دیدار امیر عبداللهیان با سفرای جمهوری اسلامی ایران در موریتانی، آلمان، سنگال و ماداگاسکار


دیدار امیر عبداللهیان با سفرای جمهوری اسلامی ایران در موریتانی، آلمان، سنگال و ماداگاسکار

وزیر امور خارجه روز پنجشنبه با سفرای جمهوری اسلامی ایران در موریتانی، آلمان، سنگال و ماداگاسکار دیدار و گفتگو کرد.


به گزارش ایلنا، امیرعلی امام جمعه شهیدی سفیر جمهوری اسلامی ایران در موریتانی در دیدار با حسین امیرعبداللهیان گزارشی از محدوده ماموریت و اقدامات انجام شده در زمینه توسعه و گسترش سیاست ارائه کرد. روابط اقتصادی و تجاری دو کشور.


وزیر امور خارجه همچنین در این دیدار توصیه ها و رهنمودهایی را در خصوص ارتقای روابط ایران و موریتانی ارائه کرد.


محمود فرازنده سفیر جمهوری اسلامی ایران در آلمان نیز گزارشی از حوزه ماموریت و آخرین تحولات روابط دوجانبه در زمینه های اقتصادی، سیاسی و فرهنگی ارائه کرد.


در این دیدار امیر عبداللهیان ضمن ارائه توصیه ها و رهنمودهایی در زمینه روابط دو کشور بر توجه بیشتر به ایرانیان مقیم و برنامه ریزی برای تعامل بیشتر با هموطنان تاکید کرد.


در ادامه محمدرضا دهشهیری سفیر جمهوری اسلامی ایران در سنگال در دیدار با وزیر امور خارجه گزارشی از محدوده ماموریت خود و اقدامات انجام شده در زمینه توسعه و گسترش سیاست ارائه کرد. روابط اقتصادی، تجاری و فرهنگی دو کشور.


در این دیدار امیر عبداللهیان همچنین دیدگاه ها و رهنمودهای لازم را در خصوص گسترش روابط سیاسی و اقتصادی جمهوری اسلامی ایران و سنگال ارائه کرد.


حسنعلی بخشی، کاردار جمهوری اسلامی ایران در ماداگاسکار در دیدار با وزیر امور خارجه، خلاصه ای از وضعیت روابط جمهوری اسلامی ایران با کشورهای ماداگاسکار، موریس، سیشل و کومور را گزارش کرد. .


امیر عبداللهیان در این دیدار همچنین رویکرد دولت در زمینه فعال‌سازی روابط با آفریقا در زمینه‌های مختلف را مورد تاکید قرار داد و بر دیدگاه وزارت امور خارجه برای فعال‌سازی روابط دوجانبه تاکید کرد.


انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید