ذوب آهن اصفهان امسال 400 هزار تن محصول با ارزش افزوده بالا تولید خواهد کرد


ذوب آهن اصفهان امسال 400 هزار تن محصول با ارزش افزوده بالا تولید خواهد کرد

ایرج رخستی مدیرعامل ذوب آهن اصفهان به عنوان سخنران اصلی اولین همایش تخصصی فولاد پرایس تولید فولادهای پیشرفته با ارزش افزوده بالا که روز سه شنبه 15 خردادماه در هتل المپیک تهران برگزار شد، به بررسی شرایط تولید این محصولات و گفت: تولید محصولات با ارزش افزوده فوق یکی از راهبردهای اصلی این شرکت است که در این راستا برنامه ذوب آهن اصفهان در سال جاری تولید 400 هزار تن محصولات صنعتی با ارزش افزوده بالا است.


به گزارش ایلنا به نقل از روابط عمومی ذوب آهن اصفهان، با تحقق پروژه های عمرانی مرتبط تا افق 1404، بیش از 60 درصد تولیدات این شرکت، فولادهای آلیاژی و مرغوب، اضافه می شود.


مدیرعامل ذوب آهن اصفهان با اشاره به زنجیره کامل تولید فولاد از مواد معدنی تا محصول نهایی در این مجتمع عظیم صنعتی، تولید فولاد به روش کوره بلند مشابه 70 درصد واحدهای تولید فولاد دنیا از مزیت های اصلی این شرکت برای تولید محصولات با ارزش افزوده بالا گفت: این شرکت با دارا بودن گواهینامه ها و استانداردهای ملی و بین المللی در تولید محصولات فولادی، در سال گذشته موفق به صادرات یک میلیون و 100 هزار تن از محصولات خود شده است.


مهندس مرخصی طراحی و تولید ریل ملی در ذوب آهن اصفهان را یکی از مهم ترین گام های صنعت فولاد کشور برای تولید محصولات صنعتی دانست و گفت: در این راستا فولاد لازم و همچنین انواع کشور معدن ریل تقاضا، ریل سوزنی و … نیز تولید شده است که به لحاظ موقعیت مکانی یکی از افتخارات صنعت کشور در سال های اخیر محسوب می شود.


مدیرعامل ذوب آهن اصفهان گفت: این شرکت طی 10 سال گذشته رویکرد ساخت محصولات صنعتی را با جدیت دنبال کرده و به تدریج از ساخت محصولات ساختمانی به سمت تولید محصولات صنعتی رفته است.


مدیرعامل ذوب آهن اصفهان به طرح های توسعه ای این شرکت در راستای تولید محصولات صنعتی اشاره کرد و اظهار داشت: برنامه ریزی برای احداث خط جدید کلاف آلیاژی در کارگاه نورد 350، احداث کوره ملاقه ای شماره. 3 و بازسازی کوره ملاقه n. 1، ساخت واحد VOD در فولادسازی و ریخته گری گیت پلیت و نورد سرد و گرم برقی از جمله پروژه هایی است که ساخت محصولات صنعتی در ذوب آهن اصفهان را متحول خواهد کرد.


وی به 12 فولاد تخصصی تولید شده در ذوب آهن اصفهان اشاره کرد و گفت: این شرکت توانایی تولید انواع فولادهای آلیاژی از جمله کم آلیاژی، پر آلیاژی، میکرو آلیاژی با استحکام بالا، ابزارآلات و فولاد ضد زنگ را دارد و همچنین توانایی تولید انواع فولادهای آلیاژی را دارد. سفارش فولادهای خاص


مهندس رخستی دستاوردهای اقتصادی توسعه تولید فولاد آلیاژی و صنعتی را برای ذوب آهن اصفهان بسیار قابل توجه دانست و گفت: نسبت حاشیه سود تولید ورق برق سرد و تولید ورق آلیاژی گرم نسبت به سایر محصولات و همچنین میزان تولید بسیار قابل توجه است. جریان H و تیرهای بال حتی فولادهای مسطح و آلیاژی مانند کویل آلیاژی، سیم و غیره. آنها در مقایسه با سایر محصولات حاشیه سود خوبی دارند.


وی افزود: در تولید محصولات ساختمانی به سمت تولید محصولاتی رفته ایم که سایر تولیدکنندگان فولاد کشور نتوانسته اند تولید کنند. از جمله این محصولات می توان به تیرآهن فلنج پهن اشاره کرد که برای استحکام صنعت ساختمان در کشور بسیار حائز اهمیت بوده و می تواند تحولی در این بخش ایجاد کند.


مهندس رخستی افزود: گرایش ذوب آهن اصفهان به تولید محصولات صنعتی به این معنا نیست که نیاز کشور به محصولات ساختمانی را نادیده گرفته ایم، بلکه در مواقع لزوم این محصولات را به اندازه کافی و با توجه به تقاضای بازار تولید می کنیم و اوایل امسال بازی کردیم. نقش مهمی در کنترل قیمت دارد.


اولین همایش تخصصی قیمت فولاد با محوریت فولادهای پیشرفته با ارزش افزوده بالا با حضور جمعی از دست اندرکاران و کارشناسان حوزه فولاد کشور برگزار شد. شرکت کنندگان اصلی این همایش سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران، انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران، ذوب آهن اصفهان، فولاد مبارکه، فولاد آلیاژی، فولاد خراسان و شرکت توسعه آهن و فولاد گل گهر بودند.


انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید