سازمان ملل متحد تضمین می کند که کمک های بشردوستانه بدون تبعیض توزیع می شود


سازمان ملل متحد تضمین می کند که کمک های بشردوستانه بدون تبعیض توزیع می شود

سفیر و نماینده دائم ایران در سازمان ملل متحد با اشاره به وضعیت وخیم بشردوستانه در افغانستان، سوریه، فلسطین و یمن تاکید کرد: سازمان ملل باید اطمینان حاصل کند که تمامی کمک‌های بشردوستانه بدون تبعیض و بدون دخالت ناروا بین تمامی جوامع نیازمند توزیع شود. . “.


به گزارش ایلنا، مجید تختوانچی، سفیر و نماینده دائم جمهوری اسلامی ایران در سازمان ملل امروز در نشست ECOSOC با حمایت از بیانیه نماینده پاکستان به نمایندگی از گروه 77 و چین، گفت: جامعه نگاهی بین المللی به چالش های نوظهور و در حال تحول.


با افزایش تعداد افرادی که از اثرات بلایای طبیعی، درگیری‌های مسلحانه و اشغال خارجی، همه‌گیری کووید-19 و همچنین اقدامات قهری یکجانبه از جمله محاصره و حتی گرسنگی دادن مردم رنج می‌برند، توانایی ما برای مقابله با آن است. کاهش یافته است.» در عین حال مانع توسعه کشورهای فاجعه‌زده می‌شود.


به گفته سفیر و نماینده دایمی ایران در سازمان ملل، در منطقه ما، وضعیت وخیم انسانی در افغانستان، سوریه، فلسطین و یمن باعث رنج فراوان مردم و در همسایگی ما هجوم گسترده پناهجویان افغان به کشورهای همسایه شده است. تراژدی را تشدید کرد.


تختروانچی افزود: ما اعتقاد راسخ داریم که رسیدگی به ریشه‌های بحران‌ها و شرایط اضطراری انسانی و سرمایه‌گذاری بیشتر در زمینه پیشگیری، تنها راه‌حل پایدار برای مقابله با این پدیده جهانی است.


وی گفت: «از نظر ما، تمام اصول و اهداف منشور ملل متحد، به ویژه احترام به حاکمیت و تمامیت ارضی ملت‌ها، باید توسط همه کشورها و سازمان‌های کمک‌های بشردوستانه کاملاً رعایت شود.» با تأکید بر نقش کلیدی و به رسمیت شناختن دولت ها در واکنش اضطراری بشردوستانه، مالکیت و رهبری ملی در هماهنگی کمک های بشردوستانه برای اطمینان از کمک های بشردوستانه مؤثر ضروری است.


سفیر و نماینده دائم ایران در سازمان ملل متحد گفت: جمهوری اسلامی ایران بر اهمیت فعالیت‌های کمک‌های بشردوستانه از جمله سامانه واکنش بشردوستانه سازمان ملل متحد با حفظ ماهیت صرفاً بشردوستانه آن تاکید دارد. بلافاصله با یک بررسی کامل و مستقل.


تختروانچی، که همچنین به عنوان یک کمک بشردوستانه و منبع اصلی بحران‌های بشردوستانه در سراسر جهان شناخته می‌شود، گفت: «سازمان ملل متحد باید اطمینان حاصل کند که تمام کمک‌های بشردوستانه به همه جوامع نیازمند بدون تبعیض و بدون دخالت ناروا توزیع می‌شود.


وی افزود: اعمال تحریم ها از سوی برخی دولت ها را که از آن به عنوان اهرم سیاسی در روابط دوجانبه خود استفاده می کنند، به شدت محکوم می کنیم.


سفیر و نماینده دائم ایران در سازمان ملل متحد با اشاره به تحریم های اعمال شده علیه ایران گفت: جمهوری اسلامی ایران به عنوان کشوری در معرض انواع بلایای طبیعی مانند زلزله، خشکسالی، گرد و غبار و طوفان شن است که منابع آن تحلیل ما هستند. ، با تحریم های یکجانبه یکجانبه به شدت آسیب دید.


به گفته تخت روانچی، چارچوب کاهش بلایای سندای باید زیر نظر سازمان ملل متحد برای تقویت همکاری های منطقه ای به ویژه با کشورهای همسایه در کنترل بلایای ناشی از گرد و غبار گامی عملی بردارد. ما همچنین از همکاری بین آژانس های مربوطه سازمان ملل در مورد مسائل مربوط به بلایا، از جمله تاب آوری ساختمان، کاهش خطر، بازسازی و بازسازی استقبال می کنیم.


نماینده پاکستان به نمایندگی از گروه 77 و چین در سخنرانی خود اثرات منفی اجتماعی و اقتصادی اقدامات قهری یکجانبه (تحریم های یکجانبه) و پیامدهای منفی این تحریم ها را بر توانایی کشورهای هدف در پاسخگویی موثر به چالش ها برشمرد. کووید-19 به تاکید و تعهد دولت ها برای لغو و خودداری از اعمال چنین تحریم هایی اشاره کرد.


انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید