درک مشترک در بنیاد برای ارائه خدمات با کیفیت به جامعه ایثارگر مورد نیاز است


درک مشترک در بنیاد برای ارائه خدمات با کیفیت به جامعه ایثارگر مورد نیاز است

معاون رئیس جمهور و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران بر ایجاد تفاهم و عزم سازمانی مشترک برای خدمت به خانواده های معظم شهدا و ایثارگران روز چهارشنبه 10 تیرماه در اجلاس سراسری بنیاد تاکید کرد.


به گزارش ایلنا به نقل از ایثار، سید امیرحسین قاضی زاده هاشمی در این همایش گفت: این روزها مزین است به نام شهدای مدرسه ساز مانند شهید چمران که ما را با زندگی آشنا کرد و شهید بهشتی و شهدا. هفت تیر که جمعی از مقامات و نمایندگان دولت هستند.» مجلس بودند و هر کدام از این شهدا به نوعی تأثیرگذار بودند.


معاون رئیس جمهور خطاب به مدیران بنیاد گفت: در دوره مدیریت آنها جلساتی با مدیران بوده است، اما باید تلاش کنیم تا ذهنیت دو نفره به یک فکر مشترک تبدیل شود تا بنیاد دارای وجدان مشترک و عزم تشکیلاتی باشد. ” مربوط به اقدامات است و در حوزه عمل، این سخنرانی توسط معاونت های مختلف طراحی شده است که یک برنامه اقدام مشترک و کاربردی است و اگر نتوانیم تفاهم مشترکی پیدا کنیم و با آن ارتباط برقرار کنیم، سطحی نگر و تکنوکرات خواهیم شد. .


رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران با ارائه نمونه ای از لزوم تفاهم مشترک در بنیاد در خصوص طرح شکرگزاری گفت: این کیفیت تنها با یک باور مشترک و درونی شکل می گیرد. باید روحیه و گفتمان مشترک در بنیاد شهید و امور ایثارگران حاکم شود، زیرا ما سازمانی هستیم که اهداف اسلامی، ارزش‌های اسلامی و گفتمان انقلاب را منتقل می‌کنیم و این روند باید به یک باور عمومی تبدیل شود.


قاضی زاده هاشمی گفت: همکاران بنیاد شهید و امور ایثارگران دو نوع رفتار دارند، برخی خودجوش هستند و روحیه غالب در بنیاد و وظیفه خود را دریافت کرده اند، کنترل شوند، این افراد مایه مباهات بنیاد شهید و امور ایثارگران هستند. اما برخی از آنها به اندازه کافی نگران نیستند، نگرانی بخشی از ذات ماست زیرا با عامل انسانی سروکار داریم و خداوند خانواده شهدا و ایثارگران را به ما داده تا به آنها خدمت کنیم.


رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران با اشاره به مراجعه این بنیاد به خانواده های شهدا و ایثارگران دهک های پایین گفت: بر اساس نتایج این طرح برخی از خانواده های شاهد و ایثارگر وصول نشدند. هر پولی از بنیاد. پدر و مادر شهیدانی بودند که حقوق نگرفتند و در این درخواست ها اعلام کردند که حقوق پرداخت می شود و اگر اول نمی خواستند به هر دلیلی نظرشان را عوض می کردند. خانواده های شهدا و ایثارگران به ما سپرده شده اند و اگر خدمت شایسته ای داشته باشیم، ایثار و آرمان ها نیز معنا پیدا می کند.


معاون رئیس جمهور گفت: باید کارآفرینان پیشکسوتی که دانش نوینی در حوزه دانش بنیان دارند و می توانند برای خدمت به ایثارگران دانش ایجاد کنند معرفی شوند و این گونه اقدامات در همه زمینه ها اتخاذ شود و برای هر روستا و شهرستان باید طولانی کار کرد. ”


رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران با تاکید بر اینکه حق باید به موقع به دادرسی برسد، افزود: از سوی دیگر باید در مقابل اسراف و ظلم ایستادگی کنیم چرا که مدیون خانواده های عزیز هستیم. شهدا و ایثارگران و ما باید آنها را عزیز نگه داریم.» در عین حال که وظیفه داریم آبروی خانواده شهدا و ایثارگران را ارج نهیم، وظیفه داریم آنها را تغذیه و پاک نگه داریم، حتی اگر برخی از شهدا نیایند. ما برای عزت نفس و عزت خود در قبال ایشان وظیفه داریم و مدیران شهری نیز موظفند پیگیر این مسائل باشند و به منازل این عزیزان سر بزنند و برای هر یک از این عزیزان برنامه خدماتی داشته باشند.


قاضی زاده هاشمی خاطرنشان کرد: جانبازان را باید به کارآمدی و گشاده رویی شناخت و هر مشکلی که در کشور به وجود می آید باید توسط NGO های پیشکسوت هدایت شود. در جایی که حفظ و دفاع از انقلاب اسلامی اجباری است و مردم نیاز به دفاع از خود دارند، خانواده شهدا و ایثارگران باید در خط مقدم باشند و این به این دلیل است که اکنون پایه ها ایجاد نشده است، لذا شهدا به بسیج مراجعه می کنند. گروه های جهادی که فعالیتشان باید از بنیاد شهید و امور ایثارگران باشد.


گفتنی است، در نشست سراسری مدیران بنیاد شهید و امور ایثارگران، کارگروه های تخصصی همکاری و ارتقای معیشت ایثارگران; امور فرهنگی، آموزشی و پژوهشی؛ مراقبت های بهداشتی؛ توسعه مدیریت، منابع و برنامه ریزی و فعالیت های قانونی و بازرسی، میز خدمت و تعامل با جامعه هدف برگزار شد.


انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید