دولت دست از تظاهر به منجی بردارد و به ریشه مشکلات برود/به جای اینکه نخبگان را منزوی کنند به ما کمک کنند.


دولت دست از تظاهر به منجی بردارد و به ریشه مشکلات برود/به جای اینکه نخبگان را منزوی کنند به ما کمک کنند.

یک فعال سیاسی خاطرنشان کرد: به نظر می رسد دولت باید ناجی این ادعا باشد و دست از پاکی بردارد و ابتدا به اتفاقات گذشته رجوع کند. طبق قوانین؛ باید فرصت ها، تهدیدها، نقاط ضعف و قوت خود را ببیند و مشکلات را یکی یکی در نظر بگیرد و ببیند جای زخم در عمق استخوان کجاست.


غلامرضا ظریفیان در گفت وگو با خبرنگار ایلنا، از اظهارات اخیر رئیس جمهور در خصوص مسائل و مشکلات و اینکه مسبب همه اتفاقات جاری کشور، دولت گذشته است، گفت. اکنون چه باید کرد، گفت: معتقدم مسائل اساسی تر از این ادعاهاست. زمانی که کاندیداها و جریان ها می خواهند روی کار بیایند به نظر می رسد که تصویر درست و دقیقی از مسائل کشور ندارند، بنابراین اگر به اظهارات آقای رئیسی در دوران انتخابات به ویژه انتقاداتی که به دولت های گذشته ارائه کرد، اشاره کنیم. به ویژه دولت آقای روحانی به این شرح است: ممکن است جریانی روی کار بیاید و بتواند ناجی مسائل مختلف کشور باشد.


این فعال سیاسی افزود: مشکلات کشور ریشه عمیقی دارد و کسانی که خود را در این شرایط قرار می دهند دقیقاً نمی دانند با چه مشکلات و مشکلاتی روبرو هستند و با چه انباشته ای از مشکلات ساختاری و رفتاری مواجه هستند بنابراین با وجود ناآگاهی خود را می یابند. در این دعوا و بعد قول و قرار می دهند. با توجه به مشکلاتی که جامعه به ویژه در زمینه اقتصادی با آن مواجه است، این تصور به وجود می آید که دستی نامرئی و پنهان میدان را می گیرد و مشکلات را حل می کند.


وی خاطرنشان می کند که اگر این سخنرانی اخیر آقای دکتر را کنار بگذاریم. رئیسی از اظهارات خود در مناظره های کاندیداتوری مشخص می شود که چه شکاف جدی بین آن اظهارات و سخنان اخیر وی وجود دارد و گفت: این رفتارها را عمدتاً باید ناشی از سوء تفاهم عمیق از سازوکارها و مسائل سیاسی و سیاسی دانست. عرصه اقتصادی؛ با این حال، زمانی که حقایق خود را همانطور که هستند نشان دهند، اشتباهاتی مرتکب می شوند.


ظریفیان خاطرنشان کرد: در بحث مدیریت جامعه با دو اشتباه مواجه هستیم، اول عدم درک عمیق از ریشه ها. اشتباه دوم این است که به جای ریشه یابی مشکلات واقعی مانند مشکلات اقتصادی، اجتماعی و سیاسی که برخی از آنها در ساختار نهفته است و درک علمی و تحلیلی داشته باشیم و چه رفتارهای عمیق و پیچیده ای در این زمینه وجود دارد و اگر اهل علم به حل آن روی بیاورند، رنج خواهند برد. در واقع با ضعف شناختی که وجود دارد و همچنین حجم مشکلات و انبوهی از آنها، توانایی حل مشکل را به تنهایی پیدا نمی کنند و به جای ریشه یابی مشکل و مراجعه به علما، نخبگان اقتصادی و جامعه‌شناختی و حکمرانی خوب، به متهم کردن دیگران برمی‌گردیم و خود را از مسئولیت معاف می‌کنیم.


وی با بیان اینکه درست است که مسائل اجتماعی، سیاسی و فرهنگی ما انباشته ای از برنامه ها و ساختارهای غلط دارد و این دولت نیز وارث همین ساختارها و رفتارهاست و در همین چارچوب عمل می کند، افزود: به نظر می رسد دولت باید از این موضوع درس گرفت.” دست از تظاهر به منجی و پاک بودن بردارید و بر اساس قوانین، فرصت ها، تهدیدها، ضعف ها و قوت ها به آنچه در گذشته رخ داده است رجوع کنید و مسائل مهم را در نظر بگیرید و ببینید که زخم در اعماق درون کجاست و اجازه نمی دهد. انعطاف لازم به دولت و در عین حال باید به سمت ایجاد اعتماد و اقناع عمومی رفت.


این فعال سیاسی تاکید کرد: به جای انزوای نخبگان و نهاد دانش باید از آنها کمک گرفت و در کنار آن از شیوه های حکمرانی خوب، شفاف سازی مسائل و اصلاح ساختارها استفاده کرد. امروزه با مشکل کارگزاران سازه مواجه هستیم، در این شرایط پیچیده علاوه بر اصلاح ساختارها باید از کارگزاران توانمند و با تجربه استفاده کرد و با تلاش و نیروهای متخصص کمتر نمی توان این مشکلات انباشته شده را حل کرد.


وی ادامه داد: ادامه و نتیجه این بحث ها این خواهد بود که تصور شرکت این است که همچنان روی پاشنه می چرخد. وقت آن نیست که بعد از 4 دهه و با نگاهی ملی و با دور شدن از توهمات نجات‌طلبانه به واقعیت و مهارت‌های فراوانی که در اختیار داریم، نگاه عمیق‌تری به مشکل بیندازیم و از نهاد دانش در حکمرانی استفاده کنیم. در عین حال تصمیم گیری برای اتخاذ سیاست های صحیح در روابط بین الملل به جامعه ما کمک می کند تا بر آسیب های ساختاری و رفتاری غلبه کند.


ظریفیان خاطرنشان کرد: این نوع برخورد با مشکلات باعث می‌شود که به دنبال آثار باشیم تا علت، در نهایت نه اعتمادسازی در بین مردم ایجاد می‌کند و نه چشم‌اندازی برای حل اساسی مشکلات وجود خواهد داشت.


انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید