمایشگاه قرآن در دوره اخیر به حدی در جامعه نشاط ایجاد کرد که شخص رئیس جمهور تأکید کردند نمایشگاه قرآن را حتما در شهرستان‌ها هم برگزار کنیم، از سوی دیگر تجربه موفق این دوره از نمایشگاه در دوره اخیر باید بر اساس همین رویه ادامه پیدا کند و دبیرخانه دائمی آن را در روزهای آینده ایجاد خواهیم کرد تا از همین لحظه به برپایی بهتر نمایشگاه قرآن در دوره های آینده کمک کرده باشیم.

 بیست و نهمین نمایشگاه بین المللی قرآن کریم ۲۷ فروردین با حضور رییس مجلس شورای اسلامی، وزیر فرهنگ و شخصیت های فرهنگی در مصلای حضرت امام خمینی (ره) آغاز به کار کرد و تا ۹ اردیبهشت پذیرای علاقه‌مندان بود.Source link

دیدگاهتان را بنویسید