رایزنی فوتبال بین وزرای خارجه ایران و قطر/ تاکید دوحه بر ادامه گفتگو برای رفع تحریم ها


رایزنی فوتبال بین وزرای خارجه ایران و قطر/ تاکید دوحه بر ادامه گفتگو برای رفع تحریم ها

با توجه به مذاکرات قبلی مقامات تهران و دوحه در خصوص برگزاری مهم جام جهانی قطر و زمینه های همکاری در این زمینه، وزیر امور خارجه با همتای قطری خود گفت و گو و تبادل نظر کرد.


به گزارش ایلنا، حسین امیرعبداللهیان و محمد بن عبدالرحمن آل ثانی وزرای امور خارجه جمهوری اسلامی ایران و قطر امشب تلفنی گفتگو کردند.


آخرین تحولات مربوط به روابط دو کشور در چارچوب روابط دوجانبه در بخش‌های مختلف سیاسی، اقتصادی و کنسولی مهمترین محور این گفتگوی تلفنی بود.


وزیر امور خارجه همچنین با توجه به مذاکرات قبلی مقامات دو کشور در خصوص رویداد مهم جام جهانی قطر و زمینه های همکاری در این زمینه، با همتای قطری خود رایزنی و تبادل نظر کرد.


امیر عبداللهیان در این گفتگوی تلفنی همچنین با اشاره به مذاکرات برای رفع تحریم ها بر تمایل دولت جمهوری اسلامی ایران برای دستیابی به یک توافق خوب، قوی و با ثبات تاکید کرد.


شیخ محمد بن عبدالرحمن آل ثانی معاون نخست وزیر و وزیر امور خارجه قطر در این گفت و گوی تلفنی ضمن توجه به اهمیت رایزنی ها در زمینه روابط دو کشور در امور دوجانبه، بر آمادگی کامل قطر برای همکاری با ایران در این زمینه تاکید کرد. زمین جام جهانی فوتبال .


وی با اشاره به مواضع منطقی ایران، ادامه گفت‌وگو برای رفع تحریم‌ها را مهم خواند.


انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید