شهرداری به تنهایی نمی تواند در زمینه آلودگی هوا کاری انجام دهد/ بررسی دقیق ساختمان های ناایمن از دیروز آغاز شد


شهرداری به تنهایی نمی تواند در زمینه آلودگی هوا کاری انجام دهد/ بررسی دقیق ساختمان های ناایمن از دیروز آغاز شد


به گزارش ایلنا به نقل از شهرنیوز، مهدی چمران در حاشیه یکصد و پنجاهمین جلسه شورای اسلامی شهر در خصوص ساختمان های ناایمن شهر تهران اظهار داشت: آنچه حاصل شده اقدامات خوبی است و دیروز تیم کارشناسی دقیق و حساسی در محل های مختلف تشکیل شد. مناطق برای بررسی ساختمان ها با اولویت بندی آنها بر اساس ارتفاع یا طول عمر. این تیم هشدارها و هشدارهای لازم را برای رسیدن ساختمان ها به مرحله ایمنی ارائه می دهد، البته این تیم ساختمان ها را تا 6 طبقه نیز بررسی می کند.


رئیس شورای اسلامی شهر تهران آنچه را که تا کنون گفته شده مربوط به ایمنی آتش نشانی دانست و خاطرنشان کرد: برخی از ساختمان ها از جهات دیگر ناپایدار هستند و تنظیم آنها حائز اهمیت است. اقدامات آغاز شده و امیدواریم موفق باشند. ابتدا اقدامات باید به اطلاع مالکان و سپس به مردم برسد.


وی با اشاره به آلودگی هوای پایتخت یادآور شد: در ابتدای سال اعلام می کنیم باید کاری کرد که در فصل پاییز نگوییم وضعیت خوب نیست. البته اقدامات لازم زمان بیشتری می طلبد که متاسفانه از دست رفت.


چمران با تاکید بر تدوین قانون هوای پاک گفت: وزیر کشور چند ماه پیش در جلسه ای همه دستگاه ها را جمع کرد و بررسی شد که این دستگاه ها تا چه اندازه به وظایف خود عمل کرده اند. بسیاری از دستگاه ها هنوز ماموریت خود را به پایان نرسانده بودند و برخی دیگر اقداماتی را آغاز کرده بودند. در این بین شهرداری هم در این زمینه مسئول بود اما همه دستگاه ها باید در کنار هم قرار بگیرند و شهرداری به تنهایی نمی تواند کاری انجام دهد.


وی با بیان اینکه باید منابع آلاینده هوا را اصلاح کنیم، گفت: برای موتورخانه ها هم برنامه ریزی هایی صورت گرفته بود که اجرایی نشده بود که اگر اجرا می شد موثر بود. شاید تغییر هر منبع پنج درصد تاثیر داشته باشد اما مجموع این عوامل موثر خواهد بود.


چمران با تاکید بر اینکه وزیر کشور باید جلسه دیگری تشکیل دهد تا ببیند کدام دستگاه ها به وظایف خود عمل نکرده اند، خاطرنشان کرد: اتوبوس های گازوئیلی باید نوسازی یا بازسازی شوند یا دستگاه های فرسوده از چرخه خارج شوند.


وی ادامه داد: 20 درصد آلودگی ها مربوط به موتورسیکلت است و مشکلات زیادی را ایجاد می کند. اگر موتورها برقی شوند حرکت خوبی خواهد بود، اما قیمت ها بالا رفته و این مشکلات گریبان ما را گرفته است.


رئیس شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه اتوبوس هایی که فکر می کردیم الان باید داشته باشیم برای تعویض وجود ندارد، گفت: ظرفیت مترو هنوز به ظرفیت قبل از کرونا برنگشته است و باید این ظرفیت برگردد. واگن ها باید تعمیر اساسی شوند و جدید خریداری شوند که بدیهی است در چند سال آینده وارد چرخه خواهد شد. این قطعاً کاربردی است و همه دستگاه ها باید کنار هم قرار گیرند و ما به عنوان نماینده مردم این مطالبه را از آنها داریم. آلودگی هوا در تمام نقاط شهر وجود دارد و اتفاقاً آلودگی هوا در شمال شهر بیشتر است.


انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید