شکایت کارگران «آرتول تایر» از عدم اجرای طرح طبقه بندی کار


محکومیت کارگران از

کارگران کارخانه آرتاوال تایر تکستان معروف به «نخ تیر رازی» خواستار اجرای طرح طبقه بندی مشاغل هستند.


به گزارش خبرنگار ایلنا، بر اساس ماده 50 قانون کار، نظارت بر اجرای طرح طبقه بندی مشاغل بر عهده وزارت تعاون، کار و تامین اجتماعی است. این را یکی از کارگران ارتاول تایر به نمایندگی از همکاران خود بیان کرد و افزود: در صورت عدم اجرای این طرح توسط کارفرما، اداره کار می تواند طرح را تهیه و اجرا کند، ضمن اینکه کارفرما موظف به پرداخت جریمه و مابه التفاوت پرداختی است. اجرای طرح همه کارگران


وی افزود: پس از سال ها پیگیری، سال گذشته نماینده اداره کار تاکستان برای بررسی و ارزیابی طرح طبقه بندی مشاغل وارد کارخانه ارتاول تایر شد و از آن زمان تاکنون اتفاق جدیدی رخ نداده است.


به گفته وی، کارگران ارتاول تایر هر ساله همان حقوق ماهانه مصوب شورای عالی کار را دریافت می کنند اما با توجه به افزایش روزانه قیمت بسیاری از کالاهای مصرفی و مواد غذایی، این رقم ناچیز است.


طبق اظهارات وی؛ تنها راه افزایش درآمد کارگران کارخانه ارتووال تایر اجرای صحیح طرح طبقه بندی مشاغل و افزایش ساعات اضافه کاری و پرداخت کامل آنها می باشد.


یکی دیگر از کارگران ارتووال تایر به تشریح وضعیت خود و همکارانش پرداخت و گفت: کار زیاد داریم، باید اضافه کار کنیم، تعطیلات و نوبت کاری انجام می دهیم، اما کل اضافه کاری پرداخت نمی شود. همچنین در هنگام ناهار نمی توانیم دستگاه را خاموش کنیم و باید در حین کار ناهار بخوریم، آن هم در شیفت کاری.


طبق اظهارات وی؛ اجرای طبقه بندی عادلانه و صحیح کار، حق همه کارگران مشمول قانون کار است. امیدواریم طبقه بندی مشاغل در کارخانه ارتووال تایر با بیش از 100 کارگر جدی گرفته شود.


انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید