شرکت بیش از هزار و 443 ایده در رویداد ایده پردازی تهران 1404


شرکت بیش از هزار و 443 ایده در رویداد ایده پردازی تهران 1404


به گزارش ایلنا و بر اساس اعلام سایت شهر، محمدعلی الفت پور در تشریح «رویداد مفهوم تهران 1404» گفت: مدیریت شهری تهران در راستای جلب مشارکت شهروندان در کل شهر تهران، کارشناسان خبره را به کار گرفتند. و دانشگاهیان، اولین رویداد عمومی طراحی شهری تهران با عنوان «تهران» 1404 برگزار شد، این رویداد به دنبال مشارکت عموم مردم در حل و فصل مسائل مهم و اولویت دار کلانشهر تهران و سایر کلانشهرهای ایران صورت گرفت.


وی افزود: در این رویداد تخصصی و عمومی، دانشگاهیان، کارکنان مدیریت شهری و تمامی شهروندان پایتخت و کلانشهرها فرصت شرکت داشتند.


الفت پور با تاکید بر اینکه این رویداد بر روی 5 محور فرآیند صدور پروانه ساختمانی، سازوکارهای جدید درآمد پایدار شهری، الگو و روش های مشارکت عمومی و اجتماعی در مدیریت شهری، روش های خلاقانه و نوین در مدیریت پسماند و بازیافت متمرکز است. و طرح ها و ایده های جدیدی برای حل معضل ترافیک و حمل و نقل عمومی برگزار شد و افزود: دوره اول رویداد را پشت سر گذاشتیم و این رویداد به صورت فصلی با سایر عناوین اولویت مدیریت شهری برگزار می شود.


رئیس مرکز نوسازی و تحول اداری شهرداری تهران ادامه می دهد: 286 ایده در حوزه ترافیک و حمل و نقل عمومی، 259 ایده برای مشارکت مردمی، 270 ایده برای مدیریت پسماند و بازیافت، 276 ایده برای سازوکارهای جدید برای درآمد پایدار و 352 ایده برای صدور پروانه ساختمانی.


الفت پور با بیان اینکه ایده های ارائه شده در دو مرحله توسط ارزیابان خبره در حوزه های مربوطه مورد ارزیابی قرار گرفت، گفت: در بخش پرسنل، ارائه ایده از طریق سامانه پیشنهادی انجام شد و ارزیابی نیز از طریق این سامانه انجام شد. در بخش عمومی و دانشگاهی، ارزیابی توسط ارزیابان خبره انجام شد.


وی با تشریح ارزیابی ۱۱۵ ایده به اختتامیه «رویداد ایده‌پردازی تهران ۱۴۰۴» گفت: در روز اختتامیه، این ایده‌ها توسط ۵ هیئت کارشناسی متشکل از ۵ داور به رای گذاشته و ۱۵ ایده از این ایده‌ها به مرحله پایانی . . در مرحله نهایی، هیئت داوران 3 ایده را به عنوان برنده رویداد اعلام کردند و در نهایت بهترین ایده ها از اول تا سوم توسط خود شرکت کنندگان با هدف مشارکت حداکثری سازندگان در این فرآیند انتخاب می شوند. همچنین بانک شهر از ایده هایی با قابلیت سرمایه گذاری در تمامی بخش ها تا سقف 10 میلیارد دلار در قالب سرمایه گذاری حمایت خواهد کرد.


لازم به ذکر است این رویداد برای اولین بار و با هدف هم افزایی موثر و پیشگیرانه بین مجامع علمی، دانشگاهی و اتاق فکر با مدیریت شهری، به اشتراک گذاری دانش و انتقال تجربیات موفق کلانشهرها در حوزه شهری برگزار می شود. مدیریت، با بهره گیری از راهکارها و پیشنهادات خلاقانه جامعه علمی، کارکنان و شهروندان.در حل چالش های شهری، بهبود فرآیندهای اولویت دار شهرداری تهران، افزایش رضایتمندی شهروندان، مرکز تحول اداری و تجدید ساختار شهرداری تهران در سطح کشور برگزار می شود.


انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید