راه اندازی مجدد 64 واحد صنعتی راکد تا پایان سال / تامین آب 800 لیتر در ثانیه در افق پنج ساله


راه اندازی مجدد 64 واحد صنعتی راکد تا پایان سال / تامین آب 800 لیتر در ثانیه در افق پنج ساله

مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان سمنان گفت: حدود 150 واحد راکد در حوزه صنایع کوچک در استان سمنان وجود دارد و احیای 64 واحد تا پایان امسال در دستور کار قرار دارد.


به گزارش ایلنا از سمنان، محمدرضا باقری مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان سمنان ضمن گرامیداشت هفته صنعت، معدن و تجارت گفت: در حال حاضر شرکت شهرک های صنعتی استان سمنان دارای 20 شهر و شهرک های صنعتی مصوب و منطقه ویژه است. سمنان با مساحت تقریبی 7571 این یک هکتار است.


محمدرضا باقری افزود: یکی از برنامه های شرکت شهرک های صنعتی سمنان کمک به فعال سازی واحدهای صنعتی راکد است و در این راستا امسال احیای 64 واحد راکد و غیرفعال مستقر در شهرها و نواحی صنعتی استان انجام می شود. دستور کار آینده


وی یادآور شد: با استفاده از ظرفیت های استانی و همکاری، همراهی و مساعدت تیم اقتصادی به سرپرستی استاندار پیگیر برنامه ها هستیم.


وی ضمن تقدیر از هم افزایی تمامی مسئولان اقتصادی گفت: از زحمات استاندار و تیم اقتصادی استان که همواره با روحیه جهادی کار می کنند تشکر می کنم.


باقری با اشاره به برگزاری جلسات هفتگی برای احیای واحدهای صنعتی راکد گفت: یک روز هفته به عنوان روز صنعتی در استان سمنان معرفی شد که در آن تیم پرتلاش اقتصادی استان به سرپرستی استاندار از واحدهای صنعتی و مشکلات بازدید کردند. جلسات ستاد احیای واحدهای راکد مشکلات و مشکلات این صنایع حل می شود.


باقری گفت: حدود 150 واحد راکد در حوزه صنایع کوچک در استان سمنان وجود دارد و بیداری 64 واحد تا پایان امسال در دستور کار قرار دارد.


وی در بخشی دیگر از سخنان خود با اشاره به آغاز فعالیت شرکت شهرک های صنعتی استان سمنان گفت: شرکت شهرک های صنعتی استان در سال 64 به عنوان یکی از اولین شرکت های مالکیت صنعتی کشور و طی 37 سال پروژه فعالیت خود را آغاز کرد. فعالیت ها پروژه های بی شماری عمدتاً توسط پیمانکاران محلی انجام شده است.


مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان سمنان گفت: ۴۶ پروژه فعال به ارزش ۲ میلیارد و ۸۳۶ میلیون ریال در دست اجراست.


وی با اشاره به مشکل کم آبی در استان گفت: طی 37 سال گذشته 400 لیتر در ثانیه به صنایع مستقر در شهرها و نواحی صنعتی استان سمنان آبرسانی شده است.


وی گفت: هدف این است که در یک برنامه پنج ساله به 800 لیتر در ثانیه برسیم.


باقری ادامه داد: چشم انداز افزایش دو برابری آب تا سال 1405 از طریق تخصیص از سد با تغییر کاربری چاه های کشاورزی و تصفیه فاضلاب است.


شرکت شهرک های صنعتی سمنان به دنبال ایجاد 24 واحد کارگاهی اجاره ای کوچک و خلاق با کمک پارک علم و فناوری در شهرها و نواحی صنعتی استان است.


باقری به توسعه زمین سرمایه گذاری اشاره کرد و یادآور شد: طرح های توسعه ای برای مراکز صنعتی استان هم اکنون با هدف جذب سرمایه گذار برنامه ریزی و در دستور کار قرار گرفته است.


باقری تاکید کرد: طرح های عمرانی در سطح استان در حال اجراست و فاز توسعه برای همه شهرستان ها از جمله شاهرود، ایوانکی، گرمسار، دامغان و سمنان در نظر گرفته شده است.


انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید