سیستم آموزشی ایمت یکی از مؤسسات آموزشی پیشرو در کشور است


سیستم آموزشی ایمت یکی از مؤسسات آموزشی پیشرو در کشور است

معاون فرهنگی و اجتماعی موسسه اترک گفت: موسسه علمی، آموزشی و فرهنگی دوران طلایی رشد کودک (اترک) مجری سامانه آموزش IMT یکی از موسسات آموزشی پیشرو در کشور و فارس است که تاکنون به طور قابل توجهی خانواده ها می توانند مکان مناسبی پیدا کنند.


به گزارش ایلنا، حجت الاسلام والمسلمین عبدالرسول خسروبیگ پایلوت اجرایی این آموزش و پرورش را فارس دانست و افزود: این نهاد در راستای رسالت آموزشی و فرهنگی خود توانسته است فرهنگ دینی و اسلامی را در کنار هم آموزش دهد. با آموزش مفاهیم پایه ریاضی و دروس پولی


وی با توجه به اینکه ایمت در نقاط مختلف کشور و استان نمایندگانی دارد، افزود: با توجه و پیگیری های ویژه مسئولان موسسه، دوره ها و کارگاه های آموزشی ویژه فکری در راستای ارتقای سطح علمی و فرهنگی برگزار می شود. سطح معلمان و مدیران، همواره یکی از اولویت های مهم در نظر گرفته شده است.


خسروبيگ در تشريح مكان اين كارگاه ها گفت: تدريس اين دوره ها علاوه بر ايجاد مهارت هاي علمي باعث شده تا اين معلمان در زمينه فرهنگي به ويژه فرهنگ ديني و اسلامي تاثير مطلوب تري در تربيت كودكان داشته باشند.


تصویر WhatsApp 2022-08-01 در 17: 49.19


این استاد دانشگاه در ادامه سخنان خود با توجه به اهمیت حمایت های فرهنگی و اجتماعی در این گونه نهادها و مراکز غیردولتی اظهار داشت: نیاز امروز و فردای ما علاوه بر آموزش، توجه بیشتر به فرهنگ دینی و اسلامی است. برای فرزندانمان، زیرا بدون آموزش و پرورش کودکان در این زمینه، در آینده ای نه چندان دور با مشکلات اجتماعی زیادی مواجه خواهیم شد.


وی بیان کرد: برای تجسم و گسترش همه جانبه فرهنگ دینی و اسلامی در مراکز غیردولتی استان باید نکات بسیار مهمی از جمله در نظر گرفتن روحیه لطیف و شاد کودکان و تعریف محتوایی مورد توجه قرار گیرد. آموزش فرهنگ در قالب های شاد جولی.


معاون فرهنگی – اجتماعی موسسه اترک در پاسخ به این سوال که نهادینه شدن فرهنگ اسلامی و گسترش فرهنگ دینی در مراکز غیردولتی چگونه افزایش می یابد، گفت: کامل بودن در سیاست گذاری، برنامه ریزی و اجرای برنامه همراه با تناسب این برنامه ها با شرایط و مقتضیات سنی جامعه در موسسات و مراکز غیردولتی می تواند باعث ارتقای سطح عقلانیت و مهارت های فردی و اجتماعی کودکان شود.


خسروبیگ ترویج فرهنگ دینی را باید به صورت علمی و تخصصی انجام داد و افزود: چون برداشت ها می تواند متفاوت باشد و خواسته ما که استفاده از محتوای دینی است برآورده نشود.


این مدرس دانشگاه افزود: پژوهش محوری در سیاست ها، تصمیم گیری ها و اقدامات در حوزه فرهنگ دینی باید دارای اهداف و دیدگاه هایی باشد که مورد تایید صاحبان اندیشه و اندیشه قرار گرفته باشد تا بتوان در جهت تعمیق و اشاعه این ارزش های مهم گام های موثری برداشت. به عنوان مثال، ترویج و برقراری احکام الهی، تقویت اخلاق و فضایل اسلامی از جمله اهدافی است که باید مورد توجه افراد در ارتباط با کودکان قرار گیرد.


وی گفت: ایجاد مکان مناسب در مراکز و موسسات غیردولتی تحت عنوان نمازخانه یکی از راهکارهای جذب طلاب جدیدالورود در مسائل دینی و مذهبی است که دستگاه ها نیز به این مهم توجه داشته اند.


انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید