«ضایعات کاغذ» به صورت آنلاین نمایش داده شد


اکران آنلاین مستند پویانمایی «تکه های کاغذ» ساخته بهزاد نعلبندی آغاز شد.


به گزارش ایلنا به نقل از روابط عمومی فیلم، انیمیشن مستند «کاغزپرها» به نویسندگی، کارگردانی و تهیه کنندگی بهزاد نعلبندی اکران آنلاین خود را در بستر تیوال آغاز کرده است.


در ادامه به مناسبت اکران اینترنتی این فیلم از پوستر و تیزر جدیدی با طراحی بهزاد نعلبندی رونمایی شد.


در سال 1400 «کاغذها» در تالارهای مؤسسه «هنرو تابسربه» اکران شد و با تعطیلی اکران مستند در سینماهای ایران، این فیلم در اوایل سال جاری اکران نشد تا اینکه بنا به توافق صاحب کار و پلتفرم تیوال، نمایش آنلاین آن، که از 9 جولای آغاز شد. آدرس سایت تیوال برای تماشای این مستند انیمیشن https://www.tiwall.com/p/kaghaz.pareha می باشد.


این فیلم خردادماه امسال برنده تندیس طلای بهترین فیلم بلند در بخش بین‌المللی دوازدهمین جشنواره بین‌المللی پویانمایی تهران شد.


اوراق پاره شده همچنین در اکران سینمایی خود نقدها، نظرات و تحلیل های مثبتی از سوی منتقدان، کارشناسان مسائل اجتماعی، فیلمسازان و مخاطبان دریافت کرد.


این انیمیشن مستند برای اولین بار در جشنواره جهانی فیلم فجر به نمایش درآمد و نمایش بین المللی خود را در جشنواره بزرگ «ایدفا» آغاز کرد. علاوه بر این، این فیلم نامزد جایزه بهترین انیمیشن سال از آسیا پاسیفیک، نامزد بهترین انیمیشن جشنواره انیماتورهای لهستان و نامزد جشنواره استانبول شد.


“کاغذ پاره” در جشنواره های مونیخ، کراکوف، ترانسیلوانیا رومانیایی، DMZ کره جنوبی، Encounter with Canada’s Madness و بسیاری از جشنواره های دیگر در دوران کرونا به صورت آنلاین به نمایش درآمد و در سیزدهمین دوره جشنواره “Cinemavegetir” نیز حضور موفقی داشت. .


«تکه‌های کاغذ» برنده جایزه بهترین فیلم بلند جشنواره مستقل خانه سینما شد.


این فیلم با حضور کارگردان در بازداشتگاه زنانی که در جعبه های مقوایی می خوابند و با ضبط صدای برخی از آنها که داستان زندگی خود را گفته اند ساخته شده است. پس از ضبط این صداها، تصاویر آن به صورت انیمیشن ساخته می شود.


عوامل «کاغذ تکه ها» شامل نویسنده، طراحی و ساخت عروسک و لوازم جانبی، استوری بورد، انیماتور، کامپوزیت، تدوین، کارگردان و تهیه کننده: بهزاد نعلبندی، طراحی و صداگذاری: انسیه ملکی، آهنگساز: عطا ابتکار با همکاری: باران کوثری، رزیتا علیزاده و آوا شریفی و مسئول روابط عمومی: نغمه دانششتیانی.


انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید