دلایلی که ماشین بی دلیل گاز می گیرد و دور موتور افزایش می یابد


دلایلی که ماشین بی دلیل گاز می گیرد و دور موتور افزایش می یابد

سرعت موتور و تکان خوردن خودرو از مشکلات رایجی است که قسمت های مختلف خودرو بر آن تاثیر می گذارد.


به گزارش ایلنا، افزایش دور موتور و گاز گرفتن خودرو از مشکلات رایجی است که قسمت های مختلف خودرو بر آن تاثیر می گذارد. در هنگام بروز مشکل گاز خودرو، با وجود فشردن پدال گاز، خودرو از شتاب مناسبی برخوردار نیست. شکل گیری مشکل موتور در دور افزایش می یابد و گازگیری خودرو تحت تاثیر عملکرد قطعاتی مانند ECU، استپر موتور، انژکتور، سوپاپ دریچه گاز و غیره قرار می گیرد.


افزایش دور موتور خودرو به چه معناست؟


یکی از مشکلات رایج خودروها در مدل های مختلف گاز گرفتن غیر ضروری است. لکنت خودرو زمانی اتفاق می افتد که خودرو شتاب ثابتی نداشته باشد و با فشار دادن پدال گاز شتاب نگیرد. زمانی که خودرو تحت تاثیر عوامل مختلف با افزایش دور موتور مواجه می شود، راننده احساس می کند با وجود فشار دادن پدال گاز، خودرو به درستی حرکت نمی کند.


همچنین هنگام تعویض دنده، زمانی که پدال کلاچ فشار داده می شود، به محض فشردن کلاچ، دور موتور افزایش می یابد. در طی این فرآیند صدای گیربکس از موتور خودرو شنیده می شود.


رایج ترین راه برای حل مشکل کربناته شدن خودرو و دور موتور بالا، تنظیم موتور است. با شنیدن سیگنال هایی مانند لرزش بدنه، کاهش سرعت خودرو، روشن شدن چراغ هشدار و لرزش های غیرمعمول صدای موتور، می توانید مطمئن باشید که زمان تنظیم موتور فرا رسیده است.


خرابی برخی از قطعات خودرو باعث کاهش سرعت خودرو و گاز گرفتن خودرو می شود. در زیر به توضیح عوامل موثر در افزایش دور موتور و گاز خودرو می پردازیم.


رفع مشکل گاز گرفتن خودرو، افزایش دور موتور و گاز گرفتن خودرو، افزایش دور موتور

بهترین راه برای اصلاح دور موتور و لکنت ماشین، تنظیم موتور است


عوامل دخیل در افزایش دور موتور خودرو و گازگرفتگی خودرو


خرابی کامپیوتر ماشین و دور موتور بالا


یکی از اجزای اساسی یک ماشین، واحد کنترل یا کامپیوتر است. کامپیوتر خودرو مجهز به سنسورهای مختلفی است که با دریافت گزارش عملکرد خودرو، بر اساس گزارش، دستور عملکرد قطعات مختلف را صادر می کند.


ECU در خودرو به عنوان مغز در بدن انسان عمل می کند. در صورت بروز مشکل در مغز خودرو، عملکرد خودرو متوقف می شود. به این ترتیب وقتی کامپیوتر خودرو از کار بیفتد، دستور شروع کار به قسمت های مختلف خودرو صادر نمی شود و دور موتور افزایش می یابد.


مشکل از دریچه گاز و دور موتور بالا می رود


سوپاپ گاز در خودرو وظیفه کنترل گشتاور خروجی موتور را بر عهده دارد. دریچه گاز جریان هوای موتور را بر اساس تغییر زاویه “دریچه گاز” تنظیم می کند. در طی این فرآیند بر اساس میزان هوا، مصرف سوخت کاهش یافته و گشتاور خروجی موتور تنظیم می شود.


هنگامی که مشکلی در سوپاپ دریچه گاز ایجاد می شود، جریان هوای موتور تنظیم نمی شود و دور موتور بالا می رود.


موتور را بشویید و دور موتور را زیاد کنید دور موتور پراید را زیاد کنید به همین دلیل دور موتور افزایش می یابد

یکی از دلایل دور موتور و گاز گرفتن ماشین معیوب بودن سوپاپ گاز است


خرابی استپر موتور و افزایش سرعت موتور


استپر موتور قطعه ای کاربردی است که با دریافت سفارش از کامپیوتر خودرو، فرآیند جرقه زنی خودرو را در دورهای پایین آغاز می کند. این بخش کاربردی دریچه ها را از طریق ترموستات، پروب لامبدا، شمع جرقه، سیم پیچ و ترانزیستور باز می کند تا دمای هوا را تنظیم کند.


در واقع استپر موتور از طریق ECU واحد موتور را کنترل می کند و نقش بسزایی در تولید گشتاور موتور خودرو دارد.


استپر موتور با تجمع رسوبات کربن از ناخالصی های سوخت مسدود می شود. در هنگام خرابی استپر، ماشین با دور موتور پایین خاموش می شود و ماشین با سرعت بالا متوقف می شود.


اگر با بالا رفتن دمای موتور بدون فشار دادن پدال گاز، دور موتور به 2000 برسد، می توان مطمئن شد که مشکل گاز خودرو ناشی از استپر موتور است.


در زیر برخی از علائم خرابی استپر موتور که باعث افزایش دور موتور و توقف خودرو می شود را شرح خواهیم داد:


• اختلال در استارت موتور خودرو در فصول سرد سال


• با رها کردن پدال گاز، خودرو را خاموش کنید


• کاهش سرعت خودرو در شتاب


• مربای گاز


خرابی پدال گاز و افزایش دور موتور


معیوب بودن پدال گاز مستقیماً باعث شتاب گرفتن خودرو می شود. در واقع هنگامی که پدال گاز از کار می افتد، در حالی که پدال گاز فشار داده می شود، حرکت خودرو رخ نمی دهد و شتاب خودرو کاهش می یابد.


لازم به ذکر است که در هنگام تجمع مواد در اطراف سیم پدال گاز، عملکرد گاز به دلیل سخت شدن آن مشکل می شود.


خرابی سنسور سوپاپ گاز و افزایش دور موتور


سنسور سوپاپ گاز در مکانیزم خودرو وظیفه تنظیم تزریق سوخت انژکتورها را انجام می دهد. این قسمت کاربردی روی دریچه گاز نزدیک استپر موتور قرار دارد.


یکی دیگر از وظایف مهم سنسور سوپاپ، اطلاع رسانی به کامپیوتر خودرو از موقعیت سوپاپ است. با فشار دادن پدال گاز، ولتاژ ورودی به کامپیوتر خودرو و میزان مقاومت الکتریکی تغییر می کند. ECU سیگنال هایی را ارسال می کند که درجه باز و بسته شدن صفحه عقب را تعیین می کند.


ارتباط مستقیمی بین سنسور سوپاپ گاز و دریچه گاز خودرو وجود دارد. از یک سری دلایلی که باعث می شوند نقص سنسور دریچه گاز خودرو می توان به کاهش تدریجی دور موتور، عدم تعادل بین پدال گاز و قسمت عقب آمپلی فایر، دور بالای موتور در دور آرام اشاره کرد.


نقشه سنسور غیرفعال شده و دور موتور افزایش می یابد


یکی از قطعاتی که مستقیماً به کامپیوتر خودرو متصل می شود، سنسور نقشه یا سنسور فشار منیفولد هوا است. سنسور نقشه وظیفه سیگنال دهی مقدار هوای وارد شده به ECU را بر عهده دارد.


سنسور فشار منیفولد هوا در مجرای ورودی هوای موتور خودرو نصب شده و از طریق شیلنگ به شیر ورودی هوا متصل می شود. بنابراین در صورت بروز مشکل در عملکرد این قطعه، عملکرد موتور خودرو مختل می شود.


به عبارت دیگر در هنگام خرابی سنسور نقشه به دلیل عدم اطلاع رسانی به کامپیوتر خودرو، تنظیم باز و بسته شدن چوک خارج از محدوده است. در طی این فرآیند، نیش ماشین تشکیل می شود.


خرابی سنسور دور موتور و افزایش دور موتور


سنسور دور موتور از طریق دو پایه ارتباطی به کامپیوتر خودرو متصل می شود. این قسمت اطلاعات دور موتور فعلی را به صورت امواج شبه سینوسی به ECU ارسال می کند. در صورت عدم اطلاع رسانی صحیح و به موقع فرآیند اطلاع رسانی، خودرو آسیب می بیند.


سنسور دور موتور مسئولیت بزرگی دارد. برای تکمیل عملکرد سنسور، این قسمت با چرخ دنده های فلایویل همکاری می کند. همچنین در انتهای سنسور یک سیم پیچ و یک آهنربای دائمی وجود دارد.


بد نیست بدانید که سنسور RPM در قسمت بالایی چرخ دنده های چرخ فلایویل RPM تعبیه شده است.


منیفولد و سیستم ورودی هوا


کلکتور به دود و هوا تقسیم می شود. منیفولد هوا قادر است مخلوط سوخت و هوا را به داخل محفظه احتراق بفرستد. همچنین برای هدایت دود حاصل از احتراق به خارج از خودرو به جمع کننده دود نیز نیاز است.


منیفولد نقش بسزایی در کارکرد خودرو دارد که در صورت بروز مشکل باعث شتاب گرفتن خودرو و افزایش دور موتور می شود.


شکستن خط گاز و افزایش دور موتور


یکی از مشکلات رایج در خودروهای قدیمی و قدیمی، شکستگی کابل گاز است. با پاره شدن سیم گاز، پدال گاز رها می شود و سرعت یا شتاب خودرو کاهش می یابد.


بنابراین علت اصلی گازگرفتگی خودرو در خودروهای قدیمی خرابی سیم گاز است.


برای اطمینان از خرابی سیم دریچه گاز، ماشین را در دنده یک قرار دهید و با نیم کلاچ رانندگی کنید. اگر خودرو با سرعت کم به حرکت خود ادامه دهد و در حین رسیدن به تپه خاموش شود، نشان دهنده شکسته شدن کابل دریچه گاز است.


خرابی انژکتور و دور موتور بالا


انژکتور در خودرو قطعه ای الکتریکی و مکانیکی است که در قسمت ورودی سیلندر خودروهای انژکتوری نصب می شود.


تفاوت خودروهای کاربراتوری و انژکتوری به سیستم جرقه زنی و سوخت رسانی به محفظه احتراق اختصاص دارد.


فرآیند سوخت گیری در خودروهای انژکتوری توسط انژکتور، کامپیوتر، منبع تغذیه انژکتور، ریل سوخت و پمپ سوخت الکتریکی تکمیل می شود.


با توجه به اتصالات متعددی که بین انژکتور و قسمت های مختلف خودرو وجود دارد، بروز مشکل در آن باعث بروز بیماری های مختلفی می شود که گاز گرفتن خودرو تنها یکی از آنهاست.


عوامل دخیل در افزایش دور موتور خودرو، حل مشکل گاز خودرو، افزایش دور موتور خودرو و گاز

انژکتورهای معیوب نقش بسزایی در افزایش دور موتور و گاز خودرو دارند


خرابی فیلتر هوا و دور موتور بالا


یکی از قطعاتی که عملکرد خودرو را تحت تاثیر قرار می دهد فیلتر هوا است. تعویض منظم فیلتر هوا در فواصل زمانی معین، عملکرد خودرو را بهبود می بخشد و از گاز گرفتن غیر ضروری جلوگیری می کند.


برای جلوگیری از گاز گرفتن خودرو هنگام تعویض روغن فیلتر هوا را نیز تعویض کنید.


نوع روغن موتور و دور موتور


خودروسازان نوع خاصی از روغن موتور را انتخاب می کنند. نوع روغن مناسب برای خودرو در دفترچه راهنما مشخص شده است. بنابراین انتخاب نوع روغن تاثیر بسزایی در عملکرد موتور خودرو دارد.


توجه داشته باشید که روغن موتور پس از طی مسافتی به دلیل کیفیت و عملکرد خودرو نیاز به تعویض دارد.


منبع: بیتوته


انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید