طرز تهیه فینگر فود خانگی و آسان برای مهمانی


طرز تهیه فینگر فود خانگی و آسان برای مهمانی


به گزارش ایلانا سوسیس فینگر یکی از فینگر فودهای بسیار ساده است که با مواد کمی تهیه می شود و طعم بی نظیری دارد. می توانید از سوسیس انگشتی در سینی مزه و جشن تولد و مهمانی خود در کنار سایر غذاها استفاده کنید.


این سوسیس انگشتی با خمیر یوفکا و خمیر هزارلا درست می شود و گاهی از خمیر جادویی نیز در برخی دستور پخت این فینگر فود راحت استفاده می شود. سوسیس انگشتی نوعی سوسیس است که یکی از پرطرفدارترین سوسیس ها است و به دلیل اندازه کوچک آن انگشتی است و به همین دلیل به این نام معروف شده است. البته یک نوع کوکتل نیز محسوب می شود.

طرز تهیه فینگر فود خانگی و آسان برای مهمانی

همانطور که گفته شد از سوسیس انگشتی برای تهیه انواع فینگر فود استفاده می شود، طعم بی نظیری دارد و به لطف ظاهر جذابش به مهمانی ها و مجالس زیبایی می بخشد.

مواد لازم برای تهیه سوسیس انگشتی

  • سوسیس انگشتی 1 بسته

  • خمیر یوفکا 1 بسته

  • زرده تخم مرغ 1 عدد

  • سیاه دانه و کنجد به میزان لازم

طرز تهیه سوسیس انگشتی با خمیر یوفکا

مرحله اول: خمیر را آماده کنید

ابتدا باید خمیر یوفکا را در دمای محیط قرار دهید تا نرم شود، می توانید از خمیر هزاره استفاده کنید. خمیر را باید به 3 در 8 قسمت برش دهید. اگر از خمیر هزارلا استفاده می کنید باید دور تا دور خمیر را ببرید تا در فر بهتر پف کند.

مرحله دوم: خمیر را بپیچید

حالا باید هر انگشت سوسیس را در هر برش وارد کنید تا سر و پایین سوسیس از بیرون باشد و خمیر را دور تا دور سوسیس بگیرید و در انتها با دست درز را خوب فشار دهید تا ثابت شود و در حین پخت باز نمی شود

مرحله سوم: سوسیس انگشتی را بپزید

زرده تخم مرغ را از سفیده جدا کرده و مخلوط کنید تا گلوله ها جدا شوند. سوسیس های انگشتی را در تابه بچینید و با برس آشپزخانه روی سطح خمیر را با زرده تخم مرغ بمالید و روی هر برش سیاه یا کنجد بچینید تا مزه دار شود. حالا باید ظرف را به مدت 15 دقیقه در فر از قبل گرم شده با دمای 160 درجه قرار دهید تا خمیر پخته شود و سوسیس ها طلایی نشوند و در آخر گریل را روشن کنید تا سوسیس ها طلایی شوند. نوش جان

نکات کلیدی در تهیه سوسیس فوری

برای سرو می توانید سوسیس انگشتی را در بشقاب بگذارید، سس مورد نظر را در ظرف بریزید و در کنار سوسیس انگشتی سرو کنید.

اگر از خمیر هزارلا استفاده می کنید از شب قبل آن را از فریزر خارج کرده و در یخچال قرار دهید و قبل از استفاده به مدت 3 ساعت در دمای محیط قرار دهید تا نرم شود.

سوسیس انگشتی را می توانید در فر برقی و توستر هم تهیه کنید، دقت کنید چون دمای فرها متفاوت است ممکن است کم و بیش زمان ببرد.انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید