شرکت 24 هزار نفری در مزایده خودروهای لوکس 1040/ استقبال خریداران پورشه از ارزان فروشی استان خوزستان


شرکت 24 هزار نفری در مزایده خودروهای لوکس 1040/ استقبال خریداران پورشه از ارزان فروشی استان خوزستان


صاحب حجتی در گفت و گو با خبرنگار بازرگانی از ایلانا، گفت: داوطلبان تا ساعت ۲۴ امشب – ۱۰ آبان ماه – برای ثبت نام برای شرکت در مزایده مابقی خودروهای لوکس فرصت دارند. آبان ماه مهلت ثبت نام پیشنهادات برای شرکت در مزایده برای فروش این تعداد خودرو خارجی به ارزش پایه 301 میلیارد تومان به پایان می رسد.


وی ادامه داد: 58 خودرو از 1040 خودروی مزایده شده به دلیل مغایرت رجیستری از مزایده حذف شدند و بیشتر این خودروهای دارای مغایرت ثبت نامی از گروه پورشه بوده و برای 9 خودرو پیشنهادی وجود نداشته و برای 4 خودرو نیز پیشنهادی ارائه شده است. قیمت غیر معمول ارائه شد از این رو 71 خودرو از مزایده خارج شد و از سوی دیگر برندگان 5 تا 4 خودروی خارجی این خودروها را تحویل ندادند و جزو انصراف ها محسوب می شود و با جریمه 15 درصدی ضمانت نامه آنها. مشروط بر اینکه مابقی وثیقه و سپرده اولیه آنها مسترد و این جریمه 15 درصدی به نفع دولت ضبط خواهد شد.


سخنگوی سازمان جمع آوری و فروش املاک گفت: متقاضیان تا ساعت ۲۴ امشب فرصت دارند پیشنهادات خود را ثبت کنند و برندگان نیز ۱۲ آبان ماه اعلام خواهند شد.


حجتی با اشاره به تعداد شرکت کنندگان در مزایده 1040 خودروی لوکس خارجی افزود: 24 هزار نفر در این مزایده شرکت کردند و از این جمعیت 13 هزار نفر در مرحله ثبت نام قیمت پیشنهادی حضور داشتند.


وی درباره حضور وکلا در این مزایده گفت: معمولا این وکلا شرکت های خصوصی هستند که با ثبت 283 خودرو در یک موسسه حقوقی برنده 22 خودرو ثبت نامی شدند. علاوه بر این، یک شرکت دیگر برای حدود 253 خودرو ثبت نام و قیمت ارائه کرد، اما هیچ خودرویی برنده نشد.


سخنگوی سازمان اموال و املاک با انتقاد از قیمت برخی از این 1040 خودرو در استان خوزستان خاطرنشان کرد: سازمان جمع آوری و فروش اموال در قیمت گذاری و قیمت گذاری مزایده دخالتی ندارد که این خودروها توسط جمعی از کارشناسان قضایی انجام شده است.پورشه خودروهای استان خوزستان به نصف قیمت پایه همان خودروها در تهران قیمت گذاری شدند که این سازمان نسبت به این شیوه قیمت گذاری اعتراض داشت، اما نکته مهم این بود که هیچ یک از شرکت کنندگان به قیمت های اعلام شده از سوی استان خوزستان نزدیک نبودند و همه قیمت ها نزدیک به قیمت های واقعی بود و حتی یکی از این خودروها 100 میلیون تومان بیشتر از قیمت های اعلام شده در تهران برنده حراج شد.


انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید