سفر معاون دیپلماسی اقتصادی وزارت امور خارجه به استان های خراسان جنوبی و رضوی


سفر معاون دیپلماسی اقتصادی وزارت امور خارجه به استان های خراسان جنوبی و رضوی

معاون دیپلماسی اقتصادی وزارت امور خارجه با هدف بازدید از معابر و پروژه های مرزی، دیدار با مسئولان مختلف استانی و بررسی مسائل و مشکلات اقتصادی به استان های خراسان جنوبی و خراسان رضوی سفر کرد.


به گزارش ایلنا، مهدی صفری در نخستین بخش از سفر خود با پیگیری آخرین وضعیت تجارت و چالش های این حوزه از مرزهای یزدان، میل 73 و ماهیرود بازدید کرد.


معاون دیپلماسی وزارت امور خارجه در ادامه سفر خود به استان خراسان جنوبی و در دیدارهای متعدد با سران استان، فعالان اقتصادی، رئیس و اعضای اتاق بازرگانی به بحث و تبادل نظر پیرامون موضوعات مهم از جمله نقش پرداخت. بازارهای مرزی برای امرار معاش مرزنشینان. تصویب تسهیلات قرنطینه در مرز ماهیرود، انتقال برق به روستای کلاته نظر افغانستان، تسهیل صدور روادید بین ایران و افغانستان و سایر موارد مرتبط در این زمینه.


صفری در ادامه برنامه های خود با حضور در جلسه «شورای مدیریت روابط خارجی استان خراسان جنوبی» و دیدار با استاندار این استان بر تقویت حضور استان خراسان جنوبی در بازارهای کشورهای مختلف فراتر از افغانستان و موقعیت استراتژیک استان در مسیر ترانزیتی جنوب – شمال و ظرفیت غنی معدنی استان از قابلیت ها و فرصت های این استان است.


وی سپس به استان خراسان رضوی رفت و ضمن زیارت بارگاه ملکوتی امام رضا (ع) با مقامات عالی رتبه این استان دیدار و در خصوص راههای توسعه تجارت خارجی در استان خراسان رضوی گفت و گو و تبادل نظر کرد.


وی بر آمادگی وزارت امور خارجه به عنوان تسهیل کننده روابط خارجی استان برای تحقق اهداف خود در حوزه های سرمایه گذاری، انرژی، حمل و نقل، دانش و فناوری تاکید کرد.


مهارت های کارآفرینی استان در ارتباط با همسایگان از دیگر محورهایی بود که در دیدار با یعقوبعلی نظری استاندار خراسان رضوی مطرح و مورد بحث و بررسی قرار گرفت.


همچنین در سفر کوتاه معاون امور اقتصادی وزیر امور خارجه به استان خراسان رضوی، برخی از مسئولان اجرایی استان از جمله رئیس دانشگاه علوم پزشکی مشهد، مدیران شرکت آب منطقه ای، شرکت برق منطقه ای و گاز این استان در چارچوب نیازهای کاری و مشکلات خود در این زمینه خارجی ها با سافاری تبادل نظر کردند.


انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید