راه حل های نهایی برای خداحافظی با انزال زودرس


انزال زودرس وضعیتی است که در آن اوج جنسی قبل از دخول واژینال یا بلافاصله پس از دخول واژینال، قبل از تمایل فرد به انزال با حداقل کنترل ارادی رخ می دهد. این شایع ترین شکل اختلال عملکرد جنسی مردان است. افرادی که از زود انزالی رنج می برند به دنبال راهی برای درمان این بیماری و خداحافظی با انزال زودرس هستند.

ویژگی های اصلی انزال زودرس عبارتند از:

  • زمان کوتاه برای انزال (اغلب کمتر از یک دقیقه)
  • عدم کنترل انزال
  • نارضایتی جنسی، ناراحتی و ناامیدی شریک زندگی

در مطالعه ای که روی بیش از 1500 مرد انجام شد، میانگین زمان بین دخول و انزال برای یک مرد با انزال زودرس 1.8 دقیقه در مقایسه با 7.3 دقیقه برای یک مرد غیر نارس نشان داده شد.

علل زود انزالی چیست؟

انزال زودرس می تواند روانی یا بیولوژیکی باشد و به دلیل حساسیت بیش از حد پوست ناحیه تناسلی، رفلکس های بیش فعال، برانگیختگی شدید یا تعداد کم رابطه جنسی رخ می دهد. عوامل دیگر عبارتند از ژنتیک، احساس گناه، ترس، اضطراب عملکرد، التهاب یا عفونت پروستات یا دستگاه ادراری، و همچنین می تواند به مصرف الکل یا مواد دیگر مرتبط باشد.

انزال زودرس در 30 درصد از مردان رخ می دهد و این مردان شامل همه سنین، قومیت ها و گروه های اجتماعی و اقتصادی می شوند. انزال زودرس می تواند باعث خجالت، ناامیدی و از دست دادن اعتماد به نفس فرد شود و همچنین می تواند برای یک رابطه ویرانگر باشد. این مشکل در بین مردان در اولین تجربه های جنسی بسیار رایج است.

انزال زودرس می تواند مادام العمر یا اکتسابی باشد و گاهی اوقات به صورت موقعیتی اتفاق می افتد، یعنی در مدت معینی رخ می دهد و سپس برطرف می شود. انزال زودرس دائمی به دلیل مشکلات شدید بیولوژیکی است. انزال زودرس اکتسابی می تواند بیولوژیکی باشد، به دلیل التهاب و عفونت دستگاه تناسلی یا عوامل روانی. انزال زودرس گاهی با اختلال نعوظ همراه است.

تاکید بر انزال به عنوان نقطه کانونی رابطه، اضطراب عملکردی را افزایش می دهد که می تواند مشکل را آغاز کند. ترس و نگرانی از انزال زودرس در واقع می تواند باعث انزال زودرس ناخواسته و ایجاد یک چرخه معیوب شود.

برای خداحافظی با انزال زودرس چه کنیم؟

راه های خداحافظی با انزال زودرس

راه های خداحافظی با انزال زودرس

افکار انحرافی: برای خداحافظی با انزال زودرس، حواس خود را از چیزی که شما را روشن می کند منحرف کنید. تاکتیک های انحرافی از انزال زودرس جلوگیری می کند. بیسبال، کار، شمارش معکوس و غیره نمونه هایی از این افکار هستند، اما به ندرت مؤثر هستند و لذت صمیمیت جنسی را از بین می برند.

سرعت کم: این امر مستلزم آن است که فرد بلافاصله قبل از انزال از احساسات خود آگاه باشد. با کاهش سرعت رانش لگن و تغییر زاویه، احساس انزال قریب الوقوع از بین می رود.

مکث: اگر کاهش سرعت برای جلوگیری از انزال زودرس کافی نیست، ممکن است لازم باشد چند بار در حین مقاربت متوقف شوید و دخول را برای چند لحظه متوقف کنید.

کاهش حساسیت آلت تناسلی: یکی از راه های انجام این کار استفاده از کاندوم های ضخیم است. از طرفی بی حس کننده های موضعی به شکل کرم، ژل و اسپری می توانند حساسیت آلت تناسلی را کاهش دهند. استفاده از کرم یا ژل لیدوکائین، پریلوکائین یا اسپری لیدوکائین که قبل از مقاربت استفاده می شود می تواند به درمان زود انزالی کمک کند. روش دیگر افزایش دفعات انزال است، زیرا انزال زودرس پس از دوره های طولانی پرهیز بارزتر است. با خودارضایی قبل از مقاربت می توان انزال زودرس را کنترل کرد.

قرص برای نعوظ: ویاگرا، لویترا، سیالیس و استندرا که معمولاً برای اختلال نعوظ استفاده می‌شوند، می‌توانند به درمان مردان مبتلا به انزال زودرس اکتسابی به دلیل مشکلات نعوظ کمک کنند.

برای اطلاعات بیشتر در مورد مقاله، برای درمان زود انزالی چه بخوریم؟ را بخوانید

داروهای ضد افسردگی SSRI: این داروها می توانند به طور قابل توجهی انزال را به تاخیر بیندازند. معمولاً دوز کم شروع می شود و در صورت نیاز دوز افزایش می یابد. پس از رسیدن به دوز موثر، بسته به شرایط، چند ساعت قبل از رابطه جنسی می توان از دارو استفاده کرد.

توصیه: از آنجایی که انزال زودرس می تواند بر اساس مشکلات روانی باشد، مشورت با یک درمانگر جنسی مفید خواهد بود. این کار را می توان در کنار برخی از تکنیک های ذکر شده برای تسریع درمان زود انزالی انجام داد.

خلاصه ای از خداحافظی با انزال زودرس

انزال زودرس یک اختلال جنسی است که بسیاری از مردان را تحت تاثیر قرار می دهد. فرد مبتلا به انزال زودرس می تواند در کمتر از یک دقیقه به ارگاسم برسد و در نتیجه نمی تواند به رابطه جنسی ادامه دهد. انزال زودرس می تواند دلایل بیولوژیکی و اکتسابی داشته باشد. این مشکل عواقب روانی بسیاری برای مردان دارد. اگرچه زود انزالی یک مشکل شایع و آزاردهنده است، اما راهی برای درمان آن وجود دارد. برای خداحافظی با انزال زودرس استفاده از روش های انحراف افکار، کاهش سرعت رابطه، استراحت در حین رابطه، استفاده از کاندوم های ضخیم و ژل ها و اسپری های تاخیری و مشاوره با مشاور و درمانگر جنسی توصیه می شود.

منبع: jurology

به این مقاله چه امتیازی میدهید؟

دیدگاهتان را بنویسید