دستگاه اجرایی آمادگی همکاری کامل با مجمع تشخیص مصلحت نظام را دارد


دستگاه اجرایی آمادگی همکاری کامل با مجمع تشخیص مصلحت نظام را دارد

رئیس جمهور با بیان اینکه قوه مجریه آمادگی همکاری همه جانبه با مجمع تشخیص مصلحت نظام و به ویژه دستگاه نظارتی آن را دارد، تاکید کرد: به دستور رهبر انقلاب برای دوره جدید فعالیت های مجمع، نظارت بر حسن اجرای سیاست های کلی نظام مورد تاکید ویژه است.


به گزارش ایلنا، سید ابراهیم رئیسی ظهر امروز سه شنبه در مراسم افتتاحیه نهمین اجلاس مجمع تشخیص مصلحت نظام ضمن محکومیت شهادت امام حسن عسکری (ع) از حسن نیت رهبر معظم انقلاب قدردانی کرد. انقلابی را در خود و اعضای این جلسه شورای مناسبت ابراز امیدواری کرد که بتوانند در راستای اجرای توصیه های خود گام بردارند که وضعیت و شرایط مجمع را متفاوت از دوره های قبل کند.


رئیس جمهور با اشاره به تشریح دقیق وظایف مجمع در حکم رهبری، گفت: مجمع به عنوان عالی ترین نهاد مستشاری مقام معظم رهبری باید احاطه به حقایق کشور داشته باشد که در فرمان صادر شده است. وی، چرا که محیط واقعیت ها این امکان را فراهم می کند که فرصت را بشناسند و نظر مشورتی را برای آنها ارائه کنند که برای کشور بسیار مهم است.


وی با تاکید بر اینکه لزوم اعتبار نظرات مجمع فرصت سنجی، مسئولیت خطیری به مجمع در شناسایی این منافع می دهد، تصریح کرد: نظارت بر حسن اجرای سیاست های ابلاغی به عنوان یکی دیگر از وظایف مجمع برای ارزیابی فرصت، بسیار مهم است. زیرا در مقام امامت فقط بحث راه نمی‌دهد، اما امام مسلمین هر دو راهی را ارائه می‌دهند که برای پیشبرد امر لازم است.


رئیسی با بیان اینکه امت به معنای جامعه با یک مقصد و یک هدف دارای چهار عنصر حرکت، پویایی، هدف گرایی و امامت است، خاطرنشان کرد: امام امت را به اهداف عالی خود می رساند و توانمندی های درونی را به کار می گیرد. امت و امروز اهداف مهم این اهداف عالی به عنوان محورهای بسیار کلیدی و اساسی در اعلام گام دوم انقلاب اسلامی تبیین شده است.


وی استقلال، آزادی، توجه به سبک زندگی اسلامی، توجه به عدالت، علم و فناوری را از محورها و سرفصل های اصلی تأیید گام دوم انقلاب اسلامی برشمرد و ابراز داشت: در این بیانیه هر دو وضعیت موجود به خوبی ترسیم شده است. و اهداف عالیه ای که در انتظار ماست به دقت تبیین شده است لذا جهت گیری اصلی سیاست های کلی نظام در حوزه های اجرایی، مقننه، قضایی و غیره باید بر محورهای این بیانیه باشد.


رئیس جمهور با بیان اینکه نظارت بر اجرای سیاست های کلی نظام نیز بسیار حائز اهمیت است، گفت: در فرمان رهبر انقلاب اسلامی برای دوره جدید فعالیت مجمع تشخیص مصلحت نظام قرائت شده توسط حضرت حجت الاسلام والمسلمین والی الله مسلمین محمدی گلپایگانی در دو پست بر نظارت بر اجرای سیاست های نظام تاکید شده است.


رئیسی با اشاره به اینکه رهبر انقلاب در فرمان خود اجازه بررسی مجدد موارد لازم را به اعضای مجمع دادند، یادآور شد: ایشان بر لزوم اجرای کامل سیاست های کلی نظام در تمامی سطوح کشور تاکید کردند. و یکی از مواردی که وی به آن اشاره کرد بازنگری در این سیاست هاست. .


وی با تاکید بر لزوم استفاده از دیدگاه های مراکز علمی و دانشگاهی و نخبگان کشور در مجمع فرصت سنجی گفت: اعضای محترم و فرهیخته مجمع ضمن بهره مندی از دانش، همچنان باید دانش خود را به روز کنند و از نظرات صاحب نظران و صاحب نظران استفاده کنند. نخبگانی که سیاست‌های کلی نظام را تدوین می‌کنند و همچنین به حل و فصل مسائل پیش آمده بین مجلس و شورای نگهبان کمک می‌کنند.


رئیسی با تاکید بر اینکه به عنوان رئیس قوه مجریه کشور همواره بر اداره کشور بر اساس قانون تاکید داشته است، گفت: همواره تاکید داشته ام که هم در اداره کشور و هم در قانون گذاری و سایر بخش ها اقدامات انجام شود. باید با سیاست های کلی مصوب و اسناد بالادستی مطابقت داشته باشد.


وی اسناد عالی رتبه و سیاست های کلی مصوب را شاخصی برای سنجش و تشخیص کارآمدی دستگاه ها دانست و اظهار داشت: در این زمینه نکات مهمی در حکم ولی فقیه وجود دارد و ما در این زمینه کاملاً مقید هستیم و همه اقدامات دولت تدوين سياستهاي برنامه هفتم و جهت اجراي آن با سياستهاي ابلاغي معظم له منطبق كامل خواهد بود.


به گفته رئیس جمهور، اجرای اسناد بالادستی می تواند کشور را به سمت اهداف مهم خود سوق دهد و به مقام معظم رهبری تضمین کند که نظام سرود دارد و اجرای سیاست های مصوب و ابلاغی به گونه ای است که این تک آهنگ کاملاً باشد. در کشور توسط همه قابل رصد است و دستگاه ها می دانند کجا هستند و کجا حرکت می کنند.


رئیسی با بیان اینکه دستگاه اجرایی آماده همکاری کامل با شورای تشخیص و بویژه معاونت نظارتی خود برای ایفای نقش در تحقق هدف مورد نظر است، تصریح کرد: امیدوارم خداوند متعال به همه ما توفیق شناسایی و انجام وظایف محوله را عنایت فرماید.


وی ادامه داد: امروز به واسطه حضور رهبر فرزانه و فرزانه در رأس نظام، بر آستان خداوندی تکیه می زنیم که کلام و کلامش به راستی امام کلام و باب سخنان است. به راستی که رهبری حکیمانه ایشان در روزهای اخیر به همه آشفتگی ها و مشکلات کشور و مسائلی که باعث رنج مردم و مسئولان می شد پایان داد.


رئیس جمهور این وضعیت را مسئولیت دولت و مسئولان در دستگاه های مختلف عنوان کرد و خاطرنشان کرد: وظیفه همه ماست که در جهت افزایش امید و اعتماد مردم به کارآمدی دستگاه های اداری و نظام اداری کشور و این مشکل تلاش کنیم. بستگی به کار و تلاش مستمر دارد و روز و شب است. کار و تلاش مستمر می تواند دشمن را ناکام بگذارد و امید مردم را به عنوان سرمایه ارزشمند انقلاب روز به روز افزایش دهد.


انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید