صنایع دستی سومین اقتصاد بزرگ کشور است


صنایع دستی سومین اقتصاد بزرگ کشور است

رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل کانون جهانگردی و اتومبیلرانی گفت: گردشگری زمینه ساز رونق صنایع دستی است و یکی از مزیت های صنایع دستی استفاده از صنایع دستی در گردشگری و گردشگری است.


به گزارش ایلنا د مشهد، محمدحسین صوفی در حاشیه بازدید از یازدهمین نمایشگاه ملی صنایع دستی که در مشهد برگزار شد، افزود: این نمایشگاه مجموعه ای از آثار فرهنگی، هنری و تمدنی ایرانی است که توسط هنرمندان ایرانی تولید شده است.


رئیس هیئت مدیره و مدیر عامل مرکز جهانگردی و اتومبیلرانی ادامه داد: یکی از دلایلی که گردشگران به ایران می آیند، بازدید و خرید صنایع دستی ایرانی و نگهداری آن در موزه ها یا استفاده از آن در منازل است.


صوفی به برنامه ریزی های انجام شده برای گردشگری و صنایع دستی اشاره کرد و گفت: یکی از دلایل ادغام سازمان صنایع دستی با میراث فرهنگی و گردشگری ایران ایجاد مجموعه ای برای ساماندهی میراث فرهنگی و صنایع دستی برای رونق گردشگری بود.


وی با بیان اینکه توجه به صنایع دستی موجب رونق اقتصادی می شود، یادآور شد: توجه به صنایع دستی پس از نفت و گردشگری، سومین اقتصاد بزرگ کشور است و خواستار آن است که بیش از گذشته به صنایع دستی توجه کنیم. حفظ این نمایشگاه و ارائه صنایع دستی و هنرمندان صنایع دستی اقداماتی در این زمینه است.


رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل مرکز خودرو و جهانگردی گفت: همچنین باید از مردم بخواهیم که به جای استفاده از آثار دست ساز کشورهای دیگر از محصولات دست ساز ما استفاده کنند.


صوفی با اشاره به ابتکار خراسان رضوی در استفاده از صنایع دستی در هتل ها گفت: با ابتکار خراسان رضوی باید اتاقی در هتل ها به نام اتاق ایرانی وجود داشته باشد که تجهیزات و مواد مصرفی آن اتاق در آن تولید شود.از صنایع دستی و محصولات تولیدی هنرمندان ایرانی.این اتاق در نمایشگاه صنایع دستی به نمایش گذاشته شد.


انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید