رفع خطر از مکان های ناایمن منطقه 16 تهران در اولویت مدیریت شهری است


رفع خطر از مکان های ناایمن منطقه 16 تهران در اولویت مدیریت شهری است

سید مرتضی روحانی شهردار منطقه 16 بحث ایمنی ساختمان ها و رفع خطر از اماکن ناایمن را اولویت مدیریت شهری منطقه دانست.


به گزارش ایلنا و بر اساس اعلام پایگاه خبری شهرستان، کمیته شناسایی، تعیین و تعیین تکلیف ساختمان های ناایمن منطقه 16 با حضور شهردار منطقه، معاونین منطقه، رئیس مرکز بحران منطقه، روسای ادارات معاونت خدمات شهری، شهرداران مناطق شش گانه، نمایندگان سایر نهادها و سازمان ها و با هدف تعیین مکان های خطرناک مطرح شده توسط آتش نشانی .


در این دیدارها شهردار منطقه با بیان اینکه فرآیند شناسایی ساختمان های ناایمن باید با دقت انجام شود، گفت: منطقه 16 مانند سایر مناطق جنوب تهران دارای بافت های فرسوده و ساختمان های ناایمن و بلندمرتبه است. در دستور کار قرار گرفته و با توجه به اهمیت موضوع امنیتی، موضوع با جدیت در حال پیگیری است، اما تسریع در این روند نیازمند عزم جدی همه نهادها و سازمان های ذیربط است.


سید مرتضی روحانی افزود: گزارش بازرسی از اقدامات انجام شده با هماهنگی سازمان آتش نشانی به مراجع قضایی ارائه می شود تا با استفاده از حداکثر ظرفیت این دستگاه ها با رویکرد هم افزایی بر مشکلات فائق آید.


عباس فخارمنش – معاون خدمات شهری و محیط زیست منطقه پس از بررسی گزارش های شهرداران مناطق گفت: ایجاد دغدغه ذهنی و افزایش آگاهی شهروندان نسبت به خطرات و بحران های احتمالی ناشی از ساختمان های ناایمن بسیار حائز اهمیت است و استفاده از ظرفیت های منطقه یک راه رو به جلو است، مشکل همین است.


وی بر تسریع در فرآیند راستی‌آزمایی ایمنی ساختمان‌های شهری تاکید کرد و گفت: پیگیری این فرآیند طبق برنامه با استفاده از ظرفیت دستگاه‌های شهری و در دستور کار تمامی بخش‌ها، مناطق شش‌گانه و محل بحران قرار دارد. همچنین برای جلب مشارکت شهروندان.


وی با تاکید بر اینکه این جلسات هم افزایی بیشتری را به همراه خواهد داشت، ادامه داد: درخواست ما از مقام قضایی باید به گونه ای باشد که امکان آن وجود داشته باشد و همه جوانب از نظر مالی، زمان بندی و… در نظر گرفته شود. درخواست باید به صورت کارشناسی به مرجع قضایی ارائه شود، ایمنی ساختمان ها و حفظ شهر در اولویت است و به صورت عادی، هفتگی و با اطلاعیه ها و ارزیابی های به موقع با حضور همکاران تیپ آتش نشانی اقدام مهمی انجام می شود.


انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید