دو راهکار برای درمان عدم تحریک زنان (راهنمای درمان عدم تحریک زنان در رابطه جنسی) – نعنا


یکی از دغدغه های اصلی بسیاری از زنان به ویژه زنان جوان در زندگی زناشویی داشتن قدرت جنسی بالا و عملکرد جنسی مناسب است. اما گاهی اوقات این تمایل به دلیل مشکلات کاهش می یابد و آنها را به فکر چگونگی درمان و بهبود وضعیت می اندازد. یکی از رایج ترین این مشکلات عدم تحریک جنسی است. بسیاری از زنان مبتلا به این بیماری نگران هستند که آیا راهی برای درمان زنان غیر تحریک کننده وجود دارد.

وارد اپلیکیشن شوید

نعنا توصیه می کند که مقالات مرتبط را در کنار آن مطالعه کنید سلامت جنسی, اپلیکیشن Mint را به صورت رایگان دانلود کنید تا به بخش سلامت جنسی اپلیکیشن دسترسی پیدا کنید. در این بخش می توانید از خدمات افزایش میل جنسی زنان از جمله رژیم غذایی مناسب برای بهبود میل جنسی بهره مند شوید.

اپلیکیشن Mint با خدمات متنوع خود همیشه در کنار شماست!

اپلیکیشن Mint با خدمات متنوع خود همیشه در کنار شماست!

اولین قدم برای درمان زنان بدون تحریک چیست؟

شناخت مشکل مهمترین بخش درمان است. باید توجه داشته باشید که واژن نیز تحریک نمی شود کلیتوریس این یک اختلال عملکرد جنسی است و برای هر فرد و در هر زندگی زناشویی رخ می دهد.

اختلال عملکرد جنسی شامل هر مشکلی است که زن را از لذت بردن از یک رابطه باز می دارد. خوب است بدانید که چرخه جنسی شامل چهار مرحله است:

◄ میل جنسی

◄ تحریک

◄ رضایت (ارگاسم)

◄ آرام باشید

انواع اختلالات غیر تحریک کننده در زنان چیست؟

باید اضافه کنیم که این بیماری نه تنها باعث تحریک نمی شود بلکه در حین و حتی بعد از رابطه جنسی نیز ایجاد می شود. اما شایع ترین انواع مشکلاتی که منجر به درمان نشدن زنان می شود عبارتند از:

  • آنورگاسمی – آنورگاسمی – نارضایتی زنان یا هر اختلال ارگاسمی
  • دیسپارونیا دیسپارونیا – رابطه جنسی دردناک
  • کم کاری تیروئید – میل جنسی کم یا کمبود میل جنسی
  • اختلال برانگیختگی – به سختی برانگیخته شده است

اختلال تحریک پذیری در زنان چقدر شایع است؟

این اختلال چیزی بین 30 تا 40 درصد از زنان را تحت تاثیر قرار می دهد. اما فقدان میل جنسی شایع ترین است. توجه داشته باشید که هر چه سن شما بالاتر می رود، تمایل شما کمتر می شود. اما به طور کلی در هر سنی ممکن است رخ دهد و درمان زنان غیر تحریک کننده ضروری است. ناگفته نماند که این مشکل می تواند موقت یا مزمن (طولانی مدت) باشد.

چرا پزشک یک درمان غیر تحریک کننده برای زنان تجویز می کند؟

شاید بهتر است بپرسیم چه چیزی باعث می شود که زن تحریک نشود و او را مجبور به شروع مرحله درمان کند؟ به این سوال که مهمترین علل اختلال عملکرد جنسی در زنان کدام است دو پاسخ وجود دارد:

علل فیزیکی که عدم تحریک پذیری زن را درمان می کند

اختلالات گردش خونبرخی از مطالعات به اختلالات عروقی (رگ های خونی) اشاره می کنند. این اختلالات می تواند از جریان خون به اندام تناسلی زنان جلوگیری کند. توجه داشته باشید که واژن، کلیتوریس و لابیا به خون کافی برای تحریک یک زن نیاز دارند.

مشکلات گردش خون باعث کاهش تحریک پذیری زن در یک رابطه می شود.

مشکلات گردش خون باعث کاهش تحریک پذیری زن در یک رابطه می شود.

دارو درمانی– برخی داروها بر میل جنسی زن تأثیر می گذارد. داروهای ضد افسردگی می توانند میل جنسی شما را کاهش دهند و از رسیدن به ارگاسم جلوگیری کنند. شیمی درمانی و گزینه های درمان سرطان نیز بر سطح هورمون زنانه تأثیر می گذارد.

مشکلات مربوط به زنان و زایمانآندومتریوز، کیست های تخمدان، فیبروم رحم و عفونت های واژن نیز می توانند باعث مقاربت دردناک شوند.

تغییرات هورمونیفراموش نکنید که عدم تعادل هورمونی می تواند ایجاد شود خشکی واژن یا تبدیل به آتروفی واژن (ضعف واژن) می شود و در نهایت یک رابطه خوشایند را به رابطه ای دردناک تبدیل می کند.

باید اضافه کنیم که سطوح پایین استروژن نیز وجود دارد بی حسی واژن یا دستگاه تناسلی دیگر درگیر است. یائسگی (یائسگی)، جراحی و بارداری از دیگر علل تغییرات هورمونی هستند.

مرض– برخی از بیماری ها بر قوای جنسی زن تأثیر می گذارد. اینها شامل دیابت، آرتریت و بیماری قلبی است. علاوه بر این، اعتیاد به مواد مخدر و الکل می تواند در کاهش عملکرد جنسی موثر باشد.

دلایل روانشناختی که بی اختیاری در زنان را درمان می کند

افسردگیافسردگی می تواند منجر به کاهش میل جنسی شود. یعنی انجام فعالیت هایی که قبلاً از آنها لذت می بردید اکنون شما را آزار می دهد. همچنین باید به عدم عزت نفس و احساس ناامیدی از دیگر دلایل عدم تحریک زنان اشاره کرد. بنابراین نمی توان آن را از نزدیک مرتبط کرد افسردگی و رابطه جنسی نادیده گرفته شد.

خستگیاسترس در خانه یا محل کار بر تمرکز شما بر لذت بردن از رابطه جنسی تأثیر می گذارد. مطالعات نشان داده اند که استرس باعث افزایش سطح هورمون کورتیزول (هورمون استرس) می شود. این هورمون در کاهش میل جنسی زنان موثر است.

مدیریت استرس یک استراتژی درمانی برای زنانی است که تحریک نمی شوند.

مدیریت استرس یک استراتژی درمانی برای زنانی است که تحریک نمی شوند.

تجربه تجاوز جنسی یا تجاوز جنسی در گذشتهگاهی برای اینکه به دلیل یک تجربه ناخوشایند روانی در گذشته برانگیخته نشود، باید یک زن را درمان کرد. این اتفاق باعث اضطراب و ترس از صمیمیت می شود و رابطه جنسی را به فعالیتی آزاردهنده برای زنان تبدیل می کند.

بحران در همزیستیبرخی از زنان ممکن است مشکلاتی با شریک زندگی خود داشته باشند که می تواند منجر به خستگی روحی و جسمی در حین رابطه جنسی شود.

تشخیص اختلال عملکرد جنسی

اگر متوجه شدید که از نظر جنسی به اندازه کافی تحریک نشده اید، باید به پزشک مراجعه کنید. او یک سری آزمایشات واژینال و تست های روانشناسی را در اختیار شما قرار می دهد.

اولین قدم بررسی پرونده پزشکی است. سابقه جراحی مانند هیسترکتومی ممکن است باعث این اختلال شده باشد. همچنین برای تشخیص هرگونه مشکل زنانه باید معاینه شوید. به عنوان مثال برای نتایج بهتر، معاینه لگن و تست پاپ اسمیر تجویز می شود. داروهایی که مصرف می کنید نیز باید بررسی شوند.

در برخی موارد، دستور تصویربرداری تجویز می شود. سپس باید اسکن انجام شود تا احتمال وجود تومور، کیست یا رشد سایر زائده ها شناسایی شود. آزمایش خون همچنین به تشخیص عدم تعادل هورمونی کمک می کند. از ناحیه واژن نیز برای آزمایش عفونت نمونه برداری می شود.

با زنان غیر تحریک کننده چگونه رفتار کنیم؟

مرحله درمان شامل موارد زیر است:

تکنیک تحریک– این روش باید با همسرتان انجام شود. از همسرتان بخواهید نقاطی را تحریک کند که شما را برای داشتن رابطه جنسی بهتر و سریعتر آماده می کند. همچنین می توانید تغییرات مختلفی در آن ایجاد کنید مدت زمان رابطه جنسی ایجاد کردن.

به یک متخصص جنسی مراجعه کنید– برای مشاوره و راهنمایی بیشتر می توانید از یک متخصص کمک بگیرید. خبر خوب این است که بسیاری از درمانگران در حال حاضر خدمات زوج درمانی و رابطه جنسی را ارائه می دهند.

هورمون درمانیبسته به علائم شما، پزشک ممکن است پمادهای موضعی، تزریقات واژینال یا قرص های هورمونی را تجویز کند.

دارو درمانیفلیبانسرین و برملانوتید تنها داروهای تجویزی برای درمان زنان غیر تحریک کننده هستند. البته تنها زنانی که هنوز وارد دوره پس از یائسگی نشده اند می توانند این گزینه درمانی را انتخاب کنند.

بیایید با شما صحبت کنیم

لذت جنسی یکی از نیازهای طبیعی هر فرد سالم است. در واقع یکی از مهمترین دلایل زندگی مشترک داشتن رابطه جنسی منظم و لذت بخش است. اما به هر دلیلی این رابطه می تواند مشکلاتی داشته باشد که شایع ترین آنها کاهش میل جنسی و عدم برانگیختگی است.

در این مقاله سعی شده است به بررسی علل این اختلال بپردازیم و راهکارهای مفیدی برای درمان تحریک غیر جنسی در زنان به شما ارائه دهیم.

منبع: clevelandclinic

به این مقاله چه امتیازی میدهید؟

دیدگاهتان را بنویسید