سخت ترین محرومیت استان بوشهر بیکاری فارغ التحصیلان آن است


    سخت ترین محرومیت استان بوشهر بیکاری فارغ التحصیلان آن است

نماینده استان بوشهر در شورای عالی استان ها گفت: محرومیت های استان بوشهر تنها به مسائل عمرانی و زیرساختی محدود نمی شود، بلکه پیچیده ترین محرومیت های استان بوشهر است که روح مردم را آزار داده است. دهه‌ها و جوانی آن، بیکاری فارغ‌التحصیلان دانشگاهی است که در صنایع بزرگ و متعدد نفت، گاز و پتروشیمی کار می‌کنند، مورد توجه مدیران نفتی قرار نگرفته است. مدیرانی که علی رغم ادعای روسای جمهور، شجاعانه تمام حقوق خود را به میزبانان این صنعت عظیم ندادند و با بازی های رومیزی و خانوادگی و صدها عنوان ناپسند دیگر، حتی نیروهای خدماتی، فضای سبز، امنیت نگهبانان و غیره هزینه های زیادی برای پرواز و اسکان و سفر از استان های خود به منطقه تحمیل می کنند تا فرصت های شغلی از دست جوانان استان برود و روز به روز جوانان منطقه با بیکاری و آسیب های اجتماعی خطرناک مواجه شوند.


به گزارش خبرنگار ایلنا، سید محمد حسینی در سخنانی پیش از دستور خود گفت: استانی که به عنوان گنجینه کشور شناخته می شود و پس از گذشت 4 دهه از انقلاب همچنان عاری از مشکلات اساسی و زیرساختی است که حق هر ایرانی است.


نماینده استان بوشهر در شورای عالی استان ها گفت: محرومیت های استان بوشهر تنها به مسائل عمرانی و زیرساختی محدود نمی شود، بلکه پیچیده ترین محرومیت های استان بوشهر است که روح مردم را آزار داده است. دهه‌ها و جوانی آن، بیکاری فارغ‌التحصیلان دانشگاهی است که در صنایع بزرگ و متعدد نفت، گاز و پتروشیمی کار می‌کنند، مورد توجه مدیران نفتی قرار نگرفته است. مدیرانی که علی رغم ادعای روسای جمهور، شجاعانه تمام حقوق خود را به میزبانان این صنعت عظیم ندادند و با بازی های رومیزی و خانوادگی و صدها عنوان ناپسند دیگر، حتی نیروهای خدماتی، فضای سبز، امنیت نگهبانان و غیره هزینه های بالای پرواز و اسکان و سفر از استان خود به منطقه را تحمیل می کنند تا فرصت های شغلی برای جوانان استان از دست برود و روز به روز جوانان منطقه با بیکاری و آسیب های اجتماعی خطرناک مواجه شوند.


وی ادامه داد: با وجود اینکه استان بوشهر بخش عمده ای از درآمد کشور را تامین می کند، مجتمع نفت نتوانست انتظارات جمعیت استان بوشهر را برآورده کند. استانی که با سواد بالایی در کشور دارد، شاخص‌های ساختار آموزشی آن بسیار پایین‌تر از میانگین کشوری است و وزارت نفت باید خود را متعهد به توسعه ساختارهای آموزشی در مناطقی کند که به دلیل وجود صنعت عظیم آن جذب جمعیتی فراتر از ظرفیت آموزشی استان بوشهر شده است.


حسینی گفت: استان بوشهر به عنوان قطب و پایتخت انرژی ایران از فرصت‌های بی‌نظیر اقتصادی و درآمدی در کشور بهره می‌برد که اگر توان مدیریتی دولت به درستی این ظرفیت‌های بزرگ را شناسایی و به فعلیت رساند، می‌تواند به سرعت در حوزه‌های مرتبط اجرایی شود. نتایج مهمی در منطقه به دست آورد.


نماینده استان بوشهر در شورای عالی استان ها گفت: تاکید رهنمود عالی به مسئولان کشوری بر لزوم توجه به آمایش فضایی و توسعه منطقه ای نیازمند نگاه راهبردی و کلان برای برنامه ریزی و رفع نواقص در مناطق است. لذا به عنوان نماینده مردم صمیمی استان بوشهر در شورای عالی استان ها از ریاست محترم جمهور و وزرای محترم دولت می خواهم که نگاه خود را نسبت به بوشهر از استانی به ملی تغییر دهند تا درک بهتری از آن صورت گیرد. و با بهره گیری از ظرفیت های بی نظیر سرمایه انرژی ایران و تحقق بخشیدن به این قابلیت ها با تیم های متخصص.


وی افزود: بوشهر استانی است که با همه مسائل اقتصادی، فرهنگی و جمعیتی آن، اهداف کوتاه مدت، میان مدت و بلندمدت را می توان در تابلوهای جداگانه با عنوان تابلو نفت و گاز و پتروشیمی، تابلو صنعت و معدن، تابلو برق تنظیم کرد. ، پنل بخش تعریف و تدوین پانل های مختلف برای صادرات، کشاورزی، گردشگری و اکوتوریسم دریایی، حمل و نقل و بنادر و توسعه شهری و پانل های دفاعی.


این استان که صنعتی ترین نقطه کشور با مردمانی نجیب و مهربان است سال هاست میزبان شایسته ای برای بزرگترین سرمایه گذاری در کشور بوده است.


سید محمد حسینی در پایان خاطرنشان کرد: بوشهر استانی امن است که هیچ سابقه تنش، بحران و درگیری حتی در مقیاس کوچک نداشته و پاسدار واقعی این آب و خاک و این مردمانی بوده که دارای طبیعت و نعمت های خدادادی وطن خود را به عزت و سربلندی ایران عزیز می دانند و شایسته افتخار می دانند.


انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید