شروع ثبت نام انتخاب نمونه ملی صادراتی در سال 1401


شروع ثبت نام انتخاب نمونه ملی صادراتی در سال 1401

ثبت نام گزینش صادرکننده نمونه کشوری از سال 1401 در سایت رسمی سازمان توسعه تجارت ایران آغاز شده و صادرکنندگان می توانند با مراجعه به این سایت فرم های لازم جهت ثبت نام اینترنتی را تکمیل کنند.


به گزارش ایلنا از سازمان توسعه تجارت، با عنایت به اینکه در تقویم رسمی کشور نهم مهرماه به عنوان روز صادرات (ملی) نامگذاری شده است و بر اساس مصوبه هیات وزیران، سازمان توسعه تجارت. ایران موظف است هر ساله کارگروه ویژه ای متشکل از نمایندگان بانک های مرکزی، اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران، اتاق تعاون ایران، وزارت جهاد کشاورزی، گمرک ج.ا.ا، استاندارد ملی تشکیل دهد. سازمان ایران و سازمان برنامه و بودجه کشور در خصوص تعیین شاخص های ارزیابی و انتخاب صادرکنندگان نمونه ملی و معرفی به مناسبت روز ملی صادرات برگزار می شود. آغاز شد.


سامانه ثبت نام داوطلبان بر روی درگاه رسمی سازمان توسعه تجارت ایران به نشانی tpo.ir/expo1401 فعال است و صادرکنندگان محترم کشور می توانند تا 14 تیرماه در این رویداد ملی ثبت نام کنند.


مهم ترین شاخص های انتخاب در هر گروه عبارتند از آمار صادرات و رشد، تنوع بازارهای هدف صادراتی، برند و کیفیت کالاهای صادراتی، سطح فناوری و ارزش افزوده محصولات صادراتی، حضور در کنسرسیوم های صادراتی، اشتغال مولد و دائمی و مهارت های فنی و صادرات. شرکت ها در زمینه بازاریابی و صادرات تخصص دارند.


در سال جاری بیش از هفتاد گروه کالا و خدمات در زیر مجموعه‌های کشاورزی و صنایع غذایی، محصولات صنعتی، صنایع معدنی، خدمات فنی و مهندسی، فناوری‌های اطلاعات و ارتباطات و … به رقابت پرداختند. و در نهایت با توجه به تعداد متقاضیان و روند صادرات سال 1400 به صورت گروهی حداکثر 50 صادرکننده نمونه ملی انتخاب می شوند.


انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید