رهبر انقلاب: شهادت توافق با خدا و تامین کننده منافع ملی است


رهبر انقلاب: شهادت توافق با خدا و تامین کننده منافع ملی است


به گزارش ایلنا، بیانات رهبر انقلاب اسلامی در دیدار دست اندرکاران کنگره شهدای قم که در 17 آبان ماه 1401 برگزار شد، صبح امروز (پنجشنبه) در محل برگزاری این اجلاسیه در قم منتشر شد. قم


حضرت آیت الله خامنه ای در این دیدار با تأکید بر زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهدا و شنیدن پیام آنان، قم را شهر «قیام و قیام» خواندند و گفتند: قم قیام کرده و ایران را که یکی از قیام هاست، قیام کرده است. برکات حرم حضرت فاطمه معصومه(س) و حوزه علمیه و مردم خوب آن شهدای زیادی در راه مبارزه تقدیم کرده است، البته شهیدانی چون مطهری، بهشتی و بهنر که در قم پرورش یافتند و همه شهدای ایران از شهدای مدافع حرم هستند. قم، چون قم بود که دعوت امام بزرگوار را اجابت کرد، نهضت را آغاز کرد.


وی با اشاره به نقش درخشان مردم قم در پیروزی انقلاب و دفاع مقدس و محاکمه های بعدی تا به امروز، بر ویژگی های بارز شهدا با زبان هنر تاکید و تاکید کرد: هر یک از حوادث درخشان قبل و بعد از انقلاب مثل یک ستاره و یک نقطه است. درخشان تاریخی است و حادثه اخیر شاهچراغ از جمله ستارگانی است که اگرچه عده ای را اندوهگین و دل همگان را آکنده کرد اما در تاریخ کشور ماندگار خواهد شد و نشان از نشاط ملت و مایه مباهات است. و غرور


حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، شهادت و شهادت را شامل مجموعه‌ای از ارزش‌های ملی، دینی، انسانی و اخلاقی برشمردند و افزودند: شهید مظهر «ایمان خالصانه»، «عمل صالح» و «جهاد در راه خدا» و اعتلای هویت ملی است. همانطور که امروز است فداکاری شهدا و پدران و مادرانشان ملت ایران را بزرگ کرده است.


وی همچنین شهادت را مظهر فداکاری و رشادت خواند و افزود: شهید دفاع مقدس جان خود را داد تا دشمن ستمکار و ظالم نتواند به عهد خود برای رسیدن به تهران و ذلیل ملت عمل کند و شهید امنیت حتی جان خود را فدا کرد. برای امنیت و آسایش مردم فداکاری می کنند که این فداکاری ها مظهر همه آموزه های اخلاقی نهفته در شهادت و شهادت است.


رهبر انقلاب، شهادت را معامله با خدا و تامین کننده منافع ملی دانستند و گفتند: شهادت مایه همدلی است و مانند نخ تسبیحی است که مجموعه ای از اقوام و زبان های مختلف کشور را به هم پیوند می دهد. در هر شهر اسامی شهدا برجسته می شود که برای عزت اسلام و عظمت نظام جمهوری اسلامی و تقویت ایران به شهادت رسیده اند.


وی انتقال جزئیات دفاع مقدس و وصف شهدا و پدران و مادران آنان را ضروری تعریف کرد و گفت: این اثر نیازمند زبان هنر و تولیدات هنری مانند فیلم و سریال، مستند و شعر است.


حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در پایان سخنان خود ابراز امیدواری کردند که همه دلسوزان اسلام، انقلاب و ملت، تمام توان و توانایی خود را برای فرزندان و نسل جدید و ایران عزیز به کار گیرند تا یاد و خاطره و پیام باشد. شهدا ادامه خواهد داشت و منتقل می شود.


انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید