سمینار بین المللی مدیریت انرژی و کربن در شیراز برگزار می شود


سمینار بین المللی مدیریت انرژی و کربن در شیراز برگزار می شود


به گزارش ایلنا، علی اکبر میدانشاهی در نشست خبری گفت: استان فارس موفق به دریافت گواهینامه بین المللی شناسایی منابع انتشار کربن و مدیریت آن شده است و به زودی استاندارد این روش مدیریتی تدوین می شود و در آنجا موفق خواهیم شد دستیابی به این مهم برای اولین بار در خاورمیانه. .


وی با تاکید بر اینکه دبیرخانه مرکزی مدیریت انرژی کربن در شرکت ملی گاز خواهد بود، گفت: برای هر متر مکعب گاز برنامه داریم و با استفاده از ظرفیت ها و پیشنهادات سایر استان ها، مدل مدیریت موفق کربن را ارائه خواهیم کرد. سلامتی میهن.


به گفته وی، در این سمینار مطالبی درباره آخرین دستورالعمل ها و فرآیندهای منتهی به مدیریت انرژی، انتشار کربن و آلاینده ها ارائه می شود.


میدانشاهی در بخشی دیگر از سخنان خود فرا رسیدن فصل سرما و افزایش مصرف گاز به ویژه در بخش خانگی را مهم دانست و خاطرنشان کرد: در حوزه گازرسانی خانگی هیچ محدودیتی نداریم، اما طبق برنامه ریزی های انجام شده از سوی سازمان تامین اجتماعی. شرکت ملی گاز ایران، محدودیت مصرف انرژی در صنایع را دنبال می کنیم، صنایع بزرگ از جمله پتروشیمی، سیمان و پالایشگاه.


مدیرعامل شرکت گاز فارس گفت: در استان فارس با توجه به عبور خطوط اصلی انتقال گاز، مطمئناً نگرانی برای توزیع گاز در شبکه وجود ندارد، اما برای جلوگیری از متضرر شدن سایر مصرف کنندگان کشور از گاز قطعی ها به ویژه در مناطق سردسیر محدودیت هایی اعمال خواهیم کرد و همچنین تعیین سوخت دوم را نیز پیش بینی کرده ایم.


میدانشاهی افزود: از مصرف کنندگان داخلی و سایر بخش های صنعتی و تجاری تقاضا داریم با بهبود مصرف و استفاده بهینه از شرکت گاز حمایت کنند.


وی تاکید کرد: خط قرمز ما عدم تداوم در بخش داخلی است.


وی با تاکید بر اینکه شرکت گاز با بهره مندی از مهارت بالا و کسب بودجه های لازم در زمینه گازرسانی رو به جلو حرکت می کند، گفت: برخی حواشی منجر به کندی روند کار می شود که امید است در این بخش با همکاری سایرین صورت گیرد. ممکن است سازمان ها نسبت به گذشته در زمینه گازرسانی فعال تر باشند.


مدیرعامل شرکت گاز فارس نیز در بخشی دیگر از سخنان خود رعایت نکات ایمنی در حوزه مصرف گاز و وسایل گازسوز در روزهای آینده را مورد تاکید قرار داد و خاطرنشان کرد: با وجود اینکه با کاهش تعداد بی صدا مواجه هستیم. مرگ و میر و گاز اما در تصادفات به دلیل استفاده از گاز و آتش سوزی شاهد تصادفات دلخراش هستیم.


میدانشاهی گفت: استفاده از مشعل های گازی استاندارد، بررسی دودکش قبل از روشن شدن بخاری، استفاده از شیلنگ های استاندارد و عدم کاهش قطر دودکش ها از جمله نکات ایمنی است که باید مورد توجه قرار گیرد.


وی با اشاره به اینکه در بخش تعرفه تا به امروز افزایش قیمت گاز نداشته ایم و به نظر می رسد برنامه ای برای این کار وجود ندارد، گفت: در بخش صنعت در سال گذشته تغییرات قیمتی داشتیم اما امسال قیمت ها تغییر کرده است. تثبیت شده و به همین شکل باقی خواهد ماند.


میدانشاهی گفت: شرکت گاز فارس گاز را به صورت رایگان به درب برخی از کارخانه ها و صنایع آورده است اما تمایلی برای استفاده از آن نشان داده نشده است و به دنبال آسیب شناسی و تحلیل این مشکل هستیم.


مدیرعامل شرکت گاز فارس با اشاره به افزایش بودجه از یک هزار میلیارد تومان به بیش از دو هزار میلیارد تومان، گفت: از 116 شهر استان فارس، 111 شهر گاز دارند و درصد خانوارهای شهری که گاز مصرف می کنند به 99.4 درصد می رسد. . .


انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید