رنگ مو مناسب پوست گندمی و چشم قهوه ای آسیایی


پوست انسان دارای طیف گسترده ای از رنگ ها است و این نه تنها بر پارامترهای سلامتی (مانند میزان برخی سرطان ها یا دیابت) تأثیر می گذارد، بلکه یک عامل کلیدی در دنیای مد و زیبایی به حساب می آید. تناسب و هماهنگی بین رنگ پوست و رنگ مو یکی از عواملی است که در زیبایی انسان تاثیر بسزایی دارد. اما چگونه بهترین رنگ مو را برای پوست با رنگ های مختلف انتخاب کنیم؟

هیچکس نمی تواند اهمیت رنگ مو را در زیبایی ظاهر افراد پنهان کند. به همین دلیل است که دنیای مد نیز توجه ویژه ای به رنگ مو و محصولات مرتبط با سلامت مو دارد. طبق مطالعات رفتار بیولوژیکی انسان و اصول روانشناختی، انسان معمولاً به سه گروه رنگ مو پاسخ مثبت می دهد:

  • رنگ موی طبیعی
  • رنگ موی کمیاب که در فرهنگ ها یا مناطق جغرافیایی خاص نادر است (به عنوان مثال رنگ مو قهوه ای در کشورهای اروپایی)
  • رنگ مو بلوند

قانون کلی برای انتخاب بهترین رنگ مو این است که با رنگ پوست و رنگ موی شما هماهنگ باشد. به عنوان مثال، اگر رنگ پوست شما سرد است، رنگ موی سرد می تواند بهترین انتخاب باشد. هماهنگی بین رنگ مو و رنگ پوست می تواند چهره شما را برجسته کند و زوایای پنهان زیبایی چهره شما را بهتر آشکار کند.

عناوین را بررسی کنید

رنگ پوست گندمی را بهتر بشناسید!

مردمی که پوسته گندم آنها در واقع می توانند رنگ های قهوه ای روشن را روی پوست خود ببینند. این رنگ شباهت زیادی به رنگ گندم دارد و به همین دلیل به آن رنگ پوسته گندم می گویند. رنگ دانه نه خیلی تیره است و نه خیلی روشن. این رنگ بیشتر در بین است ساکنان آسیای مرکزی، شبیه به شبه قاره هند و خاورمیانه می تواند دیده شود. امروزه حدود 10 تا 15 درصد اروپایی ها و 30 تا 40 درصد ایران، ترکیه، افغانستان و کشورهای عربی پوسته گندم دارند.

این رنگ بسیار جذاب است و افرادی که پوست گندمی دارند می توانند از بین طیف وسیعی از رنگ ها برای لباس و آرایش خود انتخاب کنند. با این حال، وقتی صحبت از بهترین رنگ مو برای پوست گندمی می شود، انتخاب یک رنگ ایده آل می تواند کمی چالش برانگیز و دشوار باشد. در ادامه این مطلب به بررسی بهترین رنگ مو برای پوست گندمی می پردازیم.

بهترین رنگ مو برای پوست گندمی

اگر از طرفداران ظاهر مینیمال هستید و دوست دارید رنگی به موهای خود بزنید، بهتر است از یک قانون کلی پیروی کنید: بهترین رنگ مو برای پوست گندمی، رنگی است که با پوست تضاد نداشته باشد. به عنوان مثال پوشش کامل مو با رنگ قرمز، نارنجی یا سایه های طلایی و خاکستری برای پوست گندمی در هر صورت مناسب نیست.

بهترین رنگ مو برای پوست گندمی

از طرفی تمام تن های قهوه ای، نسکافه ای، شکلاتی و زیتونی می تواند ظاهری طبیعی، جذاب و مینیمال را برای شما ایجاد کند. اگر به رنگ موی قرمز علاقه دارید، بهتر است به دنبال تناژهای ترکیبی با قهوه ای یا شکلاتی باشید. برای مثال، رنگ شرابی می تواند انتخاب خوبی برای پوسته گندم باشد.

بهترین رنگ موی طبیعی برای پوست گندمی

برای انتخاب رنگ های مختلف، بهتر است توصیه های زیر را دنبال کنید:

  • اگر به رنگ های قهوه ای علاقه مند هستید:

قهوه ای ایمن ترین رنگ برای پوست گندمی است. می‌توانید رنگ قهوه‌ای را انتخاب کنید که به رنگ پوست شما نزدیک‌تر است یا به دنبال انتخاب‌های جذابی مانند شکلاتی سرد، قهوه‌ای تیره، قارچی یا قهوه‌ای روشن باشید. اگر به دنبال رنگ های سردتر هستید، ما قهوه ای دارچینی، کاراملی و تافی را پیشنهاد می کنیم.

  • اگر به رنگ قرمز علاقه دارید:

رنگ مو شرابی، شرابی یا قرمز تیره بهترین انتخاب خواهد بود. لازم به ذکر است که به طور کلی رنگ های قرمز با پایه آبی تیره بهترین انتخاب برای رنگ پوست گندمی است.

  • اگر به طلا علاقه دارید:

باید توجه داشته باشید که طلایی هرگز یک رنگ موی طبیعی برای افرادی با پوست گندمی رنگ نیست. اگرچه بسیاری از افراد رنگ طلایی را دوست دارند، اما انتخاب این رنگ نتیجه طبیعی و حداقلی را به همراه نخواهد داشت. توصیه ما این است که هرگز رنگ های طلایی را با یک دست به موهای خود نزنید و به دنبال هایلایت های جذاب و کهربایی برای رنگ پوست گندمی باشید.

  • اگر به رنگ مشکی علاقه دارید:

اگر رنگ پوستتان گندمی است، هرگز موهایتان را با یک دست سیاه نکنید. این کار باعث می‌شود که ویژگی‌های صورت شما بیش از حد معمول برجسته‌تر شود و این انتخاب می‌تواند تأثیری کاملاً معکوس بر ظاهر شما داشته باشد.

رفلکس و کهربا مناسب پوست گندمی

هایلایت و کهربا دو تکنیک بسیار محبوب این روزها هستند. این دو تکنیک با ترکیب رنگ های مختلف و ایجاد سایه ها و هایلایت های چشم نواز روی موها توانستند توجه زیادی را به خود جلب کنند. اگر به رنگ موی طلایی علاقه دارید اما رنگ پوست گندمی مانعی بر سر راه شماست، می توانید با کمک دو تکنیک هایلایت یا کهربایی رویای خود را محقق کنید. هایلایت هایی با پایه قهوه ای، نسکافه ای یا شکلاتی و ترکیب آن ها با رنگ های طلایی مختلف می تواند انتخاب ایده آلی برای افرادی با پوست گندمی باشد.

رفلکس و کهربا مناسب پوست گندمی

بهتر است یک هایلایت یک یا دو درجه روشن تر از رنگ زمینه موهای خود انتخاب کنید تا ظاهری طبیعی و ظریف داشته باشید. انتخاب رنگ‌های ماهاگونی یا شرابی برای هایلایت و انتخاب رنگ‌های تیره‌تر برای پایه مو می‌تواند سایه روشن جذاب و مدرنی را به همین شکل ایجاد کند.

اگر به دنبال ظاهری طبیعی هستید و نمی توانید رنگ طلایی را از دست بدهید، نورهای BB نیز می توانند یک تکنیک ایده آل برای شما باشند. انتخاب رنگ های کاراملی تیره با هایلایت طلایی می تواند ظاهری زیبا و لطیف به موهای شما بدهد و از ظاهر طبیعی شما دور نشود. بی بی لایت نیز آسیب بسیار کمی به موهای شما وارد می کند.

مناسب ترین رنگ های طرح دار برای چرم گندمی

یکی دیگر از ترندهای محبوب این روزها رنگ موی فانتزی است. رنگ موهای فانتزی ساختارشکن است و می تواند بعد جذابی از شخصیت شما را به دیگران نشان دهد و در عین حال تغییر بزرگی در ظاهر شما ایجاد کند. با این حال، هنگام انتخاب رنگ موی فانتزی، باید یک قانون کلی را نیز رعایت کنید: رنگی که انتخاب می کنید نباید تفاوت زیادی با رنگ پوست شما داشته باشد. اگر رنگ پوست شما گرم است، به دنبال رنگ های فانتزی با رنگ های گرم باشید.

مناسب ترین رنگ های طرح دار برای چرم گندمی

انتخاب رنگ های عالی برای پوست گرم می تواند یک فاجعه باشد. از آنجایی که رنگ های فانتزی بسیار تند و تاثیرگذار هستند، اگر در انتخاب آنها دقت نکنید، ظاهر شما به طرز محسوسی تیره می شود.

بهترین رنگ موی طرح دار برای پوست گندمی

بهترین رنگ موی طرح دار برای پوست گندمی

زیتون تیره:

این یک رنگ موی بسیار محبوب و فوق العاده لوکس است که به وفور در فرش قرمز، برنامه های تلویزیونی و اینستاگرام دیده اید. این رنگ از پایه قهوه ای و انعکاس های ظریف و روشن زیتونی ایجاد شده است و برای افرادی که پوست گندمی دارند انتخاب ایده آلی است.

بلوند توت فرنگی:

این رنگ موی خیره کننده ترکیبی از رنگ های بلوند، قرمز، صورتی و طلایی است و رنگ پنهان گرم در این ترکیب آن را به انتخاب خوبی برای پوست گندمی تبدیل کرده است. هیچ کس نمی تواند به رنگ بلوند توت فرنگی نه بگوید. با تغییر رنگ بلوند و قرمز می توانید سایه های مختلفی از این رنگ را به موهای خود بزنید.

طلای صورتی:

رنگ موی پاستلی و طرح دار که هیچ وقت کهنه نمی شود. این رنگ موی صورتی می تواند همه توجه را به خود جلب کند. رزگلد رنگی فانتزی است که برای افرادی که پوست گندمی دارند بسیار مناسب است.

قهوه ای قارچی:

قهوه ای قارچی:

ترکیب رنگ قهوه ای با خاکستری و سایه های کرم رنگ قهوه ای قارچی ایجاد می کند که از سال گذشته بسیار محبوب شده است. این رنگ را می توان نسخه خاکی رنگ بلوند دانست که برای افرادی که پوست گندمی دارند انتخاب جذابی است.

توجه: این یک توصیه پزشکی یا دارویی نیست!

دیدگاهتان را بنویسید