شربت افرا؛ ارزش غذایی، خواص و عوارض جانبی


شربت افرا، مانند عسل، یک شیرین کننده طبیعی محبوب است که از افرا قرمز و افرا قندی تهیه می شود. این آب میوه سرشار از مواد معدنی و آنتی اکسیدان های مفید است و از بدن انسان در برابر انواع بیماری های مغزی، بیماری های قلبی و نقص سیستم ایمنی محافظت می کند. اگر به دنبال جایگزینی برای شکر صنعتی هستید، در ادامه این مقاله با ما همراه باشید.

شربت افرا چیست؟

قرن هاست که مردم سراسر جهان از شربت افرا برای شیرین کردن غذا استفاده می کنند. درخت افرا در زمستان نشاسته را در ریشه و تنه خود جمع می کند. تجمع طولانی مدت نشاسته باعث می شود به مرور زمان به قند تبدیل شود. این قند در بهار از ریشه بلند می شود، با آب مخلوط می شود و شیره ای می دهد که قابل استخراج است.

این شیره آب زیادی دارد و باید جوشانده شود تا با تبخیر آب اضافی، شربت افرا غلیظی به دست آید. قابل ذکر است که این آب میوه را می توان بدون افزودنی های شیمیایی و نگهدارنده و کاملا خالص تهیه کرد. ابتدا سوراخی در درخت افرا ایجاد می شود تا شیره ای که در ظرفی جمع آوری می شود استخراج شود. سپس آب آن را می جوشانند تا بیشتر آب آن تبخیر شود و شربت غلیظ و شیرین باقی بماند. در نهایت برای حذف ناخالصی ها تصفیه می شود.

چگونه شربت افرا درست می کنید؟

1. درخت افرا را سوراخ کنید

در ماه های ژانویه و فوریه، پرورش دهندگان شربت افرا به درختان می روند، آنها را سوراخ می کنند و دریچه هایی را به بدن آنها متصل می کنند. تمام این شیرها در نهایت به یک سیستم خط لوله به طول چندین کیلومتر متصل می شوند.

2. جریان شربت قند در داخل درخت افرا

در تابستان با فتوسنتز افرا قرمز و افرا قندی در بدن این درختان قند تولید می شود. سلول های درخت با وجود این قند نفس می کشند و رشد می کنند. در نهایت در زمستان تمام این قند به صورت نشاسته در ریشه و بدن درخت جمع می شود. مدتی بعد با فرا رسیدن فصل بهار و اختلاف دمای شب و روز، این شیره به طور مداوم بالا و پایین رفته و با فشار از دریچه های نصب شده روی درخت خارج می شود.

3. شیره افرا را جمع آوری کنید

جمع آوری شیره افرا با استفاده از لوله های متصل به درخت افرا

شربت افرا از میان لوله ها جریان می یابد. لوله ها در نهایت برای کشیدن شیره به محلی به نام «کلبه قند» یا «قندخانه» هدایت می شوند.

4. آب افرا اسمز معکوس را غلیظ کنید

شیره افرا در ظروف فولادی ضد زنگ جمع آوری می شود و سپس با کمک سیستم اسمز معکوس آب آن کاهش یافته و میزان قند آن غلیظ می شود.

5. آب آن را تبخیر کرده و به شربت افرا تبدیل کنید

در این مرحله شیره درخت را به مدت 104 ساعت در دمای 104 درجه سانتیگراد می جوشانند تا میزان قند آن به 66 درصد برسد. برای تهیه یک لیتر شربت افرا حدود 40 لیتر شربت مصرف می شود.

6. واکنش میلارد و تغییر رنگ آب افرا

در طی فرآیند تبخیر آب میوه، یک واکنش شیمیایی به نام “واکنش میلارد” رخ می دهد. در این واکنش اسیدهای آمینه موجود در آب میوه با قند آن واکنش داده و باعث قهوه ای شدن رنگ شربت می شود تا طعم شربت خوش طعم، معطر و سرشار از آنتی اکسیدان شود.

شربت افرا چه کاربردهایی دارد؟

محصول نهایی برای شیرین کردن بسیاری از غذاها استفاده می شود. می توان آن را در حین پخت و پز یا به عنوان چاشنی به غذا اضافه کرد. شیرینی این شربت طعم جالبی به غذاهایی مانند سوسیس و کالباس، بستنی، انواع سیب زمینی سرخ کرده و میوه های تازه می دهد. برخی نیز ترجیح می دهند مقداری را روی پنکیک و نان تست بریزند و لذت ببرند. از شیرینی این شربت خوشمزه برای پخت کیک، نان و موسلی هم می توانیم استفاده کنیم.

ارزش غذایی شربت افرا

شربت افرا با قندهای تصفیه شده، مواد معدنی و آنتی اکسیدان ها متفاوت است. 80 میلی لیتر شربت افرا مقدار قابل توجهی از نیاز بدن به برخی مواد معدنی را برآورده می کند:

  • فوتبال: ۷ درصد نیاز روزانه
  • پتاسیم: 6 درصد از نیاز روزانه
  • من هستم: ۷ درصد نیاز روزانه
  • بر: 28 درصد از نیاز روزانه
  • منگنز: 165 درصد از نیاز روزانه

بدیهی است که فراموش نکنیم که شربت افرا علاوه بر این خوبی ها، یک عیب بزرگ هم دارد و آن هم قند زیاد است. دو سوم شربت افرا از ساکارز یا شکر معمولی تشکیل شده است که واقعاً زیاد است.

شربت افرا سالم تر است یا شکر؟

شربت افرا غلیظ

فکر نکنید که شربت افرا حاوی مواد معدنی است، به راحتی می تواند جایگزین شکر شود. محتوای قند این آب میوه مانند شکر معمولی می تواند باعث چاقی، دیابت نوع 2 و بیماری قلبی شود. بهترین راه برای دریافت این مواد معدنی، داشتن یک رژیم غذایی متعادل و خوردن غذاهای کامل است.

البته شاخص گلیسمی شربت افرا حدود 54 است در حالی که این عدد برای شکر معمولی به 65 می رسد. این بدان معنی است که شربت افرا قند خون را کندتر از قند معمولی افزایش می دهد و ضرر کمتری نسبت به قند دارد.

مهمترین خواص شربت افرا چیست؟

1. کاهش کلسترول

در آزمایشات حیوانی، دانشمندان تأثیر شربت افرا بر سطح کلسترول بدن را بررسی کردند و دریافتند که این شربت نه تنها کلسترول خون را کاهش می دهد، بلکه از التهاب کبد نیز جلوگیری می کند.

2. سلامت مغز

نشان داده شده است که شربت افرا از تجزیه، اتصال و تجمع پروتئین ها در سلول های مغزی (محرک های بیماری آلزایمر و بیماری های عصبی) جلوگیری می کند. آزمایشات روی حیوانات نیز اثرات ضد آلزایمر شیره افرا را نشان داده است.

3. پیشگیری از کمبود منگنز

کمبود منگنز در بدن باعث مشکلات جدی مانند رشد غیرطبیعی اسکلتی یا تاخیر در بهبود زخم می شود. شربت افرا سرشار از منگنز است و از این کمبود جلوگیری می کند.

4. خواص آنتی اکسیدانی

بدن انسان برای مبارزه با رادیکال های آزاد به آنتی اکسیدان نیاز دارد. آب افرا سرشار از آنتی اکسیدان است و بدن را در برابر این بیماری ها مقاوم می کند. هنگام خرید شربت افرا، به یاد داشته باشید که آب تیره تر آنتی اکسیدان بیشتری دارد.

5. بهبود سلامت قلب

یکی دیگر از خواص شربت افرا این است که سلامت قلب را بهبود می بخشد. دیواره داخلی رگ های خونی ما دارای پوششی است که اگر سطح روی بدن پایین باشد، می تواند آسیب ببیند و عملکرد طبیعی قلب را مختل کند. بنابراین می توان گفت روی موجود در شربت افرا از بروز انواع بیماری های قلبی عروقی مانند سکته قلبی و تصلب شرایین جلوگیری می کند.

6. بهبود باروری مردان

یکی دیگر از خواص شربت افرا تقویت دستگاه تناسلی مردانه و غده پروستات است. کاهش مواد معدنی در بدن می تواند منجر به اختلالات باروری در مردان شود. بنابراین توصیه می شود از مواد غذایی حاوی مقادیر زیادی مواد معدنی مانند روی استفاده کنید. شربت افرا یکی از بهترین گزینه هایی است که هم به راحتی درست می شود و هم طعم خوبی دارد.

7. سیستم ایمنی بدن را تقویت می کند

با کاهش میزان روی و منگنز در بدن، گلبول های سفید خون که تأثیر مستقیمی بر سیستم ایمنی دارند نیز کاهش می یابد. تنها راه بازیابی گلبول های سفید مصرف مکمل های معدنی است و شربت افرا یکی از بهترین گزینه هاست. روی و منگنز موجود در این شربت نقش مهمی در تقویت سیستم ایمنی دارند.

خطرات احتمالی مصرف شربت افرا

شکر خطرناک ترین محتوی شربت افرا است. می دانید که مصرف زیاد شکر برای سلامتی مضر است و عوارض خطرناکی دارد. این عوارض جانبی حتی در افرادی که سابقه چاقی یا دیابت دارند بیشتر است. بنابراین، قبل از اینکه شربت افرا را به عنوان بخشی از رژیم غذایی خود قرار دهید، باید خطرات احتمالی مصرف آن را بدانید.

1. پوسیدگی

مصرف تمام قندها می تواند باعث پوسیدگی دندان شود، به خصوص اگر بیش از حد و با غلظت زیاد استفاده شود. از آنجایی که باکتری هایی که باعث پوسیدگی دندان می شوند از قند دهان تغذیه می کنند و از آن تکثیر می شوند، هر چه فرد قند بیشتری مصرف کند، احتمال پوسیدگی و پوسیدگی دندان ها بیشتر می شود.

2. بر هم خوردن حالت قند خون

مانیتور قند خون - شربت افرا می تواند قند خون شما را افزایش دهد

با مصرف شیره افرا، کربوهیدرات ها به صورت قند بدون فیبر وارد بدن می شوند. در نتیجه، فرد دچار نوسانات قند خون و سطح انسولین می شود. این عوارض در افراد دیابتی بسیار جدی تر است.

شربت افرا بخرید و نگه دارید

قبل از اینکه بپرسید شربت افرا از کجا بخرید یا قیمت شربت افرا چقدر است، هدف خود را از خرید شربت افرا مشخص کنید. اگر می خواهید از آن به عنوان شیرین کننده در بستنی، پنکیک و سایر غذاها استفاده کنید، شربتی با طعم لطیف و رنگ تقریبا طلایی بخرید. اما اگر می خواهید شکلات را به عنوان رویه به غذاهایی مانند نان وافل اضافه کنید، آب تیره تر با طعم تند انتخاب بهتری برای شماست.

این شربت را تقریباً در هر فروشگاه مواد غذایی می توان یافت. فقط مطمئن شوید که آن را در جای خنک مانند یخچال نگهداری کنید و در صورت مشاهده کپک آن را دور بریزید.

حقایق جالب در مورد شربت افرا

  • جریان شیره افرا در تنه درخت 4 تا 6 هفته طول می کشد.
  • حفاری درخت افرا 30 تا 40 سال طول می کشد و شیره آن استخراج می شود.
  • جریان شیره با فرا رسیدن روزهای گرم بهار و با جوانه زدن درخت قطع می شود.

آخرین کلمه

آب افرا یک شیرین کننده طبیعی، سرشار از مواد مغذی و آنتی اکسیدان است و حتی کالری کمتری نسبت به عسل دارد، اما این به معنای مفید یا سالم بودن آن نیست. بسیاری از مردم با جایگزینی شکر تصفیه شده با شربت افرا رژیم غذایی شما را سالم تر کرده است، در حالی که مصرف بیش از حد شکر، از هر نوعی، برای بدن شما مفید نیست.. بنابراین، بهتر است در حد اعتدال مصرف شود.

شربت افرا چگونه و با کدام غذاها مصرف می شود؟ منتظر شنیدن نظرات شما عزیزان هستیم.

سایر منابع: Healthline و webmd


نحوه خرید - مجموعه سلامت و زیبایی

راه هایی برای زیبا و سالم ماندن


هشدار! این مقاله صرفا جنبه آموزشی دارد و برای استفاده از آن باید با پزشک یا متخصص خود مشورت کنید. اطلاعات بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید