راهنمای انتخاب بلندگوی مناسب برای اتاق خواب


بلندگوهای سقفی همانطور که از نام آن پیداست برای نصب روی سقف طراحی شده اند و شامل یک قسمت بالا (شامل قاب و قاب) و یک قسمت داخلی (شامل بلندگو و تجهیزات لازم) می باشد.


این اسپیکرها با آلودگی بصری کمتر، انتخاب مناسبی برای فضاهای اداری، آموزشی، مسکونی و اداری هستند.

بلندگوهای سقفی به دلیل زاویه صدای گسترده، هر چه بالاتر نصب شوند، فضای بیشتری را پوشش می دهند.

چند نوع بلندگو سقفی وجود دارد؟

اسپیکر سقفی فول برد دو طرفه در سه نوع | سه حالت موجود است که با توجه به استفاده و کیفیت مورد نیاز انتخاب می شوند.

بلندگو سقفی برد جامع

کل صدا از یک طرف تولید می شود، یعنی اگر محدوده صدای ما بین 20 هرتز تا 20 کیلوهرتز باشد، کل صدا توسط درایور پخش می شود. از مزایای این اسپیکر می توان به ارزان بودن و وزن سبک آن اشاره کرد که برای فضاهایی که به دنبال آن هستند مناسب است این اسپیکر سقفی ارزان قیمت با تعداد زیاد یا سقفی با وزن سبک می باشد.

گوینده دو طرفه یا به دو صورت

این نوع اسپیکر سقفی از 2 درایور صدا تولید می کند یعنی اگر محدوده صدای ما بین 20 هرتز تا 20 کیلوهرتز باشد قسمت پایین و میانی صدا توسط درایور تولید می شود و قسمت بالا یا زیاد صدا تولید می شود. توسط راننده یکی از مزایای این نوع بلندگوهای سقفی تفکیک و حجم صدا کافی است و برای فضاهایی که کیفیت و جداسازی صدا مورد نیاز است مناسب است.

گوینده سه راه یا سه طرفه

این نوع اسپیکر سقفی از 3 درایور صدا تولید می کند، یعنی اگر محدوده صدای ما بین 20 هرتز تا 20 کیلوهرتز باشد، قسمت باس توسط درایور، قسمت وسط صدا توسط درایور جداگانه و تریبل یا قطعه تولید می شود. تریبل صدا توسط راننده دیگری تولید می شود. این نوع اسپیکر سقفی دارای تفکیک و بلندی صدای بالا می باشد و برای فضاهایی که بودجه مالی مهم نیست و کیفیت و تفکیک صدای بالا مناسب است.

به عنوان یک قاعده کلی، اتاق هایی که زمان بیشتری را در آن می گذرانید باید بلندگوهای بلندتری داشته باشند. فضاهای دیگری که عمدتاً به عنوان موسیقی پس‌زمینه عمل می‌کنند به مدل‌های کوچک‌تر یا ارزان‌تری نیاز دارند.

چه عواملی در انتخاب سایز بلندگوی سقفی تاثیر می گذارد؟

پس از انتخاب نوع اسپیکر بر اساس صدا، باید اندازه بلندگوی سقفی خود را بر اساس ارتفاع قرارگیری و نوع موسیقی در حال پخش انتخاب کنید.

اگر بلندگو در ارتفاع بالایی قرار می گیرد یا اگر موسیقی با باس زیاد پخش می کنید، به بلندگوی یک اینچ نیاز دارید، یعنی به بلندگوی بزرگتری نیاز دارید.

اگر می خواهید از اسپیکر در محیط مرطوب استفاده کنید باید اسپیکر با استاندارد IP 65 را انتخاب کنید.اگر می خواهید اسپیکر کمتر دیده شود توصیه می کنیم از اسپیکر بدون فریم استفاده کنید.

بلندگوها در دو نوع اهمی و اهمی/ولتی عرضه می شوند. اگر نیاز به نصب تعداد زیادی بلندگو روی یک رشته کابل دارید، باید از بلندگوهایی با ترانسفورماتورهای اهمی / ولتی استفاده کنید.

جهت کسب اطلاعات بیشتر از قیمت خرده بلندگوهای سقفی و اطلاعات فنی به وب سایت ما به آدرس https://www.iranav.com مراجعه فرمایید.

هشدار! این مقاله صرفا جهت آشنایی با کسب و کار مهمان منتشر شده است و سایت هیچ مسئولیتی در رابطه با آن ندارد. اطلاعات بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید