راه اندازی اولین دانشگاه کودک در ایران!


وی با تاکید بر اینکه آینده کشور در دستان دانش آموزان است، گفت: در قالب دانشگاهی برای کودکان می خواهیم دانش آموزان امروز و فرداسازان را با فضاهای علمی و پژوهشی آشنا کنیم و زمینه و انگیزه تلاش کودکان را ایجاد کنیم. و جستجو کنید. .

کوشکی در تشریح ظرفیت ها و افتخارات دانشگاه حکیم سبزواری گفت: اکنون این دانشگاه به عنوان قطب علمی شمال شرق کشور در مجامع علمی می درخشد.

رئیس دانشکده جغرافیا و علوم محیطی دانشگاه حکیم سبزواری نیز در این مراسم گفت: مایه مباهات دانشگاه حکیم سبزواری است که اولین دانشگاه کودک در ایران در این دانشگاه تاسیس شد.

زهرا قلیچی پور با اشاره به اینکه در دنیا دانشگاه های کودک زیادی وجود دارد اما در ایران دانشگاه کودک حکیم سبزواری نمونه بارز آن است، گفت: طی جلسات هماهنگی برای نهاد دانشگاه کودک سعی کردیم این ایده را جانمایی کنیم.

وی افزود: دانشگاه کودک بحث کلاس های تقویتی، مدرک و رقابت نیست، بلکه دانشگاه کودک با هدف ایجاد تفکر درست در فرزندان ما که آینده سازان روستا هستند تاسیس شد.

قالیچی پور ادامه داد: علاوه بر این کودکان در این دوره حضور مستقیم در محیط آموزشی و پژوهشی یک دانشگاه را تجربه می کنند، رشته های دانشگاهی را می شناسند که می تواند برخی از مشکلات و معضلاتی را که جامعه با آن دست و پنجه نرم می کند حل کند و با تقویت حس کنجکاوی کودکان به دنبال علمی باشد. و راه حل های تحقیقاتی

دیدگاهتان را بنویسید