طرز تهیه قطاب خانگی


در کشور ما و هر یک از شهرهای آن، غذاها، محصولات و کالاهای منحصر به فردی وجود دارد که خاص و مختص آن شهر و استان است و معمولاً به آنها سوغاتی می گویند و کسانی که برای بازدید از این شهرها به آن شهرها می روند، اینها را هدیه می دهند. به دوستانشان و حتی برای خودشان سوغاتی می آورند سوغاتی می آورند.

به گزارش ایلنا، در کشور ما و در هر یک از شهرهای آن، غذاها، محصولات و کالاهای منحصر به فردی وجود دارد که مخصوص آن شهر و استان است و معمولاً به آنها سوغاتی می گویند و کسانی که برای بازدید از این شهرها به آن شهرها می روند، اینها را می برند. برای دوستانشان سوغاتی می آورند و به عنوان سوغات هم می آورند.

از جمله سوغاتی های بسیار خوب و لذیذی که در بسیاری از شهرهای ایران وجود دارد، انواع شیرینی و نان است و در این میان قطاب جایگاه ویژه ای دارد. قطاب یک دسر خوشمزه و پرطرفدار است که در شهرهای کرمان و یزد و البته در دو سبک مختلف درست می شود.

در این مطلب شما را با طرز تهیه این دسر خوشمزه آشنا می کنیم تا در کنار خانواده از خوردن آن لذت ببرید. این دسر خوشمزه را می توان با نوشیدنی های گرم مانند چای سرو کرد.

طرز تهیه قطاب خانگی;  شیک و شیک

مواد مورد نیاز برای ساخت قطاب

2 لیوان آرد

1 فنجان شیر

پودر گردو 50 گرم

پودر بادام 50 گرم

پودر قند 200 گرم

1 فنجان روغن جامد

هل 1 قاشق غذاخوری

بکینگ پودر 1 قاشق چایخوری

طرز تهیه قطاب در منزل و خوشمزه

در ابتدا برای درست کردن قطاب باید روغن جامد را با همزن هم بزنید تا سبک و شفاف شود سپس شیر و پودر هل را اضافه کنید تا خوب مخلوط شوند.

در این قسمت بیکینگ پودر و آرد را مخلوط و الک می کنیم و به این مواد اضافه می کنیم. به همین ترتیب ادامه می دهیم تا خمیر نرم و لطیفی به دست آید.

به گزارش ایلانا، خمیر را تقریباً 100 بار می توان از بالا به پایین و داخل ظرف ریخت. از این کار به جای ورز دادن استفاده می کنیم و این کار را جایگزین می کنیم.

در این مرحله خمیر را که ورز داده شده و به دست نمی چسبد در کیسه ای می ریزیم و به مدت 15 دقیقه در دمای محیط قرار می دهیم و سپس 15 دقیقه دیگر در یخچال قرار می دهیم.

پس از انجام این کار خمیر را از یخچال خارج می کنیم و با وردنه باز می کنیم و با قالب یا لیوان به آن حالت می دهیم.

در ظرفی پودر گردو، پودر بادام، پودر قند و هل را با هم مخلوط کنید. در قطاب کرمانی از پودر پسته و هل در داخل قطاب و در یزد از پودر گردو استفاده می شود. 1-2 قاشق غذاخوری پودر گردو و غیره میریزیم. داخل خمیر شده و دو سر دایره را به هم وصل کنید. می توانید کناره های خمیر را نیشگون بگیرید تا از باز نشدن آن مطمئن شوید.

تمام خمیر را به این ترتیب آماده می کنیم و کنار می گذاریم.

طرز تهیه قطاب خانگی;  شیک و شیک

برای تهیه این دسر باید در روغن فراوان سرخ شود، البته می توانید در فر هم قرار دهید اما در عمل سرخ می شود. اگر می خواهید آنها را سرخ کنید، در قابلمه ای به اندازه ای روغن بریزید که شناور شود و سپس روی حرارت ملایم قرار دهید تا روغن به مرور گرم شود. سپس قطاب را در روغن می ریزیم و می گذاریم بپزد و با حرارت ملایم سرخ شود.

وقتی خوب سرخ شدند از روغن خارج می کنیم و در آبکش می گذاریم تا روغن اضافی آنها گرفته شود. وقتی روغن آنها گرفته شد، آنها را در پودر قند بغلتانید.

در کرمان قطبه ها را هم در خاک قندی و هم در شیره دفن می کنند که هر کدام طرفداران خاص خود را دارند.

دیدگاهتان را بنویسید