راهکاری برای کاهش درد محرومیت و بیکاری در سیستان و بلوچستان


سیستان و بلوچستان پس از کرمان دومین استان بزرگ کشور است. استانی که با همه ظرفیت ها یکی از محروم ترین استان های کشور است، مشکلات زیادی دارد. نرخ بالای بیکاری و سطح بالای سوءتغذیه نشان می دهد که توسعه استان پایین است. در نتیجه سطح زندگی شهروندان استان پایین است و به گفته اسماعیل حسین زحمتی (نماینده خاش در مجلس یازدهم)، بسیاری از شهروندان روستاهای سیستان و بلوچستان با یارانه نقدی زندگی می کنند.

دلیل اصلی این حجم از محرومیت را می توان در یک کلمه خلاصه کرد: بیکاری!

درآمد پایین شهروندان عامل اصلی محرومیت و سطح پایین زندگی ساکنان این ولایت است. جایی که زمانی مهد تمدن بود، امروز محرومیت را در ذهن بسیاری از افراد جامعه تداعی می کند. اتفاقی که در این استان می افتد که در 90 درصد شاخص های کشور رتبه آخر را دارد. منطقه ای که زمانی انبار غلات بود، اکنون با خشکسالی دست و پنجه نرم می کند. منطقه ای که حیات کشور به آن وابسته است و قابلیت تبدیل شدن به مرکز توسعه کشور را دارد.

مسئولیت اجتماعی ازکی، ایران برای سیستان

فعالیت اقتصادی و سود تنها یکی از ابعاد سازمان هاست. شرکت ها در واقع دارای عناصر انسانی و فیزیکی، ساختار ویژه و سیستمی از روابط هستند که به ایجاد فرهنگ سازمانی، ارزش های سازمانی و حتی ساختار غیررسمی که در درجه اول این ارزش ها را منعکس می کند، کمک می کند.

مفهوم مسئولیت اجتماعی در راستای فرهنگ و ارزش های سازمان است. این نوع مسئولیت فراتر از وظایف قانونی است و در واقع وظیفه قانون و سازمان حداقل مسئولیت اجتماعی شرکت است. بنابراین، مسئولیت اجتماعی شرکتی یک مدل تجاری است که به شرکت کمک می کند تا از نظر اجتماعی مسئولیت پذیر باشد، به ویژه برای تأثیر بالقوه آن بر جامعه و محیط.

ازکی یکی از استارت آپ هایی است که در روزهای اخیر گام بلندی در راستای مسئولیت اجتماعی خود برداشته و استان های سیستان و بلوچستان را برای این کار انتخاب کرده است. برای جزئیات بیشتر اینجا را کلیک کنید.

ساخت سردخانه در سیستان و بلوچستان
شرکت ازکی به همت موسسه خیریه نیکان ماموت اقدام به احداث سردخانه با ظرفیت 85 تن در شهرستان قصرقند کرد.

هدف از پروژه سردخانه

  1. جلوگیری از فرسودگی محصولات کشاورزی و ایجاد شرایط اولیه مناسب برای نگهداری آنها
  2. نگهداری از محصولات و استفاده بهینه و عرضه آنها به بازار به صورت تبدیل شده
  3. کارآفرینی و اشتغال زایی در منطقه و سود بیشتر باغداران

این شرکت ایده و اجرای این طرح را اعلام کرد:

تصمیم گرفتیم در بهمن ماه در مجموعه ازکی با اعتقاد به اینکه هیچ گونه الزام قانونی برای داشتن “کپی کاغذی بیمه نامه” شخص ثالث وجود ندارد، از این فرصت و با کمک کاربران در هنگام خرید بیمه استفاده کنیم. مهمانی ها، شرکت در امور خیریه بیایید شروع کنیم.

برای این کار از کاربران خواستیم در صورت تمایل به خرید بیمه نامه شخص ثالث از دریافت نسخه چاپی خودداری کنند و از دریافت نسخه چاپی بیمه نامه خودداری کنند. پس از این مرحله کاربر 30000 تومان در حمایت از حفاظت از محیط زیست هدیه دریافت می کند. حالا او می تواند هدیه را در کیف پولش نگه دارد یا به خیریه نیکان ماموت اهدا کند.

بنابراین به ازای هر یک از کاربرانی که تصمیم گرفتند گزینه «کمک به خیریه نیکان ماموت» را انتخاب کنند و در کار خوب ما سهیم باشند، 30 هزار تومان به موسسه خیریه ماموت نیکان پرداخت شد.

هشدار! این مقاله فقط برای آگاهی شما از فعالیت مهمان و اینکه سایت هیچ مسئولیتی در رابطه با آن ندارد منتشر شده است. اطلاعات بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید