شخصیت entj; یک فرمانده قضاوت کننده، صریح و برونگرا


شخصیت Entj یکی از 16 تیپ شخصیتی آزمون مایرز-بریگز است. افراد دارای این تیپ شخصیتی معمولاً با ویژگی هایی مانند قاطعیت، اعتماد به نفس و رک توصیف می شوند. ممکن است فردی با این ویژگی ها را در اطراف خود بشناسید و یا حتی ممکن است خودتان جزو این دسته باشید. شاید با خواندن نام این تیپ شخصیتی سوالات زیادی در ذهن شما شکل گرفته باشد و علاقه مند به مطالعه ویژگی های تیپ های شخصیتی مایرز-بریگز باشید. پس با ما همراه باشید تا هر آنچه را که باید در مورد شخصیت entj بدانید را توضیح می دهیم.

شخصیت entj چگونه؟

Entjs رهبران متفکر و با انگیزه ای هستند که تغییرات را هماهنگ می کنند. آنها به سرعت متوجه ناکارآمدی ها می شوند و راه حل های جدیدی را پیشنهاد می کنند. Entj ها از برنامه ریزی بلندمدت برای رسیدن به اهداف خود لذت می برند. آنها استدلال های عالی با بیان عالی و چشم تیزبین هستند.

افراد Entj تحلیلگر و واقع بین هستند و دوست دارند به دنیای اطراف خود نظم دهند. هر جا نقصی وجود داشته باشد، entjs آن را شناسایی کرده و از فرآیند کشف ایرادات و اجرای راه حل های بهتر لذت می برند. افراد با شخصیت entj قاطع هستند و دوست دارند مسئول باشند. آنها خود را مسئول رهبری، مدیریت، سازماندهی افراد و تلاش برای رسیدن به اهدافشان می دانند.

در مجموع، ویژگی‌های تیپ شخصیتی entj از آنها رهبران طبیعی می‌سازد که حل‌کننده‌های خوبی هستند. با این حال، آنها معمولا نمی دانند چگونه احساسات افراد را به درستی مدیریت کنند. البته این به این معنی نیست که entjs غیر حساس هستند! انجام ندهید! آنها فقط بازیگران خوبی هستند و به خوبی می دانند چگونه احساسات خود را پنهان کنند. این افراد فکر می کنند که احساسات یک نقطه ضعف است و نباید به دیگران نشان داده شود.

entj مخفف چیست؟

entj مخفف این 4 شاخص است:

 • برونگرا؛
 • شهودی (شهودی)؛
 • فکر کردن (فکر کردن)؛
 • قضاوت کردن

به عبارت دیگر، entj ویژگی های فردی را بیان می کند که:

 • از گذراندن وقت با دیگران (برونگرا) لذت می برد.
 • به جای واقعیت ها و جزئیات (شهودی) بر ایده ها و مفاهیم تمرکز می کند.
 • بر اساس عقل و منطق (متفکر) تصمیم می گیرد.
 • برنامه ریزی و سازماندهی را به خودانگیختگی و انعطاف پذیری (قضاوت) ترجیح می دهد.

ارزش ها و باورهای مردم entj

افرادی که دارای شخصیت entj هستند اغلب انگیزه بالایی برای موفقیت در حرفه خود دارند. از کار سخت لذت می برند. entjs جاه طلب و علاقه مند به کسب قدرت و نفوذ هستند. تصمیم گیری یک شغل تمام وقت برای یک entj است. آنها تمایل دارند در هر شرایطی تصمیم نهایی را بگیرند و برنامه ها را اجرا کنند.

Entj ها بی واسطه بودن و قاطعیت را دوست دارند. گاهی اوقات برای انجام کارها و رسیدن به اهدافشان به منتقدانی خشن و بی رحم تبدیل می شوند. آنها معمولا خونگرم و دوستانه هستند، اما ممکن است حساسیت عاطفی دیگران را درک نکنند. Entj ها اغلب از کار با دیگران برای رسیدن به یک هدف مشترک لذت می برند، اما گاهی اوقات وقت کافی برای توجه به احساسات خود و دیگران ندارند. آنها بر روی نتایج متمرکز هستند و می خواهند شایسته، سازنده و موثر باشند.

شخصیت entj دیگران چه فکری می کنند؟

entjs رهبران طبیعی هستند و اغلب بدون توجه به موقعیتشان رهبری را بر عهده می گیرند. آنها معمولاً چشم اندازهای روشنی برای آینده دارند و به طور شهودی می دانند که چگونه دیگران را به سمت این چشم اندازها سوق دهند. افراد Entj به هر موقعیتی به صورت تحلیلی برخورد می کنند و برای بیان راه حل ها نیازی به مقابله با کسی ندارند. شخصیت entj ایده می خواهد تا با صرف زمان زیاد و به کارگیری همه به نتیجه قطعی برسد و هیچ چیز دیگری را نمی پذیرد!

این افراد معمولاً اجتماعی هستند. آنها همیشه در گروه‌های جدید مؤثر عمل می‌کنند، صریح صحبت می‌کنند و گاهی اوقات متکبر و از خود راضی به نظر می‌رسند. آنها خیلی سریع متوجه افراد و موقعیت های مهم می شوند و نمی توانند در مورد آنچه می بینند دروغ بگویند.

افراد Entj همیشه به دنبال افراد و موقعیت های مهم هستند، جاه طلبی را دوست دارند و اغلب مشغول کار هستند. این افراد واقعاً دوست دارند کار کنند، بنابراین اگر روزی از فردی با شخصیت entj شنیدید که کار کردن سرگرمی آنهاست، تعجب نکنید.

فرد مشهور entj

تارانتینو؛ یک entj معروف
تارانتینو؛ یک entj معروف

برخی از افراد مشهور این تیپ شخصیتی عبارتند از:

 • مارگارت تاچر؛
 • کامالا هریس;
 • ناپلئون بناپارت؛
 • چارلز سیگان؛
 • ژنرال نورمن شوارتسکف؛
 • دیوید لترمن؛
 • داگلاس مک آرتور؛
 • هریسون فورد؛
 • تماس ذهنی؛
 • کوئنتین تارانتینو.

سرگرمی های مورد علاقه شخصیت entj

آنها همچنین دوست دارند در اوقات فراغت خود گروه های اجتماعی را رهبری کنند. شرکت در مجالس اجتماعی یا رویدادهای ورزشی و انجام ورزش های رقابتی از فعالیت های مورد علاقه آنهاست. از آنجا که entjs اغلب بر حرفه خود متمرکز هستند، ممکن است علاقه کمتری به تفریح ​​نشان دهند. اگر آنها هم سرگرم شوند، به پیشرفت شغلی آنها کمک می کند.

نقاط قوت شخصیت entj

۱- اراده قوی دارند

یکی از تحسین برانگیزترین ویژگی های entj ها این است که تحت تأثیر انتقاد قرار نمی گیرند. وقتی موضع یا تصمیمی می گیرند، تحت فشار دیگران آن را تغییر نمی دهند. entj فقط به درستی باورهای خود و منطقی که او را به آنجا رسانده فکر می کند. برای تحت تاثیر قرار دادن این شخص، باید بر او غلبه کنید یا به او ثابت کنید که اشتباه می کند. entjs در گوش دادن به انتقاد مشکلی ندارد. آنها هیچ چیز را بدیهی نمی دانند و از داشتن نظرات متفاوت نمی ترسند.

2. کارآمد هستند

Entj ها به دلیل کارایی و تمرکز قوی خود شناخته می شوند. آن‌ها اغلب می‌توانند بدون نادیده گرفتن یا نادیده گرفتن وظایف دیگر، چند کار را انجام دهند. این افراد انرژی بی حد و حصری برای انجام کارها و دستیابی به نتایج عالی دارند. entjs اغلب به آنچه می خواهند می رسند زیرا به راحتی دلسرد نمی شوند. حتی زمانی که شما به آن فکر نمی کنید، آنها برای رسیدن به اهداف خود تلاش می کنند و برنامه ریزی می کنند. آنها معتقدند که شکست ناپذیر هستند.

3. تفکر استراتژیک داشته باشید

entjs متفکران دقیق و حل کننده مشکلات هستند. آنها اغلب ایده های بزرگی دارند و می توانند به هر موقعیتی از زوایای مختلف نگاه کنند. این امر همچنین باعث می شود که آنها برای رسیدن به اهداف خود یک برنامه استراتژیک داشته باشند. یک entj به جای تسلیم شدن در برابر مشکلات، با رویارویی با آنها انرژی می گیرد. این ویژگی ها با مهارت های شهودی او ترکیب می شود که او را قادر می سازد هر پروژه ای را با راه حل های هوشمندانه و بلند مدت انجام دهد.

4. آنها رهبران پرشوری هستند

entjs در دنیایی از امکانات زندگی می کند و با هر چالشی با اشتیاق روبرو می شود. آنها رهبران به معنای واقعی کلمه هستند و از انرژی و اشتیاق خود برای الهام بخشیدن و ایجاد انگیزه در دیگران استفاده می کنند. مردم اغلب entjs را به عنوان رهبر خود انتخاب می کنند و این به آنها اجازه می دهد تا با کمک دیگران به اهداف بلند پروازانه خود برسند.

ضعف های شخصیتی entj

1. آنها رئیس و صریح هستند

با توجه به طرز فکر منطقی entjs، جای تعجب نیست که آنها در ایراد گرفتن از هر چیزی متخصص هستند. این ویژگی خود مشکلی ندارد. مشکل زمانی به وجود می آید که این ویژگی با صراحت و بی توجهی به احساسات دیگران ترکیب شود. در این مورد، افراد با این تیپ شخصیتی می توانند بدخلق، مشکوک و بی ملاحظه به نظر برسند. همه در برابر این ویژگی ها ساکت نیستند و طاقت این را ندارند که دائماً از معایب آنها مطلع شوند.

2. صبر کمی دارند

entjs دیگران را با استانداردهای بالای خود نگه می دارد. آنها معتقدند که همه باید تا حد امکان سخت کار کنند و اغلب از افرادی که آهسته کار می کنند بیزارند.

3. مهاجرت

Entj عاشق تفکر استراتژیک، هوش بالا و اقدام قاطع است و کسانی را که مطابق با استانداردهای آنها نیستند تحقیر می کند. داشتن اعتماد به نفس خوب است، اما اعتماد به نفس بیش از حد انسان را شبیه خودشیفته ها می کند!

4. توانایی کنترل احساسات خود را ندارند

entjs نمی‌توانند به درستی همدلی کنند و زمانی که دیگران نمی‌توانند مسائل را آنطور که می‌کنند بفهمند، ناتوان می‌شوند. بنابراین، ممکن است در روابط شخصی غیرمنطقی رفتار کنند و احساسات دیگران را نادیده بگیرند. این باعث می شود که این افراد دوستی پیدا کنند.

entjدر محل کار

مدیرعامل یک شرکت با تیپ شخصیتی entj

entjs به راحتی در مرکز توجه قرار می گیرد. این ویژگی به همراه توانایی برقراری ارتباط و تصمیم گیری سریع در موقعیت های حساس، آنها را به رهبران طبیعی تبدیل می کند. این افراد گاهی اوقات رهبری گروه را بر عهده می گیرند بدون اینکه واقعا بدانند چگونه به چنین موقعیتی رسیده اند. یک entj ساختار و نظم را دوست دارد. این همچنین باعث می‌شود هنگام نظارت و راهنمایی دیگران و کمک به انجام وظایف گروهی به خوبی کار کنند. آنها می توانند به سرعت تشخیص دهند که چه کاری باید انجام شود. سپس برای رسیدن به آن هدف برنامه ای طراحی کنید و نقش هایی را به اعضای گروه اختصاص دهید.

اگر به افراد entj فضای مورد نیازشان را بدهید، خواهید دید که بهترین عملکردشان را دارند. مشاغلی که به آنها امکان ملاقات و تعامل با افراد مختلف را می دهد برای آنها مناسب است. مشاغل محبوب این تیپ شخصیتی عبارتند از:

شخصیت entj در روابط شخصی

از آنجایی که entjs برون گرا هستند، از معاشرت با دیگران انرژی می گیرند. آنها عاشق گفتگوهای پرشور و به اشتراک گذاشتن ایده های خود با دیگران هستند. آنها دوستان همفکری می خواهند که به بحث های معنادار، منطقی و انتقادی علاقه مند هستند.

شخصیت entj برای دوستی آنها ارزش قائل است و به دوستان خود اهمیت زیادی می دهد. با این حال، بیان و درک احساسات برای او دشوار است. بنابراین، احتمالاً کنار آمدن با احساسات افراد حساس تر از او برای او دشوار است.

Entj ها با intjs، estjs، entps و سایر entj ها بهتر از سایر تیپ های شخصیتی کنار می آیند.

نکاتی برای موفقیت entjدر زندگی

اگر شخصیت entj دارید، باید همیشه سعی کنید احساسات خود را به دیگران منتقل کنید. در غیر این صورت به نظر شما بی حس می شود و رابطه شما به درستی توسعه نمی یابد. سعی کنید به احساسات دیگران احترام بگذارید و خودکنترلی را تمرین کنید. صداقت مهم است، اما قبل از اینکه صادقانه صحبت کنید، باید وضعیت را ارزیابی کنید.

گاهی اوقات به خود استراحت دهید. خوب است که سخت کار کنید، اما اگر از خودتان غافل شوید، در نهایت سلامتی شما آسیب خواهد دید. عواقب آن بر شما و خانواده شما تأثیر خواهد گذاشت. فکر نمیکنی؟


مجموعه صوتی How To Shop - غلبه بر کمرویی و کمرویی

در این مجموعه صوتی راهکارهای مقابله با اضطراب اجتماعی و کمرویی را بیاموزید.

تا بتوانید شبکه اجتماعی خود را تقویت کنید.
دیدگاهتان را بنویسید