روسیه میزبان شانزدهمین کمیسیون مشترک اقتصادی ایران و روسیه است


روسیه میزبان شانزدهمین کمیسیون مشترک اقتصادی ایران و روسیه است


به گزارش ایلنا از وزارت نفت، جواد اوجی وزیر نفت، سرپرست هیات ایرانی این کمیسیون مشترک است و الکساندر نواک، معاون نخست وزیر روسیه نیز رئیس کمیسیون مشترک ایران و روسیه روسیه است.


در کمیسیون مشترک ایران و روسیه نمایندگان وزارت نفت، امور خارجه، اقتصاد و دارایی، راه و شهرسازی، نیرو، علوم، تحقیقات و فناوری، جهاد کشاورزی، ورزش و جوانان، ارتباطات و فناوری اطلاعات و نمایندگانی از ریاست جمهوری، شورای اسلامی، ستاد کل نیروهای مسلح، شورای عالی مناطق تجاری، صنعتی و ویژه اقتصادی، سازمان انرژی اتمی، بانک مرکزی، صندوق توسعه ملی، سازمان ملی استاندارد، اتاق بازرگانی و مرکز تجارت ایران در روسیه حضور دارند و در حال گفتگوهای کارشناسی با همتایان خود برای تدوین اسناد هستند.


پس از پایان مذاکرات، کمیسیون مشترک ایران و روسیه چندین سند همکاری در زمینه های مختلف را برای امضا در اختیار وزیر نفت ایران و معاون نخست وزیر روسیه قرار خواهد داد.


ایران و روسیه تاکنون 15 نشست در قالب کمیسیون مختلط اقتصادی ایران و روسیه برگزار کرده اند که در این جلسات اسناد مختلفی تهیه و به امضای سران دو کشور رسیده است.


اولین نشست کمیسیون مشترک اقتصادی ایران و روسیه به آذرماه ۱۳۷۵ برمی گردد. این نشست اولین جلسه از زمان فروپاشی شوروی در سال ۱۹۹۱ بود که مرتضی محمدخان وزیر اقتصاد و دارایی ایران و روسیه در این نشست پنج روزه، اولک داویدوف، وزیر امور خارجه، ریاست هیئت های دو کشور را برعهده داشت.


پانزدهمین نشست کمیسیون مختلط اقتصادی ایران و روسیه نیز در خردادماه ۱۳۹۷ با مسئولیت وزارت نیرو در تهران و اصفهان برگزار شد.


انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید