ضرورت برقراری صلح و آرامش در جهان، کنار گذاشتن رویکردهای نژادی و فرقه ای است


ضرورت برقراری صلح و آرامش در جهان، کنار گذاشتن رویکردهای نژادی و فرقه ای است

رئیس جمهور برقراری صلح و آرامش در جهان با کنارگذاشتن دیدگاه های نژادی و فرقه ای را ضروری خواند و گفت: ریشه فجایع و درگیری های گذشته در منطقه بالکان، حوزه جستجوی رویکردهای نژادی بوده است که امیدواریم صلح و آرامش را برقرار کند. دوستی در منطقه بالکان دوران جدید و حقوق همه اقوام و مذهبی ها در امان باشید.


به گزارش ایلنا، سید ابراهیم رئیسی در دیدار با الکساندر ووچیچ رئیس جمهور صربستان که در اقامتگاه رئیس جمهور کشورمان برگزار شد، بر افزایش همکاری های سیاسی و اقتصادی دو کشور تاکید کرد.


رئیسی ضرورت برقراری صلح و آرامش در جهان را کنار گذاشتن دیدگاه های نژادی و فرقه ای خواند و افزود: ریشه فجایع و درگیری های گذشته در منطقه بالکان زمینه جستجوی رویکردهای نژادی بوده است که امیدواریم در دوران ریاست جمهوری شما صلح طلب باشد. و دوستی برقرار می شود و حقوق همه اقوام و مذهبی ها تأمین می شود.


رئیس جمهور صربستان نیز در این دیدار ضمن تشکر از رئیسی برای پذیرش این دیدار، صربستان را کشوری مستقل و منحصر به فرد در اروپا که از سیاست های غرب پیروی نمی کند، تعریف کرد.


رئیس جمهور صربستان حفظ صلح و آرامش در منطقه بالکان را یکی از سیاست های کشورش دانست و گفت: به دنبال توسعه و گسترش روابط با ایران در همه زمینه های سیاسی و اقتصادی هستیم.انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید