دلیل حمله مجدد قالیباف به مدعیان انقلابی گری / ابرانقلابی، تندروهایی هستند که تحصیلات دینی ندارند.


دلیل حمله مجدد قالیباف به مدعیان انقلابی گری / ابرانقلابی، تندروهایی هستند که تحصیلات دینی ندارند.

این فعال سیاسی اصلاح طلب گفت: ابرانقلابیون اصولگرایان هستند که به نظر من تربیت دینی نداشته اند. از بی احترامی به مردم، تا تهمت زدن، آبروریزی بدون ارائه دلیل موثق، یا بهتر بگوییم دروغ گفتن، هتک حرمت و آبروی مردم، در حالی که آبروی مؤمن از آبروی کعبه بیشتر است… کسانی که می گویند انقلابی و افراطی هستند.


اشرف بروجردی فعال سیاسی اصلاح طلب در پاسخ به این سوال که آقای قالیباف در روزهای اخیر علیه ابرانقلابیون مطرح کردند، گفت: به نظرم خوب است که یک بار دیگر واژه انقلابی و ابرانقلابی را تعریف کنیم. شاید بتوان گفت براندازی یک نظام، سردرگمی و تغییراتی که منجر به دگرگونی نظام می شود را بتوان انقلاب نامید. زیرا اگر جامعه ای همیشه در حال تحول باشد و ثبات پیدا نکند، نمی تواند به سازندگی و توسعه برسد. مثل انقلاب اسلامی که در سال 57 اتفاق افتاد، اما بعدها برای کسب اقتدار سعی کردند همه چیز را سر جای خودش قرار دهند تا به اقتدار برسد و نشانی از دولت توسعه یافته نشان دهد. متأسفانه در این لحظه و در این برهه از تاریخ، عده ای فکر می کنند هنوز باید انقلابی باشند و این یعنی هیچ چیز سر جای خودش نیست.


وی افزود: آقای قالیباف به این موضوع توجه داشتند و از حامیان انقلابی گری انتقاد کردند. اساساً منظور ایشان این است که مفاهیم مفهوم خود را از دست داده و مصادره شده اند. تا جایی که برخی سردرگمی و بی ثباتی را جایگزین روحیه پایبندی به مبانی انقلاب می دانند و کلمه انقلابی بودن را برای تحقق خواسته های خود به همراه دارند. البته بیان این سوال از سوی آقای قالیباف عمدتاً به این موضوع اشاره دارد که خود ایشان یکی از کسانی هستند که مورد هجمه این ابرانقلابیون قرار گرفته اند، آقای قالیباف برای اثبات این موضوع حذف شده اند، حتی اگر تخلفاتی که در دوران ایشان رخ داده است. تصدی شهرداری کم نبود و شایسته است که مورد توجه قرار گیرد.


وی افزود: اعتراض ایشان به رفتاری که انقلابی نامیده می شود عمدتاً در بیانیه ایشان برای پرهیز از رفتار ابرانقلابیون امروزی بیان شده است. بهتر است بگوییم این گفته او کاربرد رسانه ای بیشتری دارد. به خصوص که انتخابات پارلمانی نزدیک است و به رای شهروندان نیاز است. البته بدیهی است که آقای قالیباف یکی از کسانی است که مورد هجمه این ابرانقلابیون قرار می گیرد و اعتراض ایشان به رفتار آنها ممکن است به معنای اعتراض به اتهاماتی باشد که همین ابرانقلابیون به ایشان زده اند. در هر صورت موضع او به هر دلیلی مثبت است.


اشرف بروجردی در پاسخ به این سوال که ابرانقلابیون چه تصویری از خود ارائه کردند؟ آیا می توان گفت که ابرانقلابیون تندرو هستند؟وی گفت: حتماً ابرانقلابیون تندروهای اصولگرا هستند که به نظر من تربیت دینی نداشته اند. از بی احترامی به مردم، تا تهمت زدن، تا ایجاد آبروریزی بدون ارائه دلیل معتبر، یا بهتر بگوییم دروغ گفتن، هتک حرمت و آبروی مردم، در حالی که آبروی مؤمن بالاتر از آبروی کعبه است. روش های انقلابیون و تندروها. البته در این انقلاب و امروز در جمهوری اسلامی هرکس تمام وجود خود را وقف حفظ ثبات و ثبات جامعه کرده باشد اعتراض خواهد کرد. امروز بسیاری از صاحبان اصلی انقلاب تبعید شده اند و حتی از مهارت و تجربه آنها برای بهره مندی کشور از سرمایه انسانی که صرف آن شده است استفاده نمی شود و متأسفانه این حامیان انقلابی گری شده اند. رهبران تقریباً در هر کشوری، نهادها و نهادهای حاکمیتی، نیروهای اصلی را سرکوب کرده و تقریباً به ریشه های انقلاب آسیب رسانده و از بین برده اند.


اشرف بروجردی در پاسخ به این سوال که این گفته چقدر به موضوع تور جهت یابی قالیباف مربوط می شود، گفت: البته یکی از روش های اشتباه خود همین تور توجیهی است که نسل های امروز را از دین و اقدامات مشابه بیزار کرده است. به عنوان کنسرت های آزاردهنده و سخنان سخنرانان مورد انتقاد و کامنت های بیهوده ای که تصویری مخدوش از دین ارائه می دهد و ده ها رفتار غیرمنطقی و مخرب که باعث آسیب به جامعه می شود و حتی مذهبی ها به آنها اعتراض می کنند.


اشرف بروجردی در پاسخ به این سوال که با توجه به زمان باقی مانده از انتخابات، شورای اسلامی مجلس باید چه مواردی را در اولویت قرار دهد، گفت: مجلس تاکنون اقدام موثری برای پیشرفت جامعه انجام نداده است، برعکس بله. شامل. آسیب آن متوجه سیاست نظام و در نهایت مردم بوده است. وقتی مجلس رای به عدم تایید برجام و اجرای توافق می دهد چه کسی متحمل ضرر می شود؟ آیا فقط اثرات اقتصادی و تحریم ها بر مردم افزایش می یابد؟ اساسا اکثر نمایندگان مجلس هیچ شناختی از دیپلماسی ندارند. گویی عده ای احساساتی و بدون درک درست سیاسی دست به اقداماتی می زنند که عزت نظام را زیر سوال می برد.


وی در پاسخ به این سوال که مجلس باید چه رفتاری با دولت داشته باشد، گفت: اولاً نمایندگانی که نظر دارند، انگشتان دو دست بیشتر نیست، بنابراین نمایندگان این دوره نمی توانند بقای خود را تضمین کنند. دوم، مجلس باید بر وظیفه اصلی خود که نظارت بر عملکرد دولت و تصویب قوانین مؤثر است، تمرکز کند. استیضاح جز اتلاف وقت اثر دیگری ندارد. بهترین کار این است که سعی کنیم قوانین مؤثری در سرنوشت مردم وضع کنیم.


انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید