رئیس قوه قضاییه خواستار تسریع در رسیدگی و محاکمه فرماندهان و عاملان ترور شهید سلیمانی و یارانش شد.


رئیس قوه قضاییه خواستار تسریع در رسیدگی و محاکمه فرماندهان و عاملان ترور شهید سلیمانی و یارانش شد.


به گزارش ایلنا، حجت‌الاسلام والمسلمین غلامحسین محسنی اجایی در نامه‌ای به فایق زیدان رئیس شورای عالی قضایی عراق از برگزاری سه دور مذاکره با کمیسیون مشترک تحقیقات بین دو کشور ابراز خرسندی کرد. مقامات قضایی دو کشور، نتایج این همکاری مشترک نشان دهنده اراده دو کشور برای مبارزه با تروریسم، برقراری عدالت، حفظ صلح و امنیت و گسترش روابط دوستانه به ویژه همکاری های قضایی دوجانبه است.


رئیس قوه قضاییه با تاکید بر اینکه ترور سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی، ابومهدی المهندس و 8 تن از همرزمانشان توسط دولتمردان آمریکایی و نمایندگان آنها در عراق مغایر با صلح و امنیت بین المللی است، افزود: این اقدام تروریستی منجر به نقض حاکمیت دو کشور، اصول شناخته شده حقوق بین الملل و همچنین نقض تعهدات بین المللی در خصوص حمایت از شخصیت های رسمی در سطح بین المللی مورد حمایت قرار گرفته است.


حجت الاسلام و المسلمین محسنی آژه ای گفت: اگرچه این اقدام تروریستی توسط رئیس جمهور آمریکا و با مشارکت برخی از مقامات و کشورهای دیگر انجام شد، اما جایگاه آنها مانع از پاسخگویی و مجازات آنها نیست و اقدامات آغاز شده در سیستم قضایی عراق نیز عزم این کشور برای دستگیری، محاکمه و مجازات این جنایتکاران را نشان می دهد.


رئیس قوه قضائیه همچنین یادآور شد: لازمه عدالت رعایت اصل سرعت در رسیدگی است. با توجه به اینکه اقدام تروریستی مذکور در خاک عراق رخ داده و بیش از دو سال از وقوع آن می گذرد، مردم ایران خواستار صدور دستور برای تسریع در تحقیقات، محاکمه و مجازات عاملان این جنایت هستند. . در این راستا قوه قضاییه جمهوری اسلامی ایران همچنان آماده ادامه همکاری با دستگاه قضایی جمهوری عراق است.


در نهایت حجت الاسلام و المسلمین محسنی آژه ای برای دولت و ملت دوست و برادر جمهوری عراق توفیق و سربلندی از درگاه خداوند متعال مسالت کرد.انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید