سند تحول مستلزم همکاری همه جانبه دولت و مجلس است


سند تحول مستلزم همکاری همه جانبه دولت و مجلس است

رئیس قوه قضائیه تاکید کرد: سند تحول برای تحقق کامل آن قطعاً نیازمند همکاری دولت و مجلس است.


به گزارش ایلنا، حجت الاسلام والمسلمین غلامحسین محسنی اژه ای در گفت و گوی تلویزیونی با بیان اینکه قوه قضائیه مطلوب از نظر ما پناهگاه هر مظلومی است، گفت: داشتن سند تحول برای قوه قضائیه مطلوب است.


وی ادامه داد: در سند تحول ایستا در نظر گرفته شد و احساس کردیم سند تحول می تواند به روز شود بنابراین نام این سند در دوره جدید سند تحول و تعالی بود.


رئیس قوه قضائیه با تاکید بر اینکه معتقدیم این سند سند بسیار خوبی است، گفت: سند تحول قطعاً برای اجرای کامل آن نیازمند همکاری دولت و مجلس است.


به گفته اژه ای در اجرای برنامه های کوتاه مدت بیش از 90 درصد و در میان مدت 70 درصد پیشرفت داشته ایم و برای برنامه های بلندمدت هنوز فرصت داریم.


وی با بیان اینکه تعامل قوه قضائیه با دولت و مجلس در یک سال گذشته بی سابقه بوده است، گفت: استقلال سه قوه منافاتی ندارد. در این دوره دولت و قوه قضائیه همدیگر را به خوبی می شناسند و ارتباط ما با مجلس بسیار خوب است.


رئیس قوه قضائیه افزود: نزدیک به یک سال است که این مسئولیت را برعهده دارم و بیشترین جلسات را با مجلس داشته ایم و یک سال است که نماینده ای که با من ملاقات نکرده یا ملاقات نکرده است. مدیران ما نیز. یک بار».


به گفته محسنی اژه ای، فکر می کنم وزیری نیستم که حتی سه بار با او به صورت خصوصی یا علنی ملاقات نداشته باشم.


وی با اشاره به اینکه گشایش گلوگاه فساد تولید فساد می کند، گفت: در عین حال شاید با بی سابقه ترین رابطه و تعامل و همکاری مثبت همزمان با سایر قوا، موضوع پوشش داده نخواهد شد. هم در این دولت و هم در این مجلس و هم در هر مجلس و دولتی اگر جنایتی رخ داد باید به وظیفه شرعی خود عمل کنیم و این اتفاق می افتد.


او گفت: «هر چیزی که عدالت را تقویت کند و اجرا نشود، من را رنج می‌دهد. مردم دیر به حقوق خود می رسند و در به تعویق انداختن فرآیندها مشکل دارند، اما ما برنامه را تنظیم کرده ایم. مردم در پرونده هایی که چند شاکی دارند بسیار اذیت می شوند و ما آمده ایم بررسی کنیم که پرونده چگونه بسته شده است. پرونده بسیاری از شاکیان تشکیل شد و تا 1.5 میلیون شاکی داشت و منجر به دستگیری افراد شد.


در حال تکمیل …


انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید