طرز تهیه رستوران میرزا قاسمی مجلسی


طرز تهیه رستوران میرزا قاسمی مجلسی

میرزا قاسمی یک غذای ساده و پرطرفدار نوردیک است که امروزه به عنوان پیش غذا یا یک غذای نونی خوشمزه برای شام یا یک ناهار ساده در همه شهرها طبخ می شود.


به گزارش ایلنا، میرزا قاسمی یک غذای ساده و پرطرفدار نوردیک است که امروزه به عنوان پیش غذا از آن استفاده می شود. بشقاب خوشمزه نونی برای شام یا یکی ناهار ساده در همه شهرها پخته می شود. میرزا قاسمی با گوجه و بادمجان کبابی یا آب پز درست می شود. همچنین مرسوم است که میرزا قاسمی را با کشک، میرزا قاسمی را با گردو و میرزا قاسمی را با گردو تهیه کنند. شاید برایتان جالب باشد که بدانید میرزا قاسمی نام حاکم رشت در زمان ناصرالدین شاه قاجار بوده است. او این غذا را اختراع کرد و به همین دلیل نامی مشابه برای این غذا انتخاب شد.


مواد لازم میرزا قاسمی مجلسی 4 نفره

میزان کالری 100 گرم میرزاکسمی: 145 کالری

زمان تهیه و پخت میرزا قاسمی: 1 ساعت

  • بادمجان: 5 عدد متوسط

  • گوجه فرنگی: 2 عدد

  • سیر: 1 بوته

  • تخم مرغ: 3 عدد

  • نمک، فلفل سیاه و زردچوبه: به اندازه کافی

  • روغن برای سرخ کردن: به اندازه کافی

مواد لازم برای دستور میرزا قاسمی 4 نفره

مراحل تهیه میرزا قاسمی ساده است

مرحله اول؛ بادمجان کبابی

مرحله اول؛  بادمجان کبابی

در مرحله اول طرز تهیه میرزا قاسمی مجلسی خانگی به روش سنتی نوردیک، باید بادمجان را خوب بشویید. سپس آنها را به نوبت روی آتش یا شعله گاز بزنید تا کباب شوند. برای این کار لازم است بادمجان را آنقدر کباب کنید تا پوست بادمجان کاملا سوخته و ترد شود.


مغز باید داخل بادمجان پخته شود. برای اینکه بادمجان های کبابی خود را جذاب تر کنید، در صورت امکان، بهتر است آنها را روی زغال کبابی کنید. به این ترتیب بادمجان عطر دودی می گیرد و خوش طعم تر می شود.


فاز دوم؛ درست کردن بادمجان


بعد از اینکه همه بادمجان ها را کبابی کردید باید بگذارید کمی خنک شوند. سپس بادمجان ها را پوست بگیرید. برای اینکه پوست بادمجان های کبابی را راحت تر جدا کنید، بهتر است بعد از پخت آن ها را زیر آب سرد قرار دهید.


در آخر بادمجان ها را کمی زیر آب بگذارید تا ذرات پوست سوخته کاملا از سطح بادمجان ها پاک شود. سپس بادمجان ها را روی تخته برش قرار دهید و کاملا سرخ کنید. بسیاری از افراد در این مرحله بادمجان ها را با استفاده از چرخ گوشت دستی له می کنند.


سطح سوم؛ گوجه فرنگی ها را خرد کنید


در طرز تهیه میرزا قاسمی به روش سنتی، بهتر است تفاله گوجه فرنگی را گرفته و خرد کنید. اما در صورت تمایل می توانید گوجه ها را رنده کرده و به میرزا قاسمی شمالی اضافه کنید. برای بریدن گوجه فرنگی باید آنها را بشویید. سپس آن را در ظرفی بریزید و مقداری آب جوش روی گوجه ها بریزید. حالا می توانید به راحتی پوست گوجه ها را جدا کنید. سپس گوجه های گیلاسی را به قطعات کوچک برش دهید.


طرز پخت بادمجان و گوجه برای میرزا قاسمی


فاز چهارم؛ میرزا قاسمی با سیر سرخ شده


در مرحله چهارم دستور ساده میرزا قاسمی باید انجام شود سیر داغ سیر مهم ترین چاشنی میرزا قاسمی است که اگر به اندازه کافی از آن استفاده نکنید طعم غذایتان آنطور که باید لذیذ نمی شود. برای تهیه سیر ابتدا باید آن را با آب فراوان بشویید. سپس سیر را پوست بگیرید. تمام سیرها را با یک رنده ریز یا چرخ گوشت خرد کنید.


سپس تابه ای را با مقداری روغن روی آتش بگذارید. اجازه دهید روغن کمی داغ شود. سپس سیر خرد شده را اضافه کنید. سیر را کمی تفت دهید. سپس مقداری سیر زردچوبه اضافه کنید تا با روغن و سیر خرد شده تفت داده شود.


فاز پنجم؛ میرزا قاسمی همه مواد را سرخ کنید


در این مرحله از دستور سنتی میرزا قاسمی، پس از تفت دادن سیر، بادمجان های کبابی خرد شده را به همراه گوجه فرنگی خرد شده به تابه اضافه کنید. همه مواد را با هم مخلوط کنید تا خوب سرخ شوند. باید مواد را به اندازه ای سرخ کنید که آب آنها گرفته شود. در این مرحله بسیاری از افراد ابتدا گوجه فرنگی را اضافه می کنند و بعد از اینکه آب کمی تبخیر شد، بادمجان را اضافه می کنند.


فاز ششم؛ تخم مرغ را به میرزا قاسمی اضافه کنید


در این مرحله از طرز تهیه میرزا قاسمی با گوجه فرنگی، نمک و فلفل سیاه را به مواد اضافه کنید و خوب مخلوط کنید. سپس مواد میرزا قاسمی را در یک طرف تابه قرار دهید که حالا خوب سرخ شده و در روغن آغشته شده است.


تخم مرغ ها را در طرف دیگر تابه بریزید. تخم مرغ ها را با قاشق خوب هم بزنید تا کاملا مخلوط شوند. در حالی که تخم مرغ ها در حال سرخ شدن هستند، هم بزنید تا یکدست شوند. همچنین می توانید این کار را در یک تابه جداگانه انجام دهید. وقتی تخم مرغ کاملا پخته شد، آن را با سایر مواد ترکیب کنید.


طرز تهیه میرزا قاسمی مجلسی به 3 روش مختلف خوشمزه است


مرحله هفتم؛ خدمت میرزا قاسمی شمالی


در مرحله آخر دستور میرزا قاسمی و بعد از پخت کامل غذا، آن را در ظرف مناسب سرو کنید. میتونید به جای تخم مرغ میرزاقاسمی تزیین کنید، نیمروی کامل درست کنید و رویش بگذارید. ریختن مقداری پیاز یا جعفری خرد شده روی میرزا قاسمی هم روش خوبی برای تزیین آن است.


میرزا قاسمی را با برنج صاف یا فرم دارTHE ماهی دودی و زیتون از خودت پذیرایی کن. یا به عنوان پیش غذا با غذاهای دیگر و با نان سرو کنید.


منبع: مجله کوروش


انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید