رویکرد گزینشی و انتشار اطلاعات نادرست یکی از تهدیدهای جدی برای ارتقای حقوق بشر است


رویکرد گزینشی و انتشار اطلاعات نادرست یکی از تهدیدهای جدی برای ارتقای حقوق بشر است

سفیر و نماینده دائم جمهوری اسلامی ایران در ژنو تاکید کرد: رویکرد دوگانه و گزینشی و انتشار اطلاعات نادرست، نادرست و گمراه کننده یکی از تهدیدهای جدی برای ارتقای حقوق بشر است.


به گزارش ایلنا، علی بحرینی، سفیر و نماینده دائم ایران در پاسخ به بیانیه مشترک گروهی از کشورها در چارچوب بحث کلی ماده 8 پنجاه و یکمین اجلاس شورای حقوق بشر، گفت: از اولین لحظه درگذشت مهسا امینی، مقامات ارشد ایران از جمله مقام معظم رهبری و رئیس جمهور دستور دادند تا جزئیات این حادثه ناگوار با «فوریت و دقت» بررسی شود.


وی تصریح می کند که رئیس جمهور شخصاً در تماس مستقیم با خانواده وی تسلیت گفته و اطمینان داده است که در این زمینه تحقیقات جدی، شفاف و همه جانبه صورت خواهد گرفت و اقدامات متعددی از جمله ایجاد این سازمان انجام شده است. به دنبال مکانیسم های تحقیقاتی به گفته دولت و قوه قضائیه، نتایج تحقیقات در حال انجام به زودی با شفافیت کامل منتشر خواهد شد.

سفیر و نماینده دائم ایران در ژنو با بیان اینکه بر اساس چند اصل قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران، دولت موظف به رعایت حق آزادی بیان و تجمعات مسالمت آمیز است، تصریح کرد: با این حال، به عنوان رئیس جمهور کشورمان. همچنین خاطرنشان کرد: خشونت و بی نظمی امنیت و آسایش مردم را مختل می کند و حقوق ملت را تضییع می کند.

به گفته بحرینی، در حالی که دولت در تلاش برای برقراری نظم عمومی و بازنگری در این روند است، از دیگران می‌خواهیم از اعلام یا اظهارات عجولانه خودداری کنند.

رویکرد دوگانه و گزینشی و انتشار اطلاعات نادرست، نادرست و گمراه کننده را یکی از تهدیدهای جدی برای ارتقای حقوق بشر دانست و خاطرنشان کرد: تحریک به خشونت، نفرت پراکنی، نابسامانی عمومی و تروریسم در هیچ جامعه ای پذیرفته نیست.

سفیر و نماینده دائم ایران در ژنو با بیان اینکه از تلاش های واقعی برای حمایت از حقوق زنان و دختران قدردانی و استقبال می کنیم، اظهار داشت: ایران یکی از موفق ترین و بهترین نمونه ها در زمینه ارتقای حقوق زنان است و شاخص های مختلف نشان از قابل توجه بودن دارد. پیشرفت زنان ایرانی در عرصه های آموزشی، بهداشتی، صنعتی، اقتصادی و سیاسی حضور دارند.

بحرین افزود: جمهوری اسلامی ایران به طور جدی متعهد به رعایت تعهدات بین المللی خود در زمینه حقوق بشر است و تعامل فعالی با شورای حقوق بشر، دفتر کمیساریای عالی حقوق بشر و سازوکارهای حقوق بشر برای ارتقای حقوق بشر خواهد داشت. حقوق بشر مردم آن، به ویژه زنان و دختران. .


انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید