راه های رفع خراش روی عینک


راه های رفع خراش روی عینک

اگر روی شیشه عینک آفتابی شما خط و خش وجود دارد و می خواهید آن را دور بیندازید، نگران نباشید، راه حل شما استفاده از ترکیب چند ماده طبیعی است.


به گزارش ایلانا، روغن های طبیعی در دست، صورت و مژه ها معمولا روی عینک آفتابی جمع می شوند و باعث ایجاد لایه چسبناکی از خاک و دوده روی عینک می شوند و باعث تاری دید می شوند.


در این مواقع چه می کنید؟ وجود خراش روی عینک آفتابی می تواند دید را دشوار کند و همچنین می تواند برای ورزش ها، فعالیت هایی مانند اسکی و گلف خطرناک باشد. همانطور که در این بخش ذکر شد، راه های مختلفی برای از بین بردن این خراش ها وجود دارد که عبارتند از:


عینک آفتابی ضد خش با خمیر دندان:


خمیردندانی که حاوی نعناع یا ژل سفید کننده را انتخاب نکنید. خمیر دندان های سفید کننده معمولی در از بین بردن آنها بسیار موثر هستند.


خمیر دندان حاوی خواص ویژه می تواند آسیب بیشتری به لنز وارد کند. این فرآیند بسیار موثر است زیرا فاقد مواد شیمیایی خاص است.


مقدار کمی خمیر دندان را روی یک تکه پنبه بریزید و به مدت 10 ثانیه به آرامی روی عینک بمالید. حتما از پنبه استفاده کنید. استفاده از دستمال یا هر پارچه ضخیم باعث آسیب و خراش بیشتر می شود.


سپس لیوان ها را با آب سرد بشویید و خمیر دندان را بردارید. دقت کنید خمیردندانی که حتی در گوشه های عینک دور فریم گذاشته شود باقی نماند و از بین برود. از یک پارچه نرم استفاده کنید و لیوان را خشک کنید.


از پارچه های ضخیم یا کثیف استفاده نکنید زیرا به راحتی می توانند به عینک آفتابی آسیب برسانند و آن را خراش دهند. مراقب باشید که آن را مجبور نکنید، زیرا ممکن است به طور تصادفی آن را بشکنید.


عینک را زیر نور نگه دارید تا مطمئن شوید خمیر دندانی باقی نمانده است. سپس عینک را برگردانید و بررسی کنید که آیا خراش ها از پشت قابل مشاهده است یا خیر.


اگر هنوز خراش روی عینک باقی مانده است، دوباره از پنبه و خمیر دندان استفاده کنید تا زمانی که خراش ها کاملا از بین رفته و دیگر قابل مشاهده نباشند.


شیشه پاک کن


خراش های عینک آفتابی را با ترکیب آب و جوش شیرین پاک کنید:


خواص قلیایی جوش شیرین هر گونه باقی مانده اسید را از بین می برد و شفافیت عدسی عینک را باز می گرداند. برای ترکیب این دو ماده، یک قسمت آب با دو بار سدیم بیکربنات در یک کاسه کوچک بریزید و خوب مخلوط کنید.


باز هم مقدار این ترکیب به خط و خش عینک بستگی دارد. با یک قاشق غذاخوری آب و دو قاشق غذاخوری جوش شیرین شروع کنید و در صورت نیاز زیاد کنید.


پس از مخلوط کردن، اطمینان حاصل کنید که مخلوط مایع نیست، زیرا در از بین بردن خراش موثر نخواهد بود. یک تکه پنبه را به ترکیب مورد نظر آغشته کنید و به مدت 10 ثانیه روی لیوان ها بچرخانید.


سپس مخلوط را با آب سرد یا ولرم بشویید. اطمینان حاصل کنید که هیچ اثری از ترکیب، به خصوص بین لنز و قاب وجود ندارد.


سپس عینک را با یک پارچه تمیز و نرم پاک کنید. برای این کار می‌توانید حوله‌های میکروفیبر موجود در داروخانه‌ها و سوپرمارکت‌ها را تهیه کنید.


مانند قبل عینک خود را جلوی نور بگیرید و مطمئن شوید که هیچ خط و خش باقی نمانده است.


عینک آفتابی خود را بشویید


خراشیدن عینک آفتابی با لاک ناخن، واکس ماشین یا واکس لوازم خانگی:


این نوع پاک کننده ها و واکس ها مانند سایر سطوح روی شیشه کار می کنند. آنها اغلب در از بین بردن خراش روی عینک آفتابی، به ویژه لنزهای پلاستیکی بسیار موثر و کارآمد هستند.


هرگز از پاک کننده های اسیدی یا ساینده استفاده نکنید، زیرا به عینک و گاهی اوقات حتی به چشم شما آسیب می رساند. از یک تکه پنبه و یک پارچه نرم و بدون پرز استفاده کنید.


در این مواقع از اسفنج یا پلاستیک ضخیم استفاده نکنید که فقط باعث آسیب به عینک می شود. یک پارچه یا پنبه نرم را به مواد مشخص شده آغشته کنید و به مدت 10 ثانیه با حرکات دایره ای روی لیوان ها بمالید.


و سپس با یک پارچه نرم خشک کنید. مانند قبل عینک خود را جلوی نور قرار دهید و در صورت مشاهده خراش، عمل را تکرار کنید.


تمیز کردن عینک دودی


عینک آفتابی ضد خش با مایع پاک کننده و پارچه های میکروفیبر


برای تمیز کردن و براق کردن عینک آفتابی بهتر است از مایع تمیزکننده و پارچه میکروفیبر استفاده کنید، اما اگر مایع تمیزکننده خاصی ندارید می‌توانید از آب و صابون ظرفشویی به عنوان شوینده و پارچه نخی به عنوان پارچه استفاده کنید. مخصوصاً برای اینکه شیشه عینک آفتابی شما خط و خش نداشته باشد.


برای تمیز کردن لیوان، ابتدا مواد شوینده را روی هر دو لیوان اسپری کنید و سپس با یک پارچه میکروفیبر لیوان را پاک کنید. هرگز عینک خود را بدون پاک کننده تمیز نکنید زیرا باعث ایجاد خراش روی شیشه عینک آفتابی شما می شود. سعی کنید شیشه و فریم عینک آفتابی خود را با کشیدن پارچه به صورت دایره ای روی تمام نوک شیشه تمیز کنید تا شیشه عینک آفتابی شما تمیز و براق شود.


عینک آفتابی ضد خش


نکات کلیدی در تمیز کردن شیشه عینک آفتابی و از بین بردن خط و خش


از بخار دهان، روسری یا لباس خود برای تمیز کردن عینک آفتابی خود استفاده نکنید زیرا باعث خراشیدن عینک می شود.


برای جلوگیری از آسیب دیدن عینک آفتابی هنگام تمیز کردن با مواد شوینده، سفید کننده، سرکه و از آن استفاده نکنید.


برای تمیز کردن عینک آفتابی از بزاق به عنوان پاک کننده استفاده نکنید.


منبع: نمناک


انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید