صدور مجوز صادرات 400 هزار راس دام


صدور مجوز صادرات 400 هزار راس دام

رئیس سازمان امور عشایر ایران گفت: در حال حاضر بیش از 400 هزار دام قرنطینه شده اند که با انجام اقدامات دامپزشکی طی چند روز آینده صادر می شود.


به گزارش ایلنا، از وزارت جهاد کشاورزی، عباس پاپی زاده در همایش تکریم شبانان و چوپانان استان خوزستان افزود: برخورد خوب دولت سیزدهم باعث شد تا در سال 1401 در بودجه عشایری تصمیمات خوبی اتخاذ شود. و ما می توانیم اثرات آن را ببینیم.”


وی افزود: در بودجه عمرانی، راه و آب عشایر کشور رشد چشمگیری داشته ایم به طوری که در برخی ردیف های بودجه تا 8 هزار درصد رشد حاصل شده است.

رئیس سازمان امور عشایر ایران خاطرنشان کرد: در بحث بودجه و اعتبارات استان خوزستان، اعتبارات ملی که در گذشته برای تامین آب شرب، تعمیر و ساخت و ساز به استان پرداخت شده است. جاده ها برای سال 1401 10 برابر شده است.

اقدام دیگری که سال گذشته اتخاذ شد و امسال نیز تکرار شد را صادرات دام عشایری دانست که تاثیر آن را می توان در معیشت عشایر مشاهده کرد.

پاپی زاده گفت: مجوز صادرات دام در سال جاری صادر شده و برای بیش از 400 هزار راس مجوز قرنطینه صادر شده است که با انجام مراحل دامپزشکی طی چند روز آینده انجام می شود.


انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید