درخواست کولیوند از نهضت بین المللی صلیب سرخ و هلال احمر / تبادل تجربیات ایران و اسپانیا


ایجاد فضایی ویژه برای آمادگی برای مقابله با بلایایی از جمله بیماری همه گیر از سوی رئیس هلال احمر ایران در سخنان خود در این نشست بین المللی مطرح شد. کولیوند گفت: کووید-19 تنها خطر زیستی جهانی که با آن مواجه هستیم نیست و نخواهد بود. بنابراین، ما باید فضای ویژه ای را به این خطرات اختصاص دهیم تا یک استراتژی بشردوستانه، واکنش و آمادگی در برابر بلایا ایجاد کنیم. چارچوب سندای برای کاهش خطر بلایا، که توسط کشورهای سراسر جهان در سال 2015 تصویب شد، خطرات بیولوژیکی مانند کووید-19 را به درستی در فهرست خطراتی که باید در سیستم‌های مدیریت بلایا در سطوح ملی، منطقه‌ای و بین‌المللی در نظر گرفت، فهرست می‌کند. گنجانده شده است.”

رئیس جمعیت هلال احمر کشورمان افزود: هلال احمر ایران نقش اساسی در مقابله با بحران کووید 19 در ایران داشته است، هلال احمر ایران با بسیج کامل توانمندی های نهادی و عملیاتی خود از جمله فاجعه سیستم آمادگی و واکنش، جوانان و داوطلبان و همچنین ارتباط و دسترسی به گروه‌های آسیب‌پذیر، به عنوان یک نهاد دولتی خاص، افزایش آگاهی عمومی و به اشتراک گذاری دانش، در سطح ملی، روش‌های پیشگیری و کنترل همه‌گیری کووید-19، غربالگری قربانیان و تهیه تجهیزات حفاظت فردی واکسن مورد نیاز میلیون ها نفر را فراهم کرده است. با توجه به طیف گسترده ای از اثرات اقتصادی و اجتماعی کووید-19، ما معتقدیم که باید اثرات بلندمدت چنین بحران هایی را نیز در نظر بگیریم و تا حد امکان با هماهنگی مقامات دولتی به مردم کمک شود برای رسیدگی به آسیب پذیری های باقی مانده “کاهش همه گیری ها و جلوگیری یا مهار بحران های آینده”.

کولیوند با اشاره به این تجربیات گرانبهای جمعیت هلال احمر در دوران کووید 19، آمادگی هلال احمر ایران را برای به اشتراک گذاشتن این تجربیات با همکاران فدراسیون و نهضت اعلام کرد. صلیب سرخ و هلال احمر اقدام ملموس و فوری برای رسیدگی به این مشکل و گزارش رسمی اثرات منفی تحریم ها بر فعالیت های بشردوستانه انجام دهند. «و ثبت آرشیو».

توسعه تعاملات هلال احمر ایران و صلیب سرخ اسپانیا

در این روز رئیس جمعیت هلال احمر با رئیس صلیب سرخ اسپانیا نیز دیدار کرد.

کولیوند در این دیدار با هدف توسعه روابط و تعاملات دوجانبه و استفاده از تجربیات مشترک برای ارتقای ظرفیت ها و پاسخگویی دو جمعیت ملی در برابر بلایا و بحران ها، موضوعات مورد توجه دو جمعیت ملی را مورد تاکید قرار داد.

وی همچنین بر لزوم برگزاری مانورهای مشترک امداد و نجات، بحث های آموزشی و انتقال تجربیات طرفین در این زمینه و همکاری های دوجانبه در خصوص مسائل مربوط به جذب جوانان و داوطلبان تاکید کرد و گفت: حوادث و بحران ها از جمله مواردی است که نتایج و تجربیات هلال احمر ایران و این تجربیات ارزشمند می تواند خدمات جمعیت ملی مربوطه را متحول کند.

رئیس جمعیت هلال احمر پس از معرفی زمینه های همکاری بین دو جمعیت ملی بر لزوم تشکیل کمیته مشترک تاکید کرد و افزود: نمایندگان دو کشور به زودی برای اجرای مفاد به صورت کتبی و حضوری با یکدیگر ارتباط برقرار خواهند کرد. تفاهم نامه ارزیابی و اتخاذ تدابیر لازم برای اجرای تفاهم نامه.

خاویر سنت، رئیس صلیب سرخ اسپانیا نیز از جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران به عنوان جمعیتی مقتدر، موفق و ارزشمند یاد کرد و بر علاقه صلیب سرخ اسپانیا به توسعه روابط با جمعیت ایران تاکید کرد. هلال.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر کشورمان، نشست های قانونی سال 2022 کمیته بین المللی صلیب سرخ و هلال احمر از ابتدای هفته جاری در ژنو آغاز شده و تا روز جمعه ادامه دارد.

دیدگاهتان را بنویسید