ضرورت انعقاد کنوانسیون جهانی برای مبارزه با تروریسم بین المللی


ضرورت انعقاد کنوانسیون جهانی برای مبارزه با تروریسم بین المللی

سفیر و معاون دائمی نمایندگی جمهوری اسلامی ایران در سازمان ملل متحد در نیویورک تاکید کرد: جنبش کشورهای غیرمتعهد بر انعقاد کنوانسیون جهانی مبارزه با تروریسم بین‌المللی تاکید کرد و مسئولیت اصلی اجرای برجام را به کشورهای عضو یادآور شد. استراتژی مبارزه با تروریسم


به گزارش ایلنا، زهرا ارشادی به نمایندگی از جنبش غیرمتعهدها گفت: جنبش کشورهای غیرمتعهد با تروریسم در همه اشکال و مظاهر آن از جمله تروریسم مخالف است. قطعنامه های سازمان ملل متحد در مورد مشروعیت مبارزات مردم تحت سلطه و اشغال خارجی برای آزادی و اعمال حق تعیین سرنوشت.


وی ادامه داد: این جنبش همواره اقدامات تروریستی را نقض آشکار حقوق بین الملل از جمله حقوق بشردوستانه بین المللی و حقوق بشر به ویژه حق حیات می داند که منجر به فقدان کامل حقوق بشر و آزادی های اساسی مردم می شود.


به گفته سفیر و معاون نماینده دائم جمهوری اسلامی ایران در سازمان ملل متحد در نیویورک، جنبش عدم تعهد معتقد است که این نوع اقدامات تمامیت ارضی و ثبات دولت ها و همچنین ملی، منطقه ای و بین المللی را به خطر می اندازد. امنیت، که پیامدهای منفی بر روند توسعه اقتصادی و اجتماعی دارد.


ارشادی با بیان اینکه جنبش غیرمتعهدها نگران تفسیر خودسرانه و ارائه دروغین ادیان توسط گروه های تروریستی برای توجیه اقدامات خود است، گفت: جنبش عدم تعهد مخالفت خود را با همه اشکال و مظاهر تروریسم و ​​همچنین افراط گرایی خشن اعلام می کند. که منجر به تروریسم می شود.


این جنبش از همه کشورها می‌خواهد که ضمن مقابله با تروریسم به همه حقوق بشر و آزادی‌های اساسی احترام بگذارند و تصریح کرد: کشورها متعهد به جلوگیری از نقض حقوق بشر مطابق با حاکمیت قانون هستند و بر اساس تعهدات خود بر اساس قانون بر قوانین بین‌المللی تاکید دارند. به ویژه حقوق بشردوستانه بین المللی.


سفیر و معاون نماینده ایران در سازمان ملل متحد در نیویورک افزود: جنبش کشورهای غیر متعهد بار دیگر خواستار برگزاری کنفرانس بین المللی زیر نظر سازمان ملل متحد برای سازماندهی مشترک جامعه بین المللی علیه تروریسم در این کشور است. تمام اشکال و مظاهر آن، از جمله شناسایی علل اصلی آن.


به گفته ارشادی، جنبش عدم تعهد بر اهمیت انعقاد کنوانسیون جهانی برای مبارزه با تروریسم بین‌المللی تاکید می‌کند و همچنین مسئولیت اصلی خود را در اجرای استراتژی مبارزه با تروریسم به کشورهای عضو یادآوری می‌کند.


انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید