رهبران عراق نسبت به خطر ادامه تنش های سیاسی هشدار دادند


رهبران عراق نسبت به خطر ادامه تنش های سیاسی هشدار دادند

رهبران عراق در نشستی نسبت به خطر ادامه تشدید تنش های سیاسی و اوضاع آشفته در کشور هشدار دادند.


به گزارش ایلنا به نقل از العربی الجدید، برهم صالح رئیس جمهور عراق چهارشنبه گذشته میزبان مصطفی الکاظمی نخست وزیر، محمد الحلبوسی رئیس پارلمان و قاضی فائق زیدان رئیس شورای عالی قضایی بود. تحولات عراق و پیامدهای آن


بر اساس بیانیه دفتر رئیس جمهور عراق، رهبران حاضر در این دیدار با تاکید بر اینکه تداوم ناآرامی های سیاسی بر تلاش های ملی برای تحکیم امنیت و ثبات و حفظ سلامت شهروندان تأثیر منفی دارد، گفتند: این امر مستلزم موضع گیری فعال و جدی همه برای جلوگیری از تشدید تنش ها و وابستگی به گفت وگوی ملی به عنوان تنها راه حل بحران ها.


رهبران عراقی با اشاره به لزوم اتخاذ همه اقدامات برای از سرگیری گفتگوهای موثر و مشارکت در مبانی عالی ترین منافع ملی، حفظ صلح مدنی و اجتماعی، اطمینان بخشی به شهروندان و اتخاذ تدابیر لازم برای حل بحران کنونی، تاکید کردند که همه نهادهای دولتی باید حمایت، اعتبار و استقلال آنها باید طبق شرایط قانونی و قانون اساسی حفظ شود.


در ادامه این بیانیه آمده است: تداوم بحران های سیاسی نقش عراق را در جامعه بین المللی تحت تاثیر قرار می دهد و ممکن است همکاری ها، تفاهم ها و توافقات ایجاد شده در زمینه های مختلف به ویژه در امور معیشتی و نیازهای نگهداری را مختل کند. خدمت به شهروندان.”


رهبران عراق در آن جلسه بر ضرورت تلاش همه مقامات، نیروهای سیاسی و فعالان اجتماعی برای متحد شدن صفوف و اتخاذ مواضع یکپارچه، جدی و قاطع برای حل بحران بر اساس اصول مسالمت آمیز و دموکراتیک قانون اساسی تاکید کردند.


انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید