دستور رئیس جمهور برای اختصاص اعتبار ویژه به طرح «تجهیز و ایمن سازی اماکن آبی استان های ساحلی»


دستور رئیس جمهور مبنی بر اختصاص اعتبارات ویژه به این پروژه

با دستور رئیس جمهور، برای اجرای طرح «تجهیز و ایمن سازی اماکن آبی استان های ساحلی» «اعتبار ویژه» اعطا شد.


به گزارش ایلنا به نقل از روابط عمومی فدراسیون ناجیان غریق و غواصان، پیرو تدوین طرح «تجهیز و ایمن سازی اماکن آبی استان های ساحلی» توسط فدراسیون ناجیان غریق و غواصان و با پیگیری وزیر رئیس اداره ورزش و جوانان دستور تخصیص «اعتبارات ویژه» برای اجرای این طرح را صادر کرد.


این درحالی است که تمامی امور مربوط به سواحل استان متبوع بر عهده استانداری هاست، اما فدراسیون ناجیان غریق و غواصی در راستای رسالت خود برای حفاظت و حراست از جان همشهریان در اماکن آبی و وظیفه در این اردوگاه است. ناجیان غریق قطار، برای توسعه طرح «تجهیز و ایمنی سواحل کشور» پیش بینی شده است.


این طرح با دستور وی در جلسه شورای معاونان وزارت ورزش به سید حمید سجادی وزیر ورزش ارائه شد و به تصویب رسید.


در همین راستا و با پیگیری وزیر ورزش جوانان، طرح پیشنهادی فدراسیون و گزارش مربوطه توسط مهدی حیدری رئیس فدراسیون نجات غریق و غواصی با حضور رئیس و سایر اعضای هیئت دولت ارائه شد.


در این جلسه پس از گزارش حیدری، با دستور رئیس جمهور مقرر شد «اعتبار ویژه ای» به این طرح و اجرای آن اختصاص یابد.


مقرر شد این اعتبار از طریق ستاد بحران وزارت کشور پرداخت و به منظور تامین تجهیزات و سخت افزارهای لازم، اقدامات لازم توسط سازمان امور اجتماعی وزارت کشور انجام شود. و در اختیار تیم های غریق غریق و غواصی استان های ساحلی به عنوان ذینفع قرار می گیرد.


همچنین با پیگیری های وزیر ورزش و جوانان، جلسه تکمیلی روز پنجشنبه 23 تیرماه با حضور محمد عباسی معاون وزیر و رئیس سازمان امور اجتماعی در وزارت کشور برگزار شد. مهدی حیدری رئیس فدراسیون نجات غریق و غواصان در این جلسه ضمن تاکید بر اهمیت حفظ جان استفاده کنندگان از سواحل، وضعیت کارگران مستقر در سواحل و نحوه آماده سازی و استفاده از عناصر ضروری مندرج در طرح ارائه شده در اسرع وقت مورد بحث و بررسی قرار گرفت.


اجرای «سامانه وب دریای امن» از دیگر مصوبات جلسات اخیر بود. مدل اولیه این طرح توسط ناجی غریق و سکوی پرشی استان مازندران و با همکاری دانشگاه این استان و جوانان فعال در حوزه دانش ارائه شد.


در همین راستا مقرر شد برای اجرای طرح «تجهیز و ایمنی اماکن آبی»، طرح «سامانه وب امن دریا» نیز در اسرع وقت تکمیل و اجرا شود.


بر اساس این گزارش، فدراسیون ناجیان غریق و غواصی ضمن قدردانی از حمایت های دولت و ریاست محترم جمهوری در حمایت از اجرای این طرح و قدردانی از وزیر محترم ورزش و جوانان بابت رهنمودها و پیگیری ها، ابراز می دارد. امید است اجرای این طرح منجر به دسترسی راحت تر هموطنان به سواحل شود.


انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید