شناسایی 3 علت بیهوشی بیضه (راهنمای علائم، تشخیص و درمان) – نعنا


اختلالات جنسی مردانه لزوماً مربوط به مشکلات روانی یا اختلافات زناشویی نیستند، بلکه این مشکل می تواند جسمی باشد و یکی از اندام های تناسلی او به دلایل مختلف درگیر شود. به عنوان مثال، بی حسی آلت تناسلی یا بی حسی بیضه لزوماً نیاز به معاینه و تشخیص توسط متخصص برای تعیین علل این عارضه دارد.

وارد اپلیکیشن شوید

اگر با هر یک از این مشکلات یا موارد مشابه دیگر مواجه هستید، می توانید روی کمک تیم سلامت نعنا حساب کنید و سپس برنامه رایگان Mint را دانلود کنیداز خدمات بخش سلامت جنسی این برنامه استفاده کنید. در این بخش، ما به شما کمک می کنیم تا گام های درستی برای بهبود زندگی جنسی خود بردارید.

برای استفاده از خدمات سلامت جنسی، اپلیکیشن Mint را دانلود کنید.

برای استفاده از خدمات سلامت جنسی، اپلیکیشن Mint را دانلود کنید.

بیهوشی بیضه به چه معناست؟

بی حسی بیضه بی حسی بیضه علامت هشدار دهنده ای است مبنی بر اینکه کیسه بیضه احتمالا تحت فشار یا آسیب دیده است. تحریک عصب اینگوینال و مشکل عصبی در ران باعث گزگز در کیسه بیضه می شود. فتق دیسک کمر نیز می تواند منجر به بی حسی در بیضه ها و لگن شود.

3 علت بیهوشی بیضه چیست؟

ممکن است موارد زیر دقیقاً مشکل شما نباشد. بنابراین، توصیه می کنیم در مورد مشکل خود با یک متخصص صحبت کنید.

سندرم پارستتیک مرالژیا

این یک بیماری عصبی است که باعث تحریک و درد در پوست در قسمت خارجی ران می شود. این مشکل به دلیل فشرده شدن عصب پوستی در ران ایجاد می شود که از زیر یک رباط فیبری قوی به نام رباط اینگوینال عبور می کند.

توصیه می کنیم برای تشخیص این عارضه به پزشک مراجعه کنید و گزینه های درمانی مناسب خود را در نظر بگیرید. اما باید اضافه کنیم که این حالت معمولا با استراحت، فیزیوتراپی، مسکن ها و گاهی تزریق کورتون برطرف می شود.

احتمال این نوع اختلال: کم

علائم: درد در قسمت بیرونی ران و باسن، درد در یک ران، بی حسی در ران، گزگز در قسمت بالایی ساق، بی حسی در باسن.

علائمی که هرگز در این نوع بیهوشی رخ نمی دهد: سردرد، تورم باسن، تورم پا، ضعف در هر دو پا، ضعف پا

درمان فوری: باید تحت نظر پزشک باشید.

ام اس و بیهوشی بیضه

ام اس در زنان بیشتر از مردان است.

ام اس در زنان بیشتر از مردان است.

این بیماری مربوط به سیستم عصبی مرکزی است. سیستم ایمنی بدن به رشته های عصبی و غلاف میلین حمله می کند. این بیماری باعث ایجاد زخم های غیر قابل درمان به نام اسکلروز می شود که در سیگنال های رد و بدل شده بین مغز و بدن اختلال ایجاد می کند.

البته علت این بیماری ناشناخته است. شاید ربطی به ژنتیک یک فرد داشته باشد. توجه داشته باشید که این بیماری معمولاً در سنین 20 تا 50 سالگی ظاهر می شود و زنان بیشتر از مردان مبتلا می شوند. سایر عوامل خطر MS که بر بیهوشی بیضه چپ یا راست تأثیر می گذارد عبارتند از: سابقه خانوادگی، عفونت های ویروسی، سایر بیماری های خودایمنی و سیگار کشیدن.

علائم ام اس شامل بی حسی یا ضعف در بازوها، پاها یا بدن، ضعف یا از دست دادن بینایی در یک یا هر دو چشم، سوزن سوزن شدن یا شوک به ویژه در گردن، لرزش و از دست دادن هماهنگی است.

ناگفته نماند که تشخیص این عارضه و بی حسی بیضه چپ یا راست با بررسی پرونده پزشکی بیمار شروع می شود و شامل آزمایش های عصبی، آزمایش خون، ام آر آی و گاهی روش هدف گیری ستون فقرات می شود.

باید اضافه کنیم که هیچ درمانی برای ام اس وجود ندارد، اما تزریق کورتون و پلاسمافرزیس می تواند در کاهش روند بیماری و مدیریت علائم موثر باشد.

فتق دیسک کمر

اگر بخواهیم این وضعیت را توضیح دهیم، به این معنی است که دیسک مهره، یکی از بالشتک های بافت نرم بین هر دیسک مهره ای، فشرده شده و از شکل طبیعی خود خارج می شود. این وضعیت باعث درد، بی حسی و ضعف در پاها می شود.

بی حسی در بیضه ها و تمام پاها نشانه فتق کمر است.

بی حسی در بیضه ها و تمام پاها نشانه فتق کمر است.

توجه داشته باشید که روند طبیعی پیری باعث می شود دیسک ها رطوبت خود را از دست داده و نازک تر شوند. ناگفته نماند که بیشتر افراد درگیر را مردان در گروه سنی 30 تا 50 سال تشکیل می دهند.

استعمال دخانیات، چاقی، ورزش نکردن و بلند کردن نادرست اجسام سنگین از علل فتق دیسک هستند.

علائم فتق دیسک شامل درد، ضعف، بی حسی و گزگز در پشت و کل ساق پا است.

برای اینکه متوجه شود علائم بیهوشی بیضه چیست، پزشک پرونده پزشکی فرد را بررسی می کند و سپس آزمایش عصبی و ام آر آی را تجویز می کند. او همچنین درمان را با توصیه به استراحت، داروهای ضدالتهاب غیراستروئیدی، فیزیوتراپی و گاهی تزریق اپیدورال (نخاعی) استروئید در ناحیه کمر برای کاهش درد و التهاب آغاز می کند.

مطالعات پزشکی و آمار بیهوشی بیضه

بد نیست بدانید افرادی که از بیهوشی بیضه رنج می برند، شرایط زیر را نیز تجربه می کنند:

◄ 18% بی حسی آلت تناسلی

◄ ۷ درصد درد در یک بیضه

6% درد بیضه

در بیشتر مواقع یکی از شرایط زیر باعث بی حسی در بیضه چپ یا راست می شود:

تحریک عصب مغبنی 33%

سندرم ال مرالژیا پرستیکا 33%

فتق دیسک 33%

مردانی که از بیهوشی بیضه رنج می برند، مدتی است که در این وضعیت قرار دارند، طبق آمار زیر:

◄ 42% در کمتر از یک روز

◄ 22% در کمتر از یک هفته

◄ 20% در یک ماه

نعنا با شما صحبت می کند

شاید وقتی صحبت از بیماری های تناسلی به میان می آید، اولین چیزی که به ذهن خطور می کند بحث خطر است. نشاط جنسی اما باید به یاد داشته باشیم که مشکلات جسمی در اندام تناسلی عمدتاً تصویر ذهنی فرد از خود را خراب می کند و باعث می شود که احساس کند به اندازه کافی خوب نیست.

از جمله مشکلات و ناراحتی هایی مانند بیهوشی بیضه است. خوشبختانه، با شناخت علت، می توانید سلامت خود را در یک دوره زمانی بازیابی کنید و حتی دوباره رابطه جنسی لذت بخشی را تجربه کنید.

منبع: buoyhealth

به این مقاله چه امتیازی میدهید؟

دیدگاهتان را بنویسید