طرف مقابل رفتارهای دوگانه و متناقض خود را کنار بگذارد/از میز مذاکره دور نشده ایم


طرف مقابل رفتارهای دوگانه و متناقض خود را کنار بگذارد/از میز مذاکره دور نشده ایم

وزیر امور خارجه تاکید کرد: ایران هرگز از میز مذاکره فاصله نگرفته است. به همین دلیل همواره ابتکارات مهمی را در مذاکرات برای دستیابی به توافق مطلوب ارائه کرده ایم، اما مذاکرات باید مثمر ثمر باشد.


وزیر امور خارجه اتحادیه اروپا و رئیس سیاست خارجی امروز تلفنی درباره آخرین تحولات مذاکرات بر سر رفع تحریم ها گفتگو کردند.


به گزارش ایلنا، حسین امیرعبداللهیان ضمن قدردانی از تلاش های جوزف بورل برای دستیابی به توافق و انتقاد از اقدامات بی پاسخ و عجولانه آمریکا در صدور قطعنامه در شورای حکام آژانس بین المللی انرژی اتمی، در پاسخ به این موضوع تاکید کرد. درخواست برای ادامه مذاکره. نتیجه همیشه مورد استقبال قرار گرفته است، اما برای رسیدن به یک توافق خوب و پایدار لازم است طرف مقابل رفتارهای دوگانه و متناقض خود را کنار بگذارد.


وی ادامه داد: پس از تصویب قطعنامه در شورای حکام آژانس بین المللی انرژی اتمی نشان دادیم که از حقوق ملت عقب نشینی نمی کنیم و اگر آمریکا بخواهد به رفتارهای غیرسازنده خود ادامه دهد، پاسخ مناسب خواهد داد.


وی با بیان اینکه ایران هرگز از میز مذاکره فاصله نگرفته است، گفت: همچنان معتقدیم دیپلماسی بهترین و مناسب ترین راه و راه حل است. به همین دلیل همواره ابتکارات مهمی را در مذاکرات برای دستیابی به توافق مطلوب ارائه کرده ایم، اما مذاکرات باید مثمر ثمر باشد.


جوزپ بورل، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در گفت‌وگوی تلفنی با بیان اینکه می‌خواهد همچنان نقش مثبتی در دستیابی به توافق نهایی داشته باشد، گفت: راه برون‌رفت از وضعیت کنونی، پیگیری دیپلماسی و پرهیز از اقدام غیرسازنده است.


وی با اذعان به تمایل سازنده ایران برای دستیابی به یک توافق خوب و پایدار، گفت: فاصله زیادی با دستیابی به توافق در وین نداریم و اکنون زمان از سرگیری سریع و سریع مذاکرات و تلاش برای جلوگیری از تشدید تنش ها است.


رئیس سیاست خارجی اتحادیه اروپا افزود: آمادگی دارم در اسرع وقت تلاش های لازم را برای رسیدن به نتیجه مورد توافق طرفین انجام دهم.


انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید