در هفته 31 بارداری چه چالش هایی خواهید داشت؟ + راهنمای وضعیت مادر و جنین – جدید


اکنون که به هفته های آخر بارداری نزدیک می شوید، در هفته سی و یکم باید به فکر تهیه وسایل مورد نیاز برای روز تولد باشید، این روز بسیار به شما نزدیک است. اگر علاقه دارید بدانید در هفته سی و یکم بارداری با چه چالش هایی روبرو خواهید شد، این مقاله را تا انتها بخوانید.

برنامه را دانلود کنید

شاید استفاده از یک اپلیکیشن پشتیبانی در دوران بارداری برای شما سرگرم کننده و آموزشی باشد! شما می توانید با اپلیکیشن Mint را به صورت رایگان دانلود کنیداز چرخه بارداری خود بیشتر آگاه باشید و همچنین هر هفته از وضعیت مادر و جنین مطلع شوید.

هفته به هفته در دوران بارداری چه تجربیاتی با اپلیکیشن Mint خواهید داشت؟

هفته به هفته در دوران بارداری چه تجربیاتی با اپلیکیشن Mint خواهید داشت؟

وضعیت جنین در هفته سی و یکم بارداری چگونه است؟

جنین شما از نظر ظاهری در حال حاضر شبیه یک نوزاد کامل است، فضای آن مدام در حال کوچک شدن است و به همین دلیل بیشتر از همیشه متوجه حرکات او خواهید شد. ممکن است به دلیل ضربات معده نتوانید یک شب راحت بخوابید.

اندام های داخلی او کاملاً رشد کرده است، ریه هایش کامل و حواس پنج گانه اش کاملاً کار می کنند، او آماده تولد است. حرکات صورتش کامل است و دهانش را باز و بسته می کند، چشمانش کاملا باز و بسته می شود و حتی گاهی انگشتش را می مکد. ممکن است برای شما جالب باشد که کودک شما مایع آمنیوتیک را می بلعد و حتی ادرار می کند. وزن جنین در حال حاضر نزدیک به یک و نیم کیلوگرم و قد آن حدود 41 سانتی متر است.

کوچولوی شما بیشتر می خوابد!

حالا او می‌خواهد بیشتر بخوابد و به همین دلیل در این هفته و هفته‌های بعد شاهد الگوهای آمادگی، حرکت و استراحت بیشتری خواهید بود.

رشد حواس پنج گانه کودک

این روزها مغز نوزاد به طور منظم کار می کند و سرعت رشد آن بسیار بیشتر از گذشته است. ارتباط بین سلول های عصبی که میلیاردها سلول خواهند داشت، با سرعت شگفت انگیزی در حال شکل گیری است. او اکنون اطلاعات را پردازش می کند، نور را ردیابی می کند و سیگنال هایی را از تمام حواس پنج گانه خود دریافت می کند.

مطمئناً، او ممکن است نتواند از معده خود به خوبی استفاده کند، اما با این حال احتمالاً غذاهای مختلفی را که می خورید از طریق مایع آمنیوتیک بو و مزه خواهد کرد. همچنین توجه داشته باشید که از محصولات زیبایی استفاده می کنید و این به مایع آمنیوتیک سرایت می کند!

برای شما و کودکتان موفق باشید! او بوی مادرش را شبیه یکی از اولین عطرهایی است که نفس می کشد. عطری که به زودی به یکی از پرطرفدارترین ها تبدیل خواهد شد.

کودک را لگد می زند و انگشتانش را می مکد

خوب! این مسافر کوچولو دقیقاً در تمام طول روز چه می‌کند که تصور می‌کنید وقتی به دنیا بیاید؟ آره! صورتش در حال شکل گیری است، هق هق می کند، آب دهانش را قورت می دهد، نفس می کشد، با دست و پایش رکاب می زند و به دیواره رحم می زند و انگشتش را هم می مکد.

جالب است بدانید که هنر مکیدن در برخی از نوزادان به قدری عمیق است که هنگام تولد آثاری مانند تاول روی انگشتانشان ایجاد می شود.

واکنش جنین به جنسیت مادر و پدرش!

احتمالا متوجه چیزی شده اید! جنسیت شما و ارگاسمی که تجربه می کنید تأثیر جالبی بر روی جنین در رحم می گذارد. برخی از کودکان پس از رابطه جنسی مادر و پدر بسیار آرام و آرام هستند. آنها می خواهند با حرکات آهنگین ناشی از حرکات رابطه شما بخوابند. اما برخی دیگر! آنها سرزنده و بازیگوش می شوند و دوست دارند بدانند خارج از رحم چه می گذرد (یکی به من بگوید آنجا چه خبر است!).

هیچ یک از این واکنش ها نباید شما را نگران کند. زیرا هر دو کاملا طبیعی هستند و نشان می دهد که کودک شما از اتفاقات آگاه است و فقط می خواهد سرگرم شود و کمی بالا و پایین بپرد.

بنابراین، از روابط عاشقانه خود کاملاً لذت ببرید. تا زمانی که شما آن را دوست دارید و می توانید. البته فراموش نکنید که برای برقراری رابطه باید از ماما مشاوره بگیرید. او ممکن است موقعیتی را در شما ببیند که رابطه را برای شما محدود یا خطرناک کند.

فراموش نکنید که به محض تولد نوزاد، نمی توانید آرامش رابطه جنسی دلپذیر را تجربه کنید.

وضعیت مادر در هفته سی و یکم بارداری

وضعیت مادر در هفته سی و یکم بارداری

وضعیت مادر در هفته سی و یکم بارداری

اکنون شرایط جدیدی را تجربه می کنید، اضافه وزن شما نسبت به قبل بیشتر شده و احساس سنگینی خواهید کرد. اضطراب و نگرانی در مورد زایمان می تواند شما را تحت فشار روانی زیادی قرار دهد. از طرفی برخی علائم آزاردهنده بارداری نیز در این هفته ها ظاهر می شود که بسیاری از آنها طبیعی هستند و جای نگرانی ندارند.

تنگی نفس

یکی از علائم طبیعی مربوط به این هفته ها تنگی نفس است، جنین در رحم شما رشد کرده و فضای بیشتری را اشغال می کند، ضمن اینکه بزرگ شدن رحم به سایر اندام های داخلی نیز فشار می آورد، این فشار به ریه ها نیز وارد می شود. . ممکن است انجام فعالیت های روزانه برای شما مشکل باشد. بهتر است خیلی به خودتان سخت نگیرید و بیشتر استراحت کنید. همچنان می توانید با نظر پزشک خود ورزش های سبک انجام دهید.

خشکی ناخن

تغییرات پوست و ناخن از جمله علائم طبیعی در دوران بارداری است. این هفته ممکن است احساس کنید که ناخن هایتان شکننده و خشک شده اند. مهمترین عامل این مشکل تغییرات هورمونی است.

انقباضات رحمی

ممکن است همچنان انقباضات رحمی را تجربه کنید. برای اینکه انقباضات رحمی آزاردهنده نباشد، بهتر است مایعات بیشتری بنوشید و به اندازه کافی ورزش کنید. این انقباضات تا زمانی که شدید و مداوم نباشند کاملا طبیعی هستند، اما اگر دردها کمتر و شدیدتر شدند، بهتر است سریعا با پزشک مشورت کنید.

درد سینه و ترشح شیر

ممکن است در این هفته متوجه شوید که سینه هایتان درد می کند یا نشتی دارد. این نشانه خوبی است، بدن شما نیز برای تولد نوزاد آماده می شود و سینه شما شروع به تولید شیر کرده است.

تکرر ادرار

یکی از علائم ناخوشایندی که ممکن است در هفته 31 تجربه کنید تکرر ادرار است که به دلیل بزرگی رحم و فشاری که به مثانه وارد می کند ایجاد می شود. در هر صورت نباید از نوشیدن مایعات پرهیز کرد. بهتر است آب کافی بنوشید.

كمر درد

افزایش وزن شما و فشاری که جنین به بدن و لگن وارد می کند علت اصلی کمردرد است. بهتر است ورزش های مناسبی مانند حرکات کششی و یوگا را امتحان کنید. این کار باعث تقویت عضلات کمر و کاهش درد می شود. برای اطلاعات بیشتر می توانید مقاله بدنسازی در دوران بارداری را مطالعه کنید.

یبوست

یبوست یکی از شایع ترین علائم در دوران بارداری است. بهتر است رژیم غذایی مناسب، ورزش و نوشیدن آب را فراموش نکنید تا این مشکل شما را آزار ندهد.

استرس، اضطراب و افسردگی

تغییرات هورمونی و فشار ناشی از استرس نزدیک به زایمان می تواند باعث ایجاد اضطراب یا افسردگی در شما شود، بهتر است با سرگرم کردن خود در طول روز افکار منفی و آزاردهنده را از خود دور کنید.

سردرد و خستگی

تغییرات هورمونی در این هفته علائم دیگری را به دنبال دارد، سردرد و خستگی مزمن که حوصله آن تمام شده است. توصیه می شود داروها را بدون تجویز پزشک مصرف نکنید. بهتر است زمان استراحت را افزایش دهید و در اتاقی تاریک و ساکت کمی استراحت کنید.

کمک های پزشکی در هفته سی و یکم بارداری

این هفته درمان خاصی وجود ندارد، اما بهتر است به علائم خود توجه زیادی داشته باشید. بهتر است در این چند هفته آخر بارداری هر هفته به پزشک مراجعه کنید تا از نظر علائمی مانند مسمومیت بارداری یا دیابت و فشار خون وضعیت شما را بررسی کند. هنگامی که به پزشک مراجعه می کنید، می توانید سوالات و نگرانی های خود را از او بپرسید.

چند نکته دیگر

سراغ ضربه گیرها نرویدآیا قصد خرید تخت و سرویس خواب را دارید؟ ضربه گیر را برای خواب انتخاب نکنید. در حالی که این ضربه گیرها زیبا هستند، باعث سندرم مرگ خاموش نوزاد (SIDS) می شوند. همچنین، شما نباید بالش، اسباب بازی های پر شده و پتو را انتخاب کنید.

کیف بیمارستانشما باید به زودی برای زایمان آماده باشید. پس بهتر است بستن کیف بیمارستان را فراموش نکنید. علاوه بر تهیه لوازم ضروری، ممکن است بخواهید موارد زیر را نیز در نظر بگیرید:

  • نرم کننده لب (لب ها بعد از زایمان خیلی خشک می شوند) حتی قبل از شروع زایمان چنین شرایطی را خواهید داشت که مجبور باشید به طور منظم نفس بکشید.
  • گیره و گیره مو
  • شانه (به علاوه یک همراه برای شانه کردن موهای شما. واقعا آرامش بخش است).
  • رطوبت ساز
  • دمپایی و جوراب گرم
  • دمپایی (برای زمانی که پاهای شما متورم است)
  • یک رویه گرم و مقداری نعناع برای تنفس (برای تنفس بهتر در روز زایمان)

آخرین کلمه

همچنین این هفته با تمام سختی هایش می گذرد، شرکت در دوره های بارداری و افزایش دانش خود در چند هفته آینده به شما کمک می کند تا آرامش بیشتری را تجربه کنید.

منبع: انتظار چه چیزی

به این مقاله چه امتیازی میدهید؟

دیدگاهتان را بنویسید