ستاد حقوق بشر سالگرد ورود آزادگان به کشور را گرامی داشت


ستاد حقوق بشر سالگرد ورود آزادگان به کشور را گرامی داشت

معاون امور بین الملل قوه قضاییه و ستاد حقوق بشر جمهوری اسلامی ایران در بیانیه ای پنجم مردادماه سالروز ورود آزادگان به کشور را گرامی داشت.


به گزارش ایلانا، متن کامل این بیانیه به شرح زیر است:

نام خداوند بخشنده

در پنجم مرداد 1369 جمهوری اسلامی ایران شاهد حضور آزادگان سرافرازی بود که پس از سال ها حبس در زندان ها و بازداشتگاه های رژیم بعث وطن خود را زیر پا گذاشتند. آنان با ایمان راسخ خود در برابر شکنجه های جسمی و روحی دشمن ایستادگی کردند و نگذاشتند هراسان باشند.

همانطور که بنیانگذار انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی (ره) فرمودند، زندانیان با استقامت و صلابت خود به «پایه ای محکم تبدیل شده اند که نه از تهدید ابرقدرت ها می ترسد، نه از محاصره و کمبود رنج می برد و نه از آن رنج می برد». خیانت.” و بربریت های جنون آمیز و لجام گسیخته صدام که شهرها را ویران می کند و خانه ها و مساجد و بیمارستان ها و مدارس را ویران می کند و مانند گذشته به راه خود ادامه می دهد که راه اسلام عزیز و عزت و شرف و انسانیت است. و زندگی زندگی با عزت در خیمه مقاومت صبور را ترجیح می دهند تا در کاخ های ذلت و بندگی ابرقدرت ها و سازش و صلح تحمیلی.

ستاد حقوق بشر جمهوری اسلامی ایران ضمن تعظیم به مقام شامخ شهدا و مقام دفاع مقدس، از استقامت رزمندگان سرافراز راه آزادی و صبر مادران، پدران، همسران و فرزندان این آزادگان تجلیل می نماید. و بر لزوم تکریم و ستایش این آیات تکریم و ستایش تاکید می کند.انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید